Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segítsen vki! Érzelkős lettem....

Segítsen vki! Érzelkős lettem. Mit történhetett velem? Nagyon aggaszt!

Figyelt kérdés

Megpróbálom nagyon röviden leírni amiről úgy gondolom lényeges.:


Kiskorom óta nem foglalkoznak velem a szüleim, megis lett az eredménye: több mentáis betegségem lett,majd 8 évesen egy veszekedés által kijött a dadogásom.

6.- osztályig úgy gondolom nem tudtam rendesen gondolkodni. Most 16 évesen éretebb vagyok,de nem elégé.

Van 3 testvérem, mindegyik próvokál: a húgom nagyon nagy szájú , azzal íritál, teroroban taratja a családott, a két öcsémnek a látványától rosszul vagyok. Az anyám sem épp eszű, mármint nem tud vmi sokat. Apám fogdos, amitől szintén rosszul vagyok. A mamámnak egésznap benem áll a szája, csak pampogni tud.

Szóval nem tudod/nem merek bármit is csinálni otthon. Furán érzem magam minden mozdulatomtól, ha ott van vki.

Úgy érzem elég gyülölet van bennem, úgymomd mindig a rosszat keresem, de nem merev kimutatni, kimondani a beszédhibám miatt. Romlott lelkű vagyok, amivel nekem nincs is bajom. A kedvenc túlajdonságom, élvezettel gyülőlök. A szeretettől meg ezektől a dolgoktól rosszul vagyok.

Most 9.-ben az osztállyal megnéztük a kincsem c. filmet amitől életemben először sírtam el magam egy filmen, és pont egy állatoson, holott élvezem az állatok kínzását. Bár eleinte kivácsiságból 'piszkáltam" Őket.

Nem tudtam együtt érezni mások próblémáival, mert nem is voltam kapcsolatban nálam szerencsétlenebb emberrel.

És most is néztem a dr. Murphy filmet és szomorúságot, együttérzést éreztem, mert tudom milyen betegséggel együtt élni, és milyen nehéz a beszéd Muphynek is és betegnek is abban a jelenetben.

...


Na de az a lényeg, hogy soha senkit nem tudtam igazán teljesen tisztán szeretni. Bár most van egy csaj, a legjobb barátom ő íránt tiszta szeretettet érzek.

De lehet normális, de én ezt nem tudom elfogadni. Ez szomomra nagyon rossz érzés és nem tudom mi válthatta ki.


Vki aki nálam okosabb?

És elnézést ha érthetetlen vagy helyesírási hibákkal van tele, de most nem tudok tisztá gomdolkodni és remegek, ami szintén nem tiszta, hogy miért. Mikor ilyen lelkis témáról van szó mindig elkezdek remegni, ami szintén zavar. Ez is mitől lehet.


2020. ápr. 30. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Sajna a környezet sok mindent meghatároz. Körülötted az elmondásod szerint sok személyiségzavaros vagy beteg ember él. A fogdosás spec bűncselekmény, amiért börtön járhat.


MIvel ilyen környezetben vagy, ezért a te személyiséged, ami úgy néz ki nem lenne annyira tragikus nem tud kibontakozni, így sok benned a frusztráció, azaz az elnyomás. Elnyomod magadban az éned és ha ez sokáig így lesz, akkor benned is ki fog valami skizofrén, antiszociális dolog alakulni. Utálni fogod az embereket, bezárkózol, rettegni fogsz a kapcsolatotoktól. Talán azt lehetne egy megoldás ha minél kevesebb időt töltenél ezek közt az emberek közt és próbálnál olyanokkal barátkozni, akik normálisak:) A szerelem is jó menekülés lehet, de azt egy ilyen környezetben nem nagyon szokták értékelni, ezért szerintem nem reklámoznám.

2020. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó lelkű tinédzser vagy, akinek nehéz tisztázni magában az érzelmeit, érzéseit. Az "élvezettel gyűlölöm" egy védekező mechanizmus, egy felvett tulajdonság, ez tisztán látszik, ahogy elérzékenyültél a filmektől!

Titokban keresd fel a területi Családsegítő és/vagy Gyermekjóléti Szolgálatot, ott pszichológus fog segíteni feldolgozni a gyermekkori traumákat, és segít kibontakoztatni a benned lakozó jó embert! Csak bátran, sok sikert!

2020. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hiszem. Én tényleg nem akarok jó lenni, az annyira gáz az ártatlanság.

Nem érzékenyülők el a filmeket, csak egy mostani barátom változtathatott meg. De ő érzelmileg nagyon.

2020. máj. 3. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!