Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az ember...

Miért van az, hogy az ember válaszol itt egy kérdésre, még esetleg utána is néz, összeszed dolgokat, rendesen leírja... és másnap visszanézek: 0%?

Figyelt kérdés
Mikor tényleg segítő szándékkal, és tudod, hogy jót írsz, akkor miért pontozzák le? Nulla magyarázat, senki nem fűz hozzá semmit. Csak 0%. Miért!?

2020. máj. 19. 06:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%

Múltkor nagy vita volt arról, hogy az egyik áramszolgáltatónál valami hogy működik. Én belinkeltem a szolgáltató weboldalát és onnan idéztem amit ők írtak oda. Nyilván 0%-ot kaptam, hát mekkora bromságokat írogattam már, hát honnan is tudhatná az áramszolgáltató, hogy mik a saját szabályozásai, chh. :DDD

Néha én se értem. :D

2020. máj. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Van egy szint, amelynél nem érdemes komolyabban venni ezt a weboldalt, - idővel mindenkiben letisztul, hogy milyen kérdések megválaszolásába érdemes energiát ölni, illetve mennyi az energia, amelyet még érdemes beáldozni egy válasz megválaszolásába. A magyar egy bosszúálló nép, - akkor is bele rúg kettőt a másikba, ha egyértelmű, hogy nincs igaza valamiben. Szó szerint értelmezve "gondolkodnak" úgy sokan, hogy "Nehogy már jól érezze magát!" - és az ár nem számít, csak a pillanatnyi "siker" érzete. A kötekedő farönköket sorsukra szoktam hagyni, - hadd dühöngjenek a saját levükben!... A velem nem azonos hullámhosszon, de észérvek mentén, kérdésre válaszolókat "félig meddig hasznos" kategóriával illetem, - mert a kérdésre válaszolt, de joga van ahhoz, hogy másként gondolkodjon, más véleményt képviseljen. Akik nem képesek arra, hogy a feltett kérdésre válaszoljanak, ill. "cigánykodás" okán irkálnak minden félét, az nálam automatikusan a "Nem hasznos" kategóriát képviseli.
2020. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Sokan azt csinálják, hogy válaszként linkeket küldenek be, ill. beküldik a "Bibliát" - hosszúságát, tárgyszerűségét tekintve... Ezek szerintem nem valóak egy ilyen oldalra, ezért vélem úgy, hogy nem hasznosak. Sok a fél óra egy kérdés megválaszolásának tekintetében, - persze ez szubjektív.
2020. máj. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%
En leggyakrabban abba futok bele hogy amig én részletesen èrvelek esetleg linkelek alàtámasztom, a jobb èrthetösègért esetleg példàt is hozok fel, bevezetés-kitàrgyalàs-konkluzio a vàlaszom de esetleg nyitva is hagyom ellenérvelni mert kivancsi vagyok a tovàbbiakra, erre vagy le van pontozva vagy semmi, de aki max kèt szot odaböfög, azt meg felpontozzàk ezren 100%-ra
2020. máj. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

8!


"Esetleg el is olvashatnád azt a részt. Kimásolom neked ide, jó?"


Ennyit közöl. Válaszul annak a hozzászólónak, aki leírta, melyik paragrafus vonatkozik ide, csak épp arra már nem vette a fáradtságot, hogy el is olvassa.

Tudod olyan ez, mint amikor azt mkkndja az okos ember az 50-es sebességkorlátozó tábla alatt állva, hogy ezen az úton lehet menni 200al is.

2020. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Én ügyvéd vagyok, az elején még azt gondoltam, ami belefér az ingyenes jogi tanácsadás kereteibe, miért ne segítenék? Írtam tanácsokat, volt, akinek még beadványt is segítettem fogalmazni (nyilván nem bíróságit, csak valami ELMŰ kérelmet)


Tudjátok, mit kapok folyton? 'Dehogy vagy te ügyvéd', 'ha ügyvéd lennél, nem itt írogatnál' (miközben a kérdés-feltevésben konkrétan megszólítja az ügyvédeket, tőlünk kér segítséget), 'csapnivaló ügyvéd lehetsz, biztos nincs egy ügyed se'.... vagy simán 0% arra, mikor leírom, hogy mi mondjuk egy keresetindítás módja...


