Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan halhatnék meg végre?...

Hogyan halhatnék meg végre? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már kétszer megpróbáltam, de nem sikerült. Nem tudtam végigcsinálni. Egyszer nem sokkal azután, hogy molesztáltak 12 éves koromban. Másodszor pedig 20 éves koromban, mert nem bírtam tovább ezt a titkot cipelni. Most 26 éves vagyok, és nem bírom már. Napok óta be vagyok zárkózva, a függönyt sem húztam ki, lámpát sem kapcsoltam. Csak fekszem és várom, hogy elteljen az értelmetlen életem. Úgy tűnik, az anorexiám is visszajött, alig eszem. Senkivel nem beszélek, napok óta ki sem nyitottam a számat, és emberi hangot sem hallottam. Időnként rámtör a görcsös sírás.

Van pszichológusom, 2 éve járok hozzá minden héten. Egy ideig segített. De ez most valami olyan mélység, amiből nem bírok feljönni. A pszichológusommal mostanában skype-on beszélünk hetente egyszer. Úgy érzem, mintha nem értene meg. Ami fura, mert 2 éve ismer, mindent tud rólam. Mégis ilyeneket tanácsol, hogy menjek kirándulni, meg szerezzek barátokat, meg tervezzem meg a napjaimat... De mégis minek tervezzem meg? Úgysem csinálom azt. Hiába tervezek bármit, nem tudom megcsinálni, ugyanúgy fekszem a sötétben. Menjek kirándulni? Hiszen a lakást sem bírom elhagyni!

Hihetetlen, hogy a járvány előtt normális életem volt, jártam dolgozni, tanfolyamra, voltak jó ismerőseim. Legyőztem az anorexiát. De most, hogy újraindult minden, nem találom a helyem ebben az új világban. Azt hiszem, a több hónapos (karantén) folyamatos magány, csend miatt érzem úgy, hogy a külvilág hangos, gyors, ideges, és megrémiszt. Képtelen vagyok kimenni, vagy bármilyen emberi kommunikációra.


Mit tegyek? Hogyan fejezzem be?



2020. jún. 3. 17:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, de en is szivesen abbahagynam nar ezt az eletnek csufolt szenvedest
2020. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Szia,

Itt egy ilyen kérdés, amiben sok motiváló válasz van, ami felvidíthat esetleg :

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Inkább keress egy JÓ pszichológust, aki pszichiáter is, mert a mostani nem ért célt.
2020. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Hívd most: [link]
2020. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Én is hasonló helyzetben voltam,mint te. A bezartsággal együtt előjött a szorongásom és a társai.

Én azt javaslom,hogy mindenképp próbálj egy olyan embert találni,aki ha nem is ért mindenben egyet veled,de melletted áll.

Nekem az segített,hogy először csak este mentem ki az utcára,mikor alig vannak,aztan egyre tobbet. Először még nem sokszor 2 hetente mentem el kirándulni,tanfolyamra stb. Aztán fokozatosan haladtam.

Vagy vehetnel egy új kisállatot is társaságnak.

Ezek hátha hasznos tanácsok neked.

Kitartást! Meghalni ne akarj. Értékes vagy! Mert nem adod fel,és ezért napról napra értékesebb és kitartóbb leszel,hidd el,nem vagy egyedül és ne add fel!:)

2020. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Az előző jól írt, értékes vagy, vigyázz magadra!

Mindenképpen beszéld, írd ki magadból, ami fáj. Keress olyan fórumot, ahol ki tudod adni magadból. Gyere át a hoxa.hu-ra, ott vagyunk páran, akik meghallgatunk, ott sem kell kiadnod a neved.

2020. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Manócska1 ***** válasza:
76%
Igen,értékes vagy ne add fel. szerintem is írd ki/beszéld ki magadból ami bánt..
2020. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Pedig a sporttevékenység valóban segíthet. Nyilván eleinte egyedül mehetnél, hogy kitörj ebből a helyzetből, később másokkal akár. Ha úgy érzed, válts pszichológust. És ha te nem akarod a gyógyulást, egy pszichológus sem lesz képes csodákra. Ahhoz te is kellesz. De ha van kedved beszélgetni, írj.
2020. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Úgy érzem, nincs rám szükség. Ez a világ nélkülem is megy tovább, én nem kellek bele. Az egész karantén alatt senki sem keresett, egyetlen ismerősöm vagy családtagom sem. Ez nagyon fájt. És azóta sem keres senki, mintha elfelejtettek volna, mintha észre se venné senki, hogy eltűntem. Megőrülök a magánytól, belefáradtam.


Azt sem tudom, mi értelme lenne egyáltalán felkelni az ágyból, nemhogy kimenni az utcára. Nincs hová mennem. Elveszítettem a munkámat. Ráadásul csak januárban kezdtem dolgozni az új munkahelyemen, lelkes voltam, szerettem. Aztán áprilisban közölték, hogy már ne menjek vissza. Borzasztó csalódás volt. És most a kilátástalanság, bárhova küldtem önéletrajzot, nem is válaszoltak. Nincs rám szükség. És így tényleg nincs hová mennem, nincs semmi okom, hogy egyáltalán felöltözzek.


#5 Van egy tündéri kiskutyám, 9 hónapos. Nagyon sajnálom, és bűntudatom van, hogy én vagyok a gazdája. Sokkal jobb gazdát érdemelne. Napok óta nem vittem sétálni, mert nem merek kimenni. Ülnie kell velem a sötét lakásban és nézni, ahogy fekszem és sírok. A mozgását ez nem érinti, kistestű kutya, elvan itthon, de azért sajnálom. Játszanom kéne vele, de nem bírok.


#3 #6 Gondoltam pszichológusváltásra, de tudom, hogy képtelen lennék elölről kezdeni az egészet. 2 éve járok hozzá, mindent tud rólam, 2 évet töltöttem azzal, hogy beszéltem neki magamról, az életemről. Nem lennék képes arra, hogy egy új embernek elkezdjem magyarázni az egészet, az elejétől. Meg az az igazság, hogy belefáradtam a terápiába. Úgy érzem, hogy ha 2 év után még mindig ennyire vissza tudok esni a depresszióba, akkor rajtam nem lehet segíteni.


Megrémít a gondolat, hogy még milyen sok évet kell kibírnom. Ha egy nap ilyen lassan telik, akkor hol van még a többi 100, meg 1000 nap?? Nem bírom végigcsinálni, belefáradtam.

2020. jún. 3. 18:58
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Tudom, hogy nem túl nagy segítség, de szóról szóra átérzem, amit írsz. Hasonló helyzetben vagyok, hangulatilag. Két hónapja senki sem nyitja rám az ajtót, nem keres senki, mintha nem léteznék.
2020. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!