Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nőként mennyire veszélyes...

Nőként mennyire veszélyes egyedül elmenni túrázni? Ti szoktatok járni egyedül?

Figyelt kérdés
Szívesen mászkálnék csak úgy erdőkben, de nem tudom, hogy be merjem-e vállalni.

2020. máj. 31. 18:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Kulfoldon, Nagy-Britanniaban pl en is sokszor mentem egyedul turazni. DE, ott a kutyak pl meg vannak nevelve. Nem tamadnak meg, csak azert mert szembe jossz veluk es a gazdajukkal. Itt megtortent.


Ott a termeszetvedelmi teruleteken rendszeresen jaroroznek a parkorok, rendben van tartva.


Itt volt, hogy vad kutyak tamadtak meg a varosunk hataraban levo erdoben.


Ha kijelolt turistautvonalon mennél, akkor szerintem ok a dolog mondjuk. Csak hasznald a jozan eszed.

2020. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem olyan veszélyes, de azért telefonod mindig legyen feltöltve, vigyél térképet, gps-t, nézz utána a tervezett útvonalnak alaposan, nehogy eltévedj.

Mindig szólj valakinek, hogy merre mész és mikorra vagy hazavárható, hogy észrevegyék ha eltűntél és tudják, hogy merre keressenek.

A helyi erdészet és vadásztársaság honlapján/facebook oldalán nézd meg, hogy nincs e erdőlátogatási tilalom az adott területen.

Nyáron is vigyél magaddal meleg kabátot/pulcsit, esőkabátot, ne csak hidegben.

Vigyél magaddal elegendő vizet és élelmet.

2020. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
18%
Ha ismersz egy kis állat pszichológiát meg tudsz kung fuzni, akkor nem lesz baj.
2020. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%

Volt már ilyen kérdés, nézz utána.

Tök fölösleges amúgy ilyet kérdezni: lesz pro és kontra egy csomó vélemény. Hogy most 60-40% vagy 30-70% arányban, az semmit se dönt el, mert a véletlenül idetévedő emberek arányától függ.

Amúgy fiatal koromban (20-25 éve) senkiben föl nem merült ilyen kérdés. Pedig kóbor kutyák, meg bűnözők akkor is voltak. Én nem tudom, mitől lett ilyen betoji a mai generáció.

2020. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

4es

Nem volt ennyire beteg a világ,te is tudod.. minden napra jut egy erőszakos bűncselekmény. Én nem a kutyáktól félnék..

Sehova nem megyek egyedül,ahol nincsenek emberek. Este még akkor sem. Túl sok atrocitás ért már.

31/n

2020. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
14%

#5 Rége nem volt ilyen beteg a világ? Mikor régen?


Hatvanas-hetvenes években egy vagy több tanulatlan proli kis italozás után simán megerőszakolt egy bármilyen fiatal lányt. Legtöbbször ezekben az esetekben a hatóságok és társadalom akkor a lányt tette meg bűnösnek.

2020. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Régen*
2020. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor a megoldás valószínűleg a megfelelő felkészülés.


Egyébként kóbor, agresszív kutyával se szívesen találkoznék, de inkább az emberektől félek, elég beteg a világ.

2020. máj. 31. 18:55
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

6os

Lehet de nem mindenhol,akkor pontosítok. Az én szüleimtől,nagyszüleimtől nem hallottam ennyi bűncselekményről. Nyilván mindig is voltak beteg emberek. De most úgy érzem,az ilyen embereknek kisebb az ingerküszöbük,ráadásul nincs kellő büntetés, ergo visszatartó erő. Lehet én kissé paranoiás is vagyok, de inkább ez,mint baj legyen. Sajnos mint már írtam,sok a rossz tapasztalatom. :/

2020. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"4/8 Goldmund73"


Deák tér, 28-as villamos, hogy csak az elmúlt egy hónapot említsem? Voltak cifrább ügyek is, de nem keresem vissza, mert nem akarok depressziósan lefeküdni. Azért mert valaki elővigyázatos, óvatos, még nem beszari, gondolom te se úgy készülsz egy külföldi útra, hogy előző nap raksz a bőröndbe két zoknit és jön, ami jön. A kérdező kérdése is a felkészülést, tájékozódást szolgálja, nem tudom, téged ez miért zavar.


6/8

"Hatvanas-hetvenes években egy vagy több tanulatlan proli kis italozás után simán megerőszakolt egy bármilyen fiatal lányt. Legtöbbször ezekben az esetekben a hatóságok és társadalom akkor a lányt tette meg bűnösnek."


Hozz már erre egy történész által írt tanulmányt, vagy valami statisztikát, különben nehéz lesz hitelt adni a szavaidnak! Különösen a második állításod forrása érdekelne. Köszi.

2020. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!