Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nèmely ember miért sajnálja...

Nèmely ember miért sajnálja arra a pénzt, hogy elvigye a gyerekét fodrászhoz?

Figyelt kérdés

Előre leszeretném szögezni, hogy itt most olyan emberekre gondolok, akiknek amúgy lenne rá pénzük, de nem költenek rá, mert ,,jóvanazúgy’’.

Több olyan szülő is van a családomban, akik úgy vágják le a gyerekük haját, hogy egyàtalán nem értenek, hozzà ès szegény gyereket nagyon elcsúfítják vele. Gondolok itt a gombafrizurára, meg nèha olyan frufrut csinálnak a gyereknek, hogy legalább 1cm ferdeség van benne. És büszkén mesélik, hogy ők mennyi pénzt raknak félre havonta.. nem igaz, hogy abból nem jut pàr ezer forint arra -és nem is kell minden hónapban-, hogy gyereket elvigyék fodrászhoz.

Azért vagyok mérges az ilyenekre, mert anno velem is ezt csinálták. Nyár elején megnyírtak nullással ès mindig azt mondták, hogy mire mész iskolába addigra pont jó lessz. Nagyon hülyén néztem ki, valakinek jól áll, hogy kopasz, de nekem egyáltalán nem állt jól. Szégyellem megmutatni a kiskori képeimet. Kb 10 éves koromba megmakacsoltam magam, és végül elvittek fodrászhoz.

Nem bírom megérteni, hogy hogy lehet arra sajnálni a pénzt, hogy a gyereknek normális frizurája legyen.



2020. máj. 10. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Én is utálom ezeket. Szerintem ezek a szülők pont leszarják, hogy a gyermekük, hogy érzi magát a saját bőrében...
2020. máj. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid jártak fodrászhoz? Csak mert az én tapasztalatom az, hogy ahol sajnálják a gyerekre a pénzt, ott a szülők saját magukra is sajnálják. Egyáltalán nem adnak magukra. Igen, sok pénzt tudnak félretenni, de ennek az az ára, hogy baromi lepukkantan járnak kelnek a világban.
2020. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen szülők nem csak ezen spórolnak, hanem sok minden máson is, ez csak egy része. Én szüleim is ilyenek voltak, de anyum legalább valamennyire le tudta normálisan vágni a hajam. Spórolásnak köszönhetően már mindünknek van saját lakása is és senkinek sincsenek anyagi gondjai. Nem azt mondom, hogy ez a legjobb megoldás, de senki sem tökéletes és ez még egy "jobb" probléma szülők esetén.
2020. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az én szüleim járnak. A nagyszüleim mániàja volt az, hogy szerették nyírni a hajunkat, hogy ne keljen fodrászra költeni anyáméknak, nagyapámnak is nagyanyàm nyírta a haját.
2020. máj. 10. 12:59
 5/11 A kérdező kommentje:

Èn is spórolós vagyok, de ami, kell az kell.

Tavaly amikor a rokonomèk gyereke ballagott álltalánosból, a srác eljött hozzám, mert én adtam neki kölcsön nyakkendőt meg vettem neki nadrágot, mert olyan nadrágja volt ami 3 számmal nagyobb volt rá, csak a szülei úgy gondolták, hogy ha tesz bele övet akkor teljesen jó lesz. És elvittem fodrászhoz is, hogy legalább a nagy napon jól nézzen ki.

Mondtam a gyereknek ha kell valami akkor szóljon, nem hagyom hogy elcsesszék a legszebb éveit. Azóta van munkája suli mellett, ès ő fizeti ezeket a dolgokat magának, persze a szülőknek ez nem tetszik, hogy a gyerek nem a tanulàssal foglalkozik.

2020. máj. 10. 13:06
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

"persze a szülőknek ez nem tetszik, hogy a gyerek nem a tanulàssal foglalkozik."

Erre csak annyit tudok mondani, hogy gondolom az sem tetszik nekik, mikor alszik, hiszen akkor sem a tanulással foglalkozik.

Engem mindig vittek fodrászhoz, mégis jól tanultam. Nem tudom elképzelni, hogy pont az az egy óra fog hiányozni a tanulásra forditott idejéből.

2020. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy az ilyen szülőknek soha nem fog megfelelni a gyereke, bármit is csinál. Nem tudom mit várnának el a gyereküktől, talán még ők maguk sem tudják. De az amit csinál az soha nem jó.
2020. máj. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az nem tetszik neki nekik, hogy dèlutánonként elmegy dolgozni pár órát. Mondtam a szülőknek, hogy legalább életre való ember lesz és megtanulja beosztani az idejét. Egyébként ettől függetlenül jól tanul, erős közepes, de a szülőknek ez nem elég.
2020. máj. 10. 13:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én régen jártam fodrászhoz a szüleim is (ők most is járna,nagyszüleim is) ,de be láttam nem sok értelme van,fodrász mindig divat szerint vágta a hajamat,egy idő után meguntam azt hogy legalább havi egyszer el menjek hozzá,pont mindig olyan időpontot adott ami nem volt jó de még is megoldottam csak ez miatt késtem.

Szóval engem már nem érdekel fiúként ez a páva fej és a divat sem nagyon, 3 éve vettem egy hajnyírógépet, 1-2 havonta fogom és le tolom a hajamat kb 15 perc alatt meg van takarítással és hajmosással együtt,megspóroltam oda és vissza utat a fodrászhoz ami összesen 40 perc,kicsit mindig várni kellet mikor oda értem az 15 perc volt, 20 perc alatt nyírt meg ollóval, szóval 1 óra 15 percet megspóroltam és akkor nyírom amikor kedvem van hozzá, gyorsan meg vagyok vele,fizetnem sem kell, utazni sem kell.

22F

2020. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazából az sem sokkal jobb, ha fodrászhoz viszik, mert ott is baxxnak rá, hogy a gyerek milyen hajat szeretne. Anyuka megmondja a fodrásznak, hogy mit szeretne, a gyerek pedig elszenvedi. Így lett kislánykoromban rövid, fiús hajam, mert azt legalább könnyű ápolni. Ha a szüleimen múlna, a mai napig nem érne a fülem alá a hajam felnőtt nő létemre, mert az már "lobonc" és csak szórom a hajszálakat...
2020. máj. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!