Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik ó divatú ózsdi régimódi...

Kornikus00 kérdése:

Melyik ó divatú ózsdi régimódi találtaki azt a szót hogy 'levelezés' az üzenet helyett? Miértelme ennek és mi a logikája? Már csak azér sem 'levelezés' mert nem levélbe küldjük, hanem elektronikusan: üzenet?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 26. 21:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"írogattam a barátnőmmel"


Na én ettől akadok ki. A barátnőmNEK írok, nem a barátnőmMEL. Ha a barátnőmmel írok, az azt jelenti, fognom kell a kezét írás közben, mert fogyatékos.


Na de minek is mondjuk, hogy üzenetet ÍRTAM, mikor konkrétan nem is írod, hanem gépeled?

2020. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Hát én legalább a valóságba élek, és levelezgetek nosztalgikusan mint ti.
2020. ápr. 27. 00:02
 23/32 A kérdező kommentje:

Nem levelezgetek*


Majd ha be jön az ősz, vagy jön valami a postán. Majd akkor.

2020. ápr. 27. 00:04
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Úristen de buta vagy!

A levelezés szó igaz hogy régiés, és a többség a 1900-as évekhez tudja kötni, de attól még teljesen helytálló.

Az üzenet szó a modernebb kifejezés, amit ma már inkább használnak.

Viszont kérdem én hogy neked mi a bajod avval hogy más azt mondja "levelezek valakivel"? Most kérlek ne érvelj avval hogy "Mert ez olyan ósdi!" Mivel ez egy nagyon gyenge érv.

Miért nem használhatja mindenki azt a szót amit akar? Lehet engem meg az irritál hogy már csak a kérdéseddel tömérdek mennyiségű helyesírási hiba ment a szemembe, mégse teszem szóvá.


Veled sem leveleznék szívesen...

2020. ápr. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Hú kérdező.... Ez legyen a legnagyobb problémád az életben.

Amúgy az üzenet és a levél formailag és tartalmilag különbözőek. Az üzenet rövid, velős, lényegre törő. Régen is volt, ment a különc a papírral, hogy pl holnap 9kor találkozó. A levél pedig kifejtősebb, van megszólítás, elköszönés aláírás dátum... Stb

Na most pl hiába van elektronikus világ a hivatal pl nem üzenetet, hanem levelet küld az elektronikus tárhelyedre (ügyfélkapura), de az e-mail is inkább levelezésre hajaz, mert általában ott is marad a forma.

Az SMS, messenger nevében benne van, hogy üzenet küldésre van. Persze sok rövid üzenetváltás már beszélgetést, csevegést eredményez.

2020. ápr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond a levelezés szóval, ugyanis az elektronikus levél (e-mail) a mai napig létező fogalom.


Egyébként, kifejezetten szeretem, és használni is szoktam a mozgókép kifejezést, mint a film szinonimája, nem tudom arra, mit reagálnál. :D

2020. ápr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen ostobák a "modern" fiatalok és még írni sem tudnak helyesen, akkor inkább vagyok óSdi de különbséget tudok tenni egy levél és egy üzenet között, akkor is ha mindkettő elektronikus formában van.

Azt hiszem, a világ megérett a pusztulásra, ha mind ilyenek vagytok.

2020. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

#27

Egyedi eset, én még másik emberrel nem is találkoztam, aki így gondolkodik.

2020. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
#28 Hála Istennek! Akkor van még remény.
2020. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Áhh, nagyon életbe vágó ez a 'levelezés' mind egy, mondjátok úgy ahogy akarjátok! Én áaradok az üzenetnél!
2020. ápr. 27. 13:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!