Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok ember miért rendetlen és...

Sok ember miért rendetlen és igénytelen a tisztaságra?

Figyelt kérdés
Januárban költöztünk össze barátnőmmel. Ma ebéd közben beszélgettünk és feljött, hogy mennyire ritka egy szingli férfinál a tisztaságra, rend rakásra való hajlam. Aztán arra a végkövetkeztetésre jutottunk, hogy ez nem csak a férfiak sajátja. Ezek az emberek vajon az otthon tanlt mintákat viszik tovább? Mert ahogy tapasztaltam van olyan barátom akinél a megszáradt ruhák elpakolása is hatalmas próbatétel. Valaki mosatlan totemeket épít.

2020. jún. 9. 15:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
35%

Hát ezzel most nem leszek népszerű...

Szóval a herevakargatásos meccsnézéshez képest ezek ilyen időpocsékolós dolgok. Meg kell előbb utóbb csinálni, de majd ráér. A lakás van értem, nem én a lakásért ;)

2020. jún. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
35%
Sziszifuszi munkának tartom a rendrakást, takarítást.
2020. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
72%
Sok embernél miért van ekkora igény ekkora tisztaságra? Kérdezhetnék vissza mások akár :D. Lehet náluk annyira nem fontos, fontosabb nekik mondjuk családdal egy jó kajálás a kanapén fontosabb mint a gyönyörű fehér huzat rajta amihez egy pohár vizet nem lehet közel vinni. Mindkét irányt lehet bőven túlzásokig vinni és az egyik oldalon sem jó legalábbis szerintem. Vannak tisztább és kevésbé tisztább emberek és ez amúgy egy bizonyos szintig nem egyenlő a hanyagsággal.
2020. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
70%

Igazából lehetne fejtegetni a neveltetést, és a személyiségből adódó okozati dolgokat, de csak igénytelenek simán, és pont.

Én belehalnék ha koszba/kupiba kellene éljek, mégis, érdekes, mindenre van időm, még itt fröcsögni is.

Azok verik a mellük arra, hogy juhj hát inkább erre vagy arra szánják az időt, akiknek annyi eszük sincs, hogy belássák: ha előveszek valamit, használat után visszarakom, és ennyiből is áll, és nem koszos cipővel járok végig a lakásban. De hát igénytelen emberektől nem is várok mást :)

2020. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
58%

Hát ha egyből mindent visszaraksz, amit elővettél, akkor az pl az evőeszközfiókba komoly kis ökoszisztémád lehet (ha már az észről beszélsz) :D

Na, ebből ered, hogy egyrészt nem tudsz mindent azonnal a helyére tenni, és hogy - mivel a mosogatás is ráér -, a mosatlanok gyűlnek.

2020. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
57%
Nem érzékelik, hogy más szemével ez milyen undorító. Ugyanakkor igényt tartanak barátságokra, kapcsolatra, és nem értik, mért menekülnek el tőlük, ha meglátják a dzsuvát.
2020. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
52%

Mert lusták dög az ilyen már bocsánat.

Más kérdés ha 12 órás műszakban van, és mikor hazamegy semmire nincs energiája.

De akkor is vannak szabadnapok, akkor rendet lehet rakni

2020. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
29%
Általában a saját testükre is igénytelenek azok, ahol rumli van.
2020. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
0%
ezt tudom támogatni, az exem 1 perc alatt zuhanyzott, fogat is csak este mosott reggel soha. Szerintem ha nem lakok vele, még ennyit se tesz meg
2020. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
23%
Gyenge ember mentsvára a rend, mert a zseni uralkodik a káoszon is. :-)
2020. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!