Miért!? Régen szerintem nem volt itt ennyi gonosz ember. Pár volt, de nem ennyi. Ez akoronavírus-helyzet hozza ki az emberekből az állatot? A bizonytalanság? Vagy unalom a sok otthonlét miatt?

2020. máj. 19. 09:11
 17/26 anonim ***** válasza:
35%

A GYIK mindig ilyen volt.

Amuyg ne essen sértődés, de pl én se hiszem el soha, hoyg az adott valaszado ügyvéd/orvos/nasa mérnök, hiszen messziről jött ember azt mond, amit akar. Mondjuk nem is teszek fel olyan kérdéséket, amit szakember kell higy megvalaszoljon: ha arra van szükségem, akkor szemelyesen keresem keresem fel azt a szakembert.

2020. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Ha nem hiszik el, hogy itt vagyunk, minek tesznek fel nekünk szóló kérdéseket?


Nem értem, attól, hogy ügyvéd vagyok, miért ne lehetnék itt? Ugyanúgy ember is vagyok, mint egy bolti eladó, vagy fodrász, az ő létüket mégsem vonják kétségbe. Csak minket, pedig tudom, hogy más kollégák is írnak ide. Sőt, voltunk többen is, de már nem egy ügyvéd inkább nem jön fel pont ezért, amit itt kapunk minding a segítségért cserébe.


Ha én üzemeltetnék ilyen oldalt, biztosan nem lenne ilyen pontozás. Semmire nem jó azon kívül, hogy beteg emberek játszóterévé válik az oldal.

2020. máj. 19. 09:25
 19/26 anonim ***** válasza:
24%

Utolso attol függ miket vàlaszolsz.

Nekem is hozzaszolt màr vmi (allitasa szerint)ügyvéd egyik kerdesemhez, ami provokativ volt az az, hogy ügyved letere NEM azt ecsetelgette mit hogyan lehetne mik lehetnének kiskapuk mikre talàlt màr peldàt hogy lehetetlennek tünt is de meg lehetett oldani el lehetett erni legalabb ennyit vagy annyit, hanem pont ellenkezöleg, folyamat azon ràgta magàt mit mièrt nem lehet, nincs ertelme, fel kell adni.


Kerdem en. Alapbol mi lenne egy ügyved dolga, ha nem a megoldàsorientàltsàg?a demotivacio szaraz tényekkel? Csak ebben az az erdekes hogy amig vki jogszabaly szerint nem érhet el ezt azt, màsnak hogyhogy tudjàk ugy csürni csavarni a dolgokat szabalyzast megtalàlni a kiskapukat, hogy célt érjen? Hat egy jo, megoldasorientalt ügyveddel. Es ez alapnak kene hogy legyen mivel ez lenne a dolguk alapbol.


Volt akit olyannal mentette fel az ügyfelet pl a vadlottak padjàrol, ahol az ügyved egy modositani elfeledett ösrégi 18 szazadi jogszabàlyt hozott fel miszerint a cselekménye nem minösült büntetendönek.


Es nem tudtak vele mit kezdeni.


Most ez nem ellened iranyult, csak ugy àltalànossàgban jeleztem, hogy megesik hogy pont szakmai berkeken belüliek mondanak pont a szakmànak ellent, amivel hitelét is veszti a vàlaszado hogy valoban hozzàèrtö lenne.

Amit leginkabb demotivalo vàlaszok(ezt igy nem lehet, azt meg ugy nem de hidd el en tudom mert szakmabeli vagyok)vàltanak ki, ugyanis normal esetben pont egy szakmabelinek kene meglatnia azt a rengeteg nem lehet opciobol hogy de mi az az egy aprosag, ami sikerre visz.

2020. máj. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Oké, azért azt tegyük hozzá, hogy

- ingyenes jogi tanácsadás keretei azért korlátozottak. Nemcsak az ingyenesség miatt, hanem, mert nincs alkalmunk tényleg megismerni az ügyet. Zseniális kiskaput ne itt várj soha. Itt alap dolgokban tudunk segíteni.

- tényleg van olyan, hogy valami nem megy úgy, ahogy az ügyfél akarja, hiába vár csodát.

2020. máj. 19. 09:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!