Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt sokszor,...

Miért csinálják ezt sokszor, ha tanácsot, véleményt kérek valakitől?

Figyelt kérdés
Ha megkérdezem valakitől egy dologról hogy mit csináljak, hogy csináljam, mi lenne a legjobb szerinte, akkor az a válaszuk hogy te tudod, neked kell tudnod, döntsd el te, nem az én dolgom dönteni helyetted. Miért nem tud senki egy normális véleményt, tanácsot adni, ha megkérdezem őket? Miért hárítják ennyire el maguktól ezt? Úgy kell kierőszakolni belőlük a véleményüket, de sokszor azt se működik
2020. máj. 8. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért, mert nem tudod elmagyarázni az összes körülményt és a szempontjaidat, ami alapján dönteni kell.
2020. máj. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet sose azt csinálod amit mondanak vagy el se gondolkodsz azon a verzión és megunták. Ez a " te tudod, te életed" te döntésed" sztem arra utal.


Én most magamból indultam ki akkor mondom azt hogy " te tudod" ha alapból már nem tetszik a szitu de már benne van a szituban a cselekedete


Pl. Jajjj x mecsalt de annyira szeretem kiakar békülni nem tudom de szeretem sztem adok neki esélyt szted?


Na itt már " te tudod" feleslegs taglalnom.


Vagy


Huuu megyek én is albiba én is albiba fogom lakni mint te. Tök buli lesz.


Én elmondtam az előnyőket hátrányokat én tudtam h nem ő fogja fizetni az albit meg a körülményeket, nem is tetszett neki 2 hónap múlva vissza akart menni a koliba.


Na én itt is ezt mondtam te tudod.

2020. máj. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ők hárítják el? :O

Pont te hárítod el azzal, hogy azt várod, hogy majd ők megoldják helyetted a saját problémádat! Ember, a saját életeddel kapcsolatos dolgokat egyedül kell megoldanod, ők hiába adnak tanácsot, az nem feltétlen jó. Neked kell eldönteni, hogy a saját szemszögedből nézve mi a jó és mi a rossz. Ha elrontod? Akkor vállald tetteid után járó következményeket. Tanulsz belőle és utána nem fogod majd elkövetni ismét.


Mikben szoktál tanácsokat kérni? Mik azok, amiket egyedül nem tudsz megoldani?

2020. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet, hogy olyan dologról van szó, amit tényleg csak te tudnál eldönteni.

Vagy már megjárták párszor a tanácsadással. Ilyen is van. Van olyan, hogy aztán majd a tanácsadóra haragszik az illető, ha még sem úgy volt a legjobb.

2020. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igaz nem ismerlek,de szívesen megpróbálok segíteni,de te tudod :)


Bocsi nem hagyhattam ki :D de ha gondolod szívesen segítek.

2020. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Éppen elég mindenkinek a saját ügyeiben felelősen dönteni, ne akard már a sajátodat is rájuk hárítani. Jó kis energiavámpír lehetsz.
2020. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Haha, a válaszolók is ugyanazzal a szövegcsoporttal válaszoltak, amivel a kérdezőnek baja van.


Én ismerem ezt, bár nekem többnyire olyanképp jelenik meg, hogy mint megrendeléseket készító alkotó, mindig rákérdezek, minden apró részletre, hogy szeretné, mert sokszor volt már, hogy a kész kép után reklamáltak, hogy nem így képzelték. Rákérdezek az elején, hogy szeretnék, a válasz: "Rád bízom, te vagy a művész."


Sokan félnek valódi tanácsot adni, bizonytalanok, félnek, hogy úgysem fogadod meg, vagy eleve ilyen tapasztalataik vannak, hogy kérdés után a másik mást csinált. Vagy esetleg nem értenek hozzá.


Vagy van egy másik példám is. Van egy barátom, aki jó barát, csak nagyon furán gondolkodik, és sokszor eszelős tanácsokat szokott adni. Már megtapasztaltam, hogy ha mond valamit, akkor pont az ellenkezőjét kell csinálni, ha nem akarom vele megszívni.

2020. máj. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ha valaki meg mondja neked véleményét az csak jó tanács, azt elfogadod v nem, rajtad múlik.

Nem azt mondjak hogy csináld ezt v azt...

Bár én azt is szoktam mondani hogy én a te helyedben ezt csinálnám... de te tudod.

2020. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!