Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 25 évesen nagyon gáz, hogy a...

25 évesen nagyon gáz, hogy a szüleimnél élek?

Figyelt kérdés
Párom van, gyerekünk így még természetesen nincs. Dolgozunk, spórolgatunk, de mindketten a szüleinknél élünk.
2020. ápr. 29. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebben a süllyedő országban nem olyan nagy ritkaság ez. sok ilyet ismerek pedig nem a társadalom alján élek.
2020. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem! Ez a mindenáron különköltözés csak a modernkori társadalom (amúgy eléggé beteg és betegitő) sajátossága. Régen 3-4 generáció élt együtt, egy háztartásban, és sokszor mindenki egyetlen helységben aludt a parasztcsaládokban. Évszázadokon át működő modell volt. Nem volt szükség óvodára, öregotthonra, nem volt kulcsos gyerek sem. A különböző generációk kölcsönösen egymás segitségére voltak az életben. Persze lehet, hogy nem vilt olyan szintű magánélet, mint manapság, főként nemi élet és hasonlók terén, viszont ezzel együtt az emberek pszichésen egészségesebbek, kiegyensúlyozottabbak voltak, mert nem volt elmagányosodás, és egy családon belül csak egy háztartást kellett fenntartani, nem úgy, mint manapság, hogy a nagyszülők a saját otthonuk, a gyerekeik a saját otthonaik, az unokáik a saját otthonaik fenntartásáért güzitenek folyamatos jelleggel, s egymásra már végképp nem is marad energiájuk, s a magányba mennek haza...
2020. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért azt hozzátenném, hogy célunk a külön költözés, csak még nem sikerült.
2020. ápr. 29. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Én olyan családban élek, ahol én vagyok az elmúlt 50 évben 4. generáció, aki különköltözés nélkül a család része. Már régóta felnőtt vagyok, és a legidősebbek már gyerekkoromban, vagy még azelőtt meghaltak, folyton változik a család, de a koncepció állandó.g nem faluhelyen élek, hanem nagyvárosban. Pedi Nem állitom, hogy időnkén nem jár bosszúsággal, de nem cserélnék azokkal, akik különmennek.
2020. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*g...pedi = pedig


mondja meg valaki, miért rak át szavakat a gép ide-oda folyton, ha gépelek! :(

2020. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!