Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Lehet barátom 14 évesen?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet barátom 14 évesen? Hogyan hozzam fel a témát a szüleimnél?

Figyelt kérdés

14 éves leszek szombaton, hetedikes vagyok, van egy fiú ,aki fél évvel idősebb, nyolcadikos. Tavaly majdnem összejöttünk, csak aztán visszautasítottam, mert még fiatal voltam nagyon, és a szüleimnek nem mertem volna mondani, hazudni még nem akartam, de a srácba beleszerettem.

Aztán nem tudtunk barátok maradni, ő folyamatosan próbálkozott, aminek veszekedés lett a vége. Lassan egy éve volt ez, április óta nem is beszéltünk egyáltalán tegnapig, amikor is üzenetben sok sikert kívántam neki a pròbavizsgákon. Vissza is írt, és a viselkedésén látszik, hogy 1000%,hogy lenne nála esélyem.

Újra fellobbant bennem az a valami, és most nem akarom elszalasztani, megint szenvednék.

Amúgy rendes, intelligens srác.

Sajnos én mivel ingázom, a hétvégi találkozás necces lenne, meg a szüleimnek is tudniuk kell róla, kivel van a lányuk. Akarom, hogy tudjanak róla, nem annyira konzervatívak, de apám tipikusan az a személy, aki a lányát minden csalódástól meg akarja óvni. Pedig már volt elég :/


Viszont mostanában sűrűn felhozzák a témát, hogy a barátnőimnek már van-e valakijük még ilyenek.

Anyámnak volt ennyi idősen "kapcsolata", ő , ahogy észrevettem, nem idegenkedne annyira.

Megbíznak bennem. És jól is tanulok egyébként.


Persze nem lenne szex, azzal 17 éves koromig várnék, és biztos vagyok benne, hogy nem menne rá a kapcsolat. Ha addig még együtt lennénk.

De én úgy érzem, jól kijönnénk, udvarias, intelligens, romantikus.


Én szívesen kezdeményeznék amúgy, de addig, míg nem tudom a szüleim véleményét , nem merek.

Várják, hátha felhozzák a témát, és kérdezzem meg, mi lenne, ha nekem is lenne? Vagy hogyan?

Segítsetek kérlek, nem akarom megint elszúrni, varni se akarok, hiszen elmegy a suliból, most lenne könnyebb elkezdeni. Aztán a sors elintézi.


14/l, 14/f ő



2018. márc. 8. 19:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*hazudni meg nem akartam

*Várjak


Bocsi, autocorrect :D

2018. márc. 8. 19:07
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan próbáljátok meg:) a szüleimnek 1 hónapra rá mondtam el, hogy van barátom mióta osszejottunk:) és ők örültek neki még szimpatikusak is tartották:) ahogy leírtad tuti a te szüleid is inkább örülni fognak:(
2018. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*:)
2018. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást! :)


Jöhetnek még válaszok,akár tapasztalatok is :D

2018. márc. 8. 19:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is 14 voltam, amikor összejöttem egy fiúval. Nekem ő már technikailag a második barátom volt akkor, de én elsőnek tekintem, mert akivel először "jártam", az annyi volt, hogy eljártunk sétálni és kirándulni együtt, és néha csókolóztunk. Ekkor ezzel a fiúval már nagyon jó haverok voltunk, fél év múlva pedig összejöttünk. A szüleim tudták, hogy barátok vagyunk, mert gyakran lógtunk együtt. Miután összejöttünk, vártunk egy hónapot, hogy elmondjuk a szüleinknek. A fiú szülei kicsit húzták a szájukat, hogy majd rámegy a tanulásra, hasonló, az én szüleim pedig csak humorosan annyit kérdeztek, hogy miért nézzük őket hülyének, mikor már hónapok óta együtt vagyunk. Akkor tudták meg, hogy igazából csak egy hónapja. :D Kölcsönösen szeretett mindenki mindenkit, a családjaink is jóban voltak, vannak azóta is, bár mi már 3 éve nem beszélünk. Két évig jártunk, aztán úgy döntöttünk 16 évesen, hogy jobb lesz külön. :)
2018. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3 év, az nem semmi :D


Örülök, hogy sok a sikersztori, mégha már külön is vagytok :)


Sajnos az én szüleim egyáltalán nem ismerik a fiút, én sem ismertem nagyon, mikor megtudtam, hogy érez valamit irántam, azelőtt kb egy mondatot beszéltünk egymással.

2018. márc. 8. 20:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, igen, eléggé hiányzik, de ez van:-)

A leírásod alapján nekem értelmes lánynak tűnsz, szóval valószínűleg meg tudod ítélni, kivel érdemes összejönnöd. Ha a szüleid bíznak benned, a döntésedben is bízni fognak.

2018. márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet.
2018. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Irnék néhány konkrét példát, amit a szüleim néha mondtak, talán egy még jobban változtat a helyzeten: pl régen, hogy 14 éves koromra biztos lesz barátom, meg tavaly apum hülyéskedett nőnapkor, hogy a virágokat puszival, vagy csókkal köszöntem-e meg, erre meg anyum, hogy s akkor mivan, ha csókkal? :D

Meg hogy nekik már ennyi idősen volt, aki tetszett, meg hogy sétálgattak kézenfogva meg ilyenek, tehát "jártak".


Máskor meg néha lekezelően beszélnek néhány tinir****c osztálytársamról, hogy na ők már pasiznak-e?

Vagy apám mondogatta, hogy majd, ha barátom lesz, fog ellenőrizgetni xD bár nem hiszem, hogy komoly, anyum ilyenkor mindig rászól :D


Ja, és a pozitív részhez tartozik, hogy anya régen sokszor mondogatta, hogy alig várja, beszámoljak a fiúügyeimről. És nagyon értékelné az őszinteségem, mondta már.


Szerintetek komolyan is gondolják, vagy ha kész tény elé állítanám őket, hogy mondjuk egy fiú elhívott korizni, "megijednének"?

2018. márc. 9. 06:12
 10/13 Bogi11 válasza:
100%

Nagyon szimpatikus, és okos lány vagy.

Bízz a szüleidben, és légy/maradj velük őszinte! Biztosan meg fogják érteni az érzéseidet. A fiúval való kapcsolatból meg vagy lesz valami vagy nem. Ha jól értem, akkor igazából nem ismeritek egymást, csak a kölcsönös"tetszés" van meg. Persze az sem semmi. :)

De először ismerjétek meg egymást jobban, beszélgessetek sokat! Utána majd kiderül, hogy az a bizonyos szikra megmarad-e.

2018. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!