Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok ember miért rendetlen és...

Sok ember miért rendetlen és igénytelen a tisztaságra?

Figyelt kérdés
Januárban költöztünk össze barátnőmmel. Ma ebéd közben beszélgettünk és feljött, hogy mennyire ritka egy szingli férfinál a tisztaságra, rend rakásra való hajlam. Aztán arra a végkövetkeztetésre jutottunk, hogy ez nem csak a férfiak sajátja. Ezek az emberek vajon az otthon tanlt mintákat viszik tovább? Mert ahogy tapasztaltam van olyan barátom akinél a megszáradt ruhák elpakolása is hatalmas próbatétel. Valaki mosatlan totemeket épít.

2020. jún. 9. 15:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Ennek ellenére nem kap el évente többször sem nátha,sem calicivírus,sem egyéb fertőző betegség. 😊 Teljesen jól megvagyok a mániámmal 😊
2020. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Én sem betegeskedek, pedig nem takarítok mániákusan. :-)
2020. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
60%
Csak érdekességként, gyerekkoromban a patika rend mellett minden szar vírust elkaptam.
2020. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
50%

Talàn nàluk ezek huszadrangu dolgok annyi minden van az életükben.

En ket idöszakom volt mikor csak felületesen vezettem haztartast.

Egyik betegseg alatt gyenge voltam es erötlen.

Masik mikor a baratommal együtt laktam. Nappal dolgoztam ejszaka meg rangatott a haverjaihoz ejszakai haveri összejövetelekre es 2 orakat aludtam/nap.

Es még kedvesen probalkozott velem beszélni, hogy NEM az az élet, hogy munka es utana otthon vacsi tv alvàs. Es ezzel zsarolt kimondatlanul hogy elhagy, ha nekem az.

2020. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
50%

*marmint a baratomat SOHA nem lattam takaritani pl.

De neki rendesen van élete legalabb. Tele haverokkal kalandokkal film az élete egyszerüen. Szoval erthetö is hogy egy seprü neki vmi szazadrangu dolog az életben.

2020. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
50%

Egy nagy vezetö azt mondta nekem egyszer azert van bejaro takarito nöje mert ö a takaritasi idö alatt cégeket alapit ha akar, nem erre szànja az idejét, inkabb kifizeti.

Ha vki ezt a jellegü gondolkodast nem tudja megérteni az tenyleg maradjon a seprünél.

2020. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Mosatlan totemek? 🙂 Szerintem számít hogy mit hozunk otthonról, bár természetesen van kivétel. Ismerek ilyen embereket, és őket ez nem zavarja. A wc olyan koszos volt náluk hogy az hónapok óta nem volt takarítva. Na az undorító volt. De ha az utcán találkoztál velük akkor ezt nem mondtad volna meg róluk. A ruhájuk tiszta volt. Igen, talán az az egy volt mindig tiszta, és fürödtek is naponta. De mikor beléptél a házba koszos volt minden, mert nem takarítottak. Nem volt rá igényük. Volt szó róla mert egyszer felmerült a téma, hozzá kell tenni egyedülállóak voltak. Ha lett volna párjuk mégha nem is önmagukért de szerintem gyorsan kitakarítottak volna. És nem csak a férfiak ilyenek.

29. Én jót szórakoztam mikor olvastlak, mert nem ismerek ennyire tisztaságmániás embert. Nem voltál bunkó se, így csak arra tudok gondolni hogy azért vagy leszavazva, mert igazából nem is a kérdésre válaszoltál :)

36. Nem értelek. Ha valakinek bejárónője van az igényli a tisztaságot, ezért nála általában rend van. (Ha még tehetném én is fizetnék érte, de nem tehetem meg.) 35-ös barátja nem is igényelte a rendet és tisztaságot. Nagy különbség.

2020. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

37 😊

29-es vagyok,örülök,hogy legalább Te tudtál szórakozni rajta 😊 Van,amikor az agymenők sorozat Sheldonjához hasonlítanak (kézfertőtlenítés,meg a nem akarok hozzáérni dolog 😁😁 ) de nem érdekel. ☺ Tegnap a gyerekemmel tömegközlekedtünk,miután pótlóbuszon kb.öten ültek az ölemben miközben másik 3 hónaljszőrén keresztül vettem a levegőt,odasúgtam a lányomnak"csak ezt éljük túl,ha hazaérünk sanytol-ban fürdök meg 😁😁 Booorzasztó,maximumra toltam az ingerküszöbömet 😅

És ma ugyanez vár rám. ☺

2020. júl. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
58%

Allergiás vagyok a rendetlenségre, kicsiként azt tanították, mindent vissza kell rakni a helyére. Egyszerűen rosszul vagyok az igénytelen,

rendetlen, koszos lakásoktól. Ha nem is csillog-villog és hipószagú egész nap egy lakás, annyit meg lehet tenni, hogy naponta egyszer az elöllévő dolgokat eltesszük a helyére, hetente 1x pedig kitakaritjuk a WC-t, fürdőt, konyhát, felporszívózunk, felmosunk. Ha valaki rengeteget dolgozik is ezek minimális dolgok. Voltam én olyan főorvos ismerős házában, ahol megmaradni nem tudtam az állatszőrallergiam miatt, a nagy rumliban fel centis szőr állt a kanapén.. Nem minden a pénz kérdése sem a szabadidőé. Utálom az igénytelenséget.

2021. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
45%

39-es. Zöldezek kicsit neked,mert ahogy engem leminuszoltak,téged is lefognak. Állatszőr allergiám(sőt,mindemre) nekem is volt. Viszont...most is van ölebünk. Miatta is naponta megy a takarítás,porszívózás. Nem folyik taknyom-nyálam,nem vagyok tele kiütésekkel,megvagyok. Jaa..nincs állatsimogató szag sem,köszönhetően a tisztaság mániámnak.Ami sokak szerint túlzás,pedig csak alap. Bárki is jön,amíg a kutya nem sikítja le a fejét,addig azt sem tudja,hogy van állat a lakásban. Nekem a konyha,wc,fürdő kiemelt pontok,azok napi fertőtlenítésben vannak.

Voltunk mi is olyan házban 2 egymást követő héten,ahol a fos folt a wc ülőke alján volt...mindkettő alkalmommal. Gusztustalan volt,sajnos az emberek nagy része nem a fáradtság miatt,hanem igénytelenség miatt nem takarít.

2021. jan. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!