Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan emberek akik...

Vannak itt olyan emberek akik fiatalon, huszonévesen sokat gondolkoztak az öngyilkosságon? Mi volt az ami visszarántott titeket, hogy mégse tegyétek meg?

Figyelt kérdés

2020. jún. 4. 08:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Eppen rendezgettem a tablettakat amiket be akartam venni, amikor a radioban megszolalt a Ladanybene27 egyik szama "ha van meg a vilagon, amit nem lattal es nem hallottal, akkor elned kell"

Olyan volt, mint egy arcul csapas.

2020. jún. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Vártam. 2016 decemberében csak arra tudtam gondolni hogy hátha jobb lesz a jövő év. Januárban munkát kaptam és egy nagyon jó csapatba kerültem. El se hiszem hogy nem tettem meg végül. De tudom hogy az volt a legmélyebb pontja eddigi életemnek akkor voltam 22
2020. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 20 éves korom óta küzdök ezzel. 24 vagyok, és a családom tart vissza.
2020. jún. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megölném magam, inkább nem és megnézem mi lesz az egészből minden mindegy alapon.

Ez az érzés egy kész megváltás. Érzelmileg is te mindegy vagy, de mindenkinek kót akarsz( mármint a jó embereknek), mijözben abszolút 0 stressz, és azt csinálsz, amit akarsz az önfenntartáson felül. Az emberi kapcsolatok is átmennek teljesen őszintébe, így sok moslék lemorzsolódik, barátságok megerősödnek. És még egy csomóóó olyan, ami táptalaj egy boldog életre. Pár hét és azon kaptam magam, hogy ugyanúgy jól vagyok, csak közben nincs meg az a feladottság érzése, hanem vannak tudat alatt céljaim, de továbbra sincs stressz, meg a többi baromság.

2020. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A gimiben gyakran karcolgattam magam a körzőheggyel, és öngyilkos gondolatok kínoztak. Már a búcsúlevelek megírásáig is eljutottam.

Két dolog tartott vissza folyamatosan: az egyik a családom és az a néhány ember, akit a barátomnak tarthattam.

A másik pedig a lehetőség, hogy ha még kitartok egy kicsit, és megpróbálok élni olyan lehetőségekke amikkel eddig még nem éltem, akkor minden jobbra fordulhat.

Szerencsére így is történt :) Ma sem állítom azt, hogy fenékig tejfel az életem, de határozottan felpezsdült minden szempontból, és ma már egyszerűen imádok élni!

2020. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én tizenévesen kb 16-17 évesen gondolkodtam rajta egy ideig elég sokat,nem nagyon emlékszem már de talán az tartott vissza hogy nem mertem volna megtenni meg végül jobban lettem szerencsére. Örülök hogy nem tettem meg.
2020. jún. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Tizenévesen jöttem rá, hogy nagyon más vagyok, mint a többi ember (enyhe autizmus és/vagy más), konkrétan az én szememben minden ember ufó és abszolút nem értem meg őket. Ez természetesen vica versa.

A "felfedezést" követően poklot éltem meg pár éven keresztül.


Talán a nagymamám tartott vissza az öngyilkosságtól meg talán volt bennem valamennyi remény.



Illetve jelenleg is rosszul vagyok, múlt héten közel álltam hozzá, hogy fagyállót igyak vagy különböző savakat. Gyógyszer nincs itthon igazán.

Sokszor csak azt tart vissza, hogy nincs fájdalommentes és biztos módszer.


Az a gondom amúgy, hogy bármit csinálok, akárhogy küzdök, nem érek el semmit. Mindenben gyenge vagyok, akár izomerő, akár logikai készség, akár állóképesség, akár rövidtávú memória, látás, hallás...

Az egész eddigi életem tanulással telt és mégis egy semmit se elért selejt vagyok.

2020. jún. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Szia,

Itt egy kérdés, amiben sok motiváló válasz van, ami segíthet esetleg vagy az illetőt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van, a családom tartott vissza, illetve hogy nem találtam gyors/hatékony módszert ezidáig.
2020. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nekem évekig (~10) voltak ilyen gondolataim. Egyrészt a félelem tartott vissza, meg valahogy mindig meg tudtam őrizni a józan eszem, nem borult el az agyam teljesen és tettem meg. A "józan eszem" pedig azt mondatta és mondatja velem mindig, hogy nem kéne feladni, lehet ez még jobb is, annyi minden megtörténhet... Kb olyan gondolatok jutnak magamtól eszembe, mint amire az első válaszoló utalt a dalszöveg alapján... Hogy most komolyan, úgy haljak meg, hogy sose volt senkim?! Hogy csak pasival smároltam, nővel meg nem? Úgy haljak meg, hogy sose láttam tengert, óceánt, Párizst, Londont, nagy hajókat? Haljak meg és ne énekeljem többé (nagyon sz@r hangon) a kedvenc számomat? Ne érezzem többé a vidéki nyári esték illatát? De úgy összességében a REMÉNY az, ami itt tart mindig... Meg talán a kíváncsiság. Ha viszont végképp semmi ilyen nincs bennem, akkor meg pontosan az az érzés, amit a 4-es már leírt. Tényleg egy megváltás tud lenni az az életérzés, hirtelen semminek nincs se súlya, se értelme, minden csak úgy van körülötted. Tök jó érzés.
2020. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!