Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nőként mennyire veszélyes...

Nőként mennyire veszélyes egyedül elmenni túrázni? Ti szoktatok járni egyedül?

Figyelt kérdés
Szívesen mászkálnék csak úgy erdőkben, de nem tudom, hogy be merjem-e vállalni.

2020. máj. 31. 18:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.


"De most úgy érzem,az ilyen embereknek kisebb az ingerküszöbük,ráadásul nincs kellő büntetés, ergo visszatartó erő."


Ezzel jól rátapintott 10-es a lényegre. Mondjatok már a közelmúltból egy olyan bűncselekményt, amire kellően igazságos ítélet született! Nem mintha a szocializmus jobb lett volna, de talán akkoriban még mindenkiben ösztönös félelem volt a törvények és az állam iránt.

2020. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Akkori rendőrök, szociológusok, írók is ezt számtalanszor elmesélték, vagy utóbbi két csoport tagjai le is írták. Pedig tabusítva volt.

Budapesten mindenki tudta melyik utca az ahol ilyen "köpködös" kocsma van vagy munkásszállás, ahol délután és este lányok csak felnőtt férfi kísérettel közlekedhetnek.

2020. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

12-es


Rendben, nem vonom kétségbe, hogy ez így lehetett, de azért mégis örülnék, ha linket, tanulmány címet is küldenél. Elég hasraütésszerűnek hangzott a "csomó proli" meg a "bármilyen lány".

2020. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem akartam szexuálisan kiéhezett, itas, műveletlen munkást írni.


A bármilyen lány, meg arra vonatkozik, hogy csak a neme és kora együt elég volt ahhoz, hogy ha két-három itas munkással összefutott kicsit eldugott helyen vagy sötétedéskor vagy késöbb este nem sok jóra számíthatott.


Baloldali írok is megírták sokszor.


Pont azért mert akkor a szexuális ingerküszöbe alacsonyabb volt egy férfinak.


Késöbbi példa, de akkor is elhangozhatott volna.

Riporter: "Milyen volt a lány? Szép volt?"

Tetes: "Hosszú haja volt."

2020. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
#2-es +1
2020. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Én nem szívesen járok egyedül el az erdőbe túrázni, kirándulni, maximum szervezett teljesítménytúrára, ahol az elején és a végén is csekkolnak. Van olyan, aki szívesen jár.

Ha elmész, mindenképpen legyen nálad telefon, mobil akksi, térkép és valaki tudjon arról, hogy hol vagy.

Sajnos van olyan ismerősöm, aki rosszul lépett, megcsúszott és lezuhant egy szikláról. Szerencsére a párja tudta hova ment és rossz érzése lett, amiért nem érte utol telefonon többszöri próbálkozásra sem. Amikor rátalált, már közel 5 órája feküdt a szikla tövében többszörös láb és csípőcsont töréssel a srác teljesen zavartan, szinte eszméletlenül. Nem tudott segítséget hívni. A mentők szerint 1-2 órán múlt, hogy ki ne hűljön. Szerencséje volt, de így is 3 évébe került, hogy nagyjából újra teljes életet élhessen.

Szerintem ez is nagyon para, nem csak a közbiztonság.

Nem véletlenül van, hogy pl. a Tátrában valamire való turista házakban távozási és érkezési napló van, amiben azt is fel kell jegyezni hova ment a vendég.

2020. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudsz kolcsonkerni vkitol egy nagy kutyat,aki porazon menne veled? Termeszetesen neki is keklene vizet vinned.


Vagy turatars.com-on lehet turahoz tarsat talalni!!

2020. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
Nehezebb terepen eleve nem javasolt egyedül túrázni, nemtől függetlenül. Pont azért, amit az egyik válaszoló is írt: ha bármi baj történne és nincs térerő, akkor nincs, aki segítséget hívjon.
2020. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
26%
Érdemes 1-2 önvédelmi fogást megtanulnod, vinni magaddal telót feltöltve, könnyebb, zárt öltözéket.
2020. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem hinném, hogy olyan veszélyes. Elég sok nővel találkoztam már az erdőben, akik egyedül túráztak. De ha ennyire parázol, szerezz magad mellé egy túratársat vagy egy kutyát. Esetleg egy paprika-sprayt :D
2020. jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!