Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma kaptam egy fura emailt,...

Ma kaptam egy fura emailt, milyen háttér szándékkal írhatta?

Figyelt kérdés

Annyi volt az előzmény, hogy megkértek privátban dobjak egy emailt neki.


A levél tartalma : Szia drágám ,

Köszönet a leveledért. A nevem Sgt Helen Mark vagyok. Az Egyesült Államok Hadseregének katona vagyok, az Egyesült Államok katonai bázis táborában dolgozom Afganisztánban. 1979. január 12-én születtem Bowling Green-ben, Kentucky, Amerikai Egyesült Államok. Kedvesem, nagyon jó kapcsolatot és üzleti partnert akarok létrehozni, amely hosszú távú kapcsolatokhoz vagy valami máshoz vezethet a jövőben. Kedves itt, a katonai övezetben, nem engedélyezzük a mobiltelefon használatát. Csak a rádióüzeneteket és az e-mailes kommunikációt használjuk, és kérjük, addig is velem kell viselnie, mivel hamarosan elmegyek innen, mihelyt az ügylet megkötésre kerül.


Kedves szeretném, ha tudnád, hogy a lázadók és az iszlám terrorista csoportok mindennapi támadásokkal és autóbombákkal támadnak, de ezt az árat kell fizetnünk, hogy helyreállítsuk a békét. Az egyik műveletünk és a mentési missziónk során egy biztonságos dobozban találkoztunk, amely hatalmas összegeket tartalmaz a forradalmároknak, akiket úgy véltek, hogy fegyverek és lőszerek vásárlásában használják, és a jelenlegi felek megállapodtak abban, hogy a pénz megosztva köztünk.


A teljes alapból részesedésem ‪3 500 000‬ dollár volt (hárommillió és ötszáz ezer amerikai dollár). Az ön segítségét kérem, hogy segítsen nekem megszerezni az eurómon egy biztonsági társaságnál letétbe helyezett pénzeszközemet. Azt akarom, hogy biztosítson nekem, hogy a pénz biztonságban lesz az Ön gondozásában, amíg be nem fejezem szolgálatomat itt, Afganisztánban. Kérjük, ne feledje, hogy ez nem ellopott pénz és nem jelent veszélyeket, és minden törvényes és nem jelent kockázatot, tehát nincs semmi bajod amiatt.


Kedvesem, megállapodtam a társasággal és ott az UNITED NATION DIPLOMAT-szal, aki megígérte, hogy bármilyen probléma nélkül eljuttatja az alapot bármelyik választott rendeltetési helyemre. A teljes összeg 30% -ával kompenzálom Önt a projekt végleges lezárásakor, míg a fennmaradó egyenleg az Ön befektetési tőkéje az Ön országában. Az egyik szenvedélyes fellebbezésem az, hogy senkit nem tárgyalunk senkivel, ha van oka elutasítani ezt az ajánlatot, kérjük, semmisítse meg ezt az e-mailt, mivel ezen információk bármilyen kiszivárgása nekem túl rossz lesz pozícióm és szakmám miatt .


Úgy döntöttem, hogy imádságom után kapcsolatba lépök és bízom benne, és úgy gondolom, hogy nem árulja el a bizalmat, hanem inkább saját testvéreként vagy feleségeként és élettársaként fogad el. Tudom, hogy azon tűnődhet, miért tárul fel önmagam és ezt neked anélkül, hogy sokat tudnék. De azt mondom, hogy az elmém és ösztöne meggyőzött engem, hogy őszinte vagy. Nem tudom, meddig maradunk itt, és túléltem itt két bombatámadást, ami arra késztette, hogy keressek egy megbízható és megbízható embert, aki segítene nekem az alap megszerzésében és befektetésében az ő országaiban, mert át fogom jönni országába vagy bármely más jó helyre, ahol tanácsot ad a beruházáshoz, és új életet kezd veled.

Végül azt szeretném, ha azonnal válaszolna nekem, mihelyt megkapja ezt a javaslatot. Sürgős válaszát nagyra értékelni fogjuk. Remélem, hogy magyarázata nagyon világos, de ha nem, kérjük, ne habozzon kapcsolatba lépni velem további magyarázatért. Küldöm neked a képeimet, és remélem szereted őket. Várom a sürgős válaszát, hogy folytathassuk. Imádkozz tovább értem


Tisztelettel szerelmes

Helen Mark.



2020. máj. 13. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kamu. Máris töröld.
2020. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már megtörtént, csak kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok, mi lehet ennek a háttérszándéka
2020. máj. 13. 12:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

google: nigeriai csalas


minden kerdesedre valaszt kapsz.

2020. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Már azt sem értem, miért írsz egy vadidegennek emaileket, csak azért, mert megkértek rá (kik?).

A szándék pedig az, hogy lehúzzon. Nem olvastam végig, de látom, hogy említ 3,5 millió dollárt. Gondolom, leírja, hogy valamiért ő ehhez most nem tud hozzáférni, de küldj neki x összeget, és cserébe később busásan kapsz a fenti összegből. Ez természetesen kamu, ne utalj pénzt és ne is válaszolj. Egy amerikai katona nyilván nem ír egyébként magyarul, ez is gyanús lehetne.

2020. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pénzszerzés szándékkal írhatta.
2020. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked a levélke igen feltűnően elkúrt nyelvezete kicsit sem volt gyanús?
2020. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a romscam kifejezésre. Magyarul is sok sztori van neten erről.
2020. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"megkértek privátban dobjak egy emailt neki." ... és dobtál.

Az a kérdés volt a próba, hogy bepalizhazó vagy-e.

Sikeresen átmentél a vizsgán, kaptad az idézett levelet, a következő az lesz, hogy csak akkor kapja meg a (cumi)pénzt, ha befizet XX Eurot, ám katona létére nincs ennyi pénze, Afganisztni külszolgálatában pedig ezen felül lehetősége sincs.

Ha megteszed, vesztesen jösz ki az üzletből

.

Nem írod, milyen levelező-rendszerer íródott a levél.

Ugye tudod, hogy olyan is van, amelyiknél az email-cím 10 használat után megsemmisül. Nyoma sem lesz "kedves ismerősödnek", aki 'áldozatos segítségedért' több, mint 1M Dollárt igér.

.

Számíts arra, hogy több levelet is kapsz.

2020. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem fogok bedőlni ilyeneknek, gondoltam, hogy csaló. Kíváncsiság kedvéért írtam rá egy kamu email címről. Semmi adatot nem adtam meg neki. Eszem ágában sincs.

Köszönöm a válaszokat :)

2020. máj. 13. 13:34
 10/14 A kérdező kommentje:

Egyébként a kedves csalónk email címe úgy végződik, hogy "aol.com"


Mindenesetre feldobta a napomat a levele :D Számítottam már rá, hogy valami baromság lesz mikor rádobtam az emailt, de gondoltam magamban kamu emailről írok, mi bajom lehet :D Nem is értem, hogy ő ezt, hogyan gondolta. Ki az a nem normális aki ennek bármilyen részletesebb adatot ki ad :D

2020. máj. 13. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!