Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok ember miért rendetlen és...

Sok ember miért rendetlen és igénytelen a tisztaságra?

Figyelt kérdés
Januárban költöztünk össze barátnőmmel. Ma ebéd közben beszélgettünk és feljött, hogy mennyire ritka egy szingli férfinál a tisztaságra, rend rakásra való hajlam. Aztán arra a végkövetkeztetésre jutottunk, hogy ez nem csak a férfiak sajátja. Ezek az emberek vajon az otthon tanlt mintákat viszik tovább? Mert ahogy tapasztaltam van olyan barátom akinél a megszáradt ruhák elpakolása is hatalmas próbatétel. Valaki mosatlan totemeket épít.

2020. jún. 9. 15:39
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk tisztaság volt. Viszont én nő létemre nagyon lusta vagyok. Persze amikor már cseszi a szemem megcsinálom, de amikor Holt fáradtan hazaesek, valamit még főzzek magamra.. utána off vagyok. Esetleg be teszek egy mosást meg kiterítek. Mosogatni ráér holnap is.
2020. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%
Én sokszor kimerülten érek haza, nincs energiám takarítani, odafigyelést, gondolkodást, ötletelést igénylő szellemi munkát végzek, ahol nagy a felelősség, akár komoly jogsértésekre ad lehetőséget, ha hibázunk, plusz van egy heti pár alkalmat igénylő másodállásom távmunkában. Ez ugyanúgy fárasztó, mint egy 12 órás műszakos fizikai meló. Inkább megfőzök másnapra, a takarítás marad hétvégére vagy a szabadnapokra. Mosógépet már nem indítok be este, mert bunkóságnak tartom egy panelban, engem is zavar, ha zörög a plafon, mikor én már aludnék, mert a fölöttem lakónak csak olyankor van ideje beindítani a gépet esetleg.
2020. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
91%

Én hatalmas rendben nőttem fel, az a pohár vizet se vigyél közel típus. Ha a szobámban rend volt, akkor is kaptam a megjegyzéseket.


Most mégis "lusta" vagyok, mert dolgozom, mellette esti egyetemre járok, sok a beadandó, vizsga és nem könnyű az anyag.

Nincs túl sok kedvem pont port törölni, porszívózni, száraz ruhákat összehajtogatni és elrakni, miután szombaton 8 órát beandóztam és vasárnap ugyanez vár rám.

2020. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
79%
Engem a kosz zavar, de a rendetlenség nem. Inkább legyen itt-ott pár kupac ruha, stb, minthogy patikában éljek vagy hogy stresszeljek a takarítás témán.
2020. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
77%
Heti egyszer ki lehet takarítani, és mint előttem már írták, ha előveszek egy ollót, vagy egy csavarhúzót, el lehet utána rakni. Sokkal könnyebb rendet tartani, mint rendet rakni a nagy kupiból.
2020. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
4%
Nálunk pl az ollónak a késtartóban van saját helye a konyhapulton, csavarhúzó meg biztos akad az asztal közepén a nappaliba. Elő se kell venni, hogy használhassam, egy karnyújtásnyi távolságra van, és el se kell pakolni, ha végeztem. Micsoda rend! :D
2020. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

8-as: inkabb fut i jarok,minth rendet rakjak . A testemre es a ruhamra nagyon igenyes vagyok. Mindenki azt gondolja,h rendmanias vagyok.


Lakasra nem hivok senkit.

2020. jún. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
76%

Én kifejezetten utálom a kupit. A koszt is, de azzal úgy vagyok, hogy heti egyszer takarítunk. Ha már hét közepén látom, hogy ráférne valamire a portörlés, akkor max megjegyzem, hogy ez már megint mitől poros, de többnyire vállat vonok, hétvégén úgy is takarítunk.

Szerintem sokat számít, hogyha az embernek van párja, családja vagy lakótársa, akkor hogyan tudnak osztozni a házimunkán. Nálunk mindenkinek megvan a saját dolga és mindig hétvégén takarítunk. Ha összefogunk 2 óra alatt megvan és mehetünk a dolgunkra. Ha nem, akkor én 4-5 órát szenvedek, a többiek meg várnak rám, hogy indulhassunk már. Mivel rendszeres a takarítás és mindennek megvan a helye, ahova vissza is kerül használat után, ezért csak szinten kell tartani, nem a félméteres dzsuvából kivakarni a lakást, ami lehoz az életről. Nálunk mindig rend és tisztaság van, mindenki megjegyzi, aki hozzánk jön, hogy biztos állandóan takarítok. Hát a francokat. Más az ingerküszöbünk sokakkal, ez teljesen biztos. Pl. a magyar ember valamiért imádja gyűjteni a kacatokat a polcokon, szekrény tetején, mindenhol. Engem ezektől a hideg ráz, így már alapból rendezettebb hatású, letisztult a lakásunk.

Aztán jön az, hogy biztos terrorban van tartva a gyerek, azért nem látszik pl. a nappalin, hogy gyerekünk van. Ez sem igaz, de tény, hogy arra neveljük pici kora óta, hogy este, lefekvés előtt a játékok is elmennek a helyükre aludni. Szóval rendet rakni igazából sosem kell, mert mindig az van. Szerencsére nekünk ez a közös igényünk.

Megjegyzem simán nasizunk a kanapén, de azután is alap, hogy nem hagyom szét a lehullott darabokat.

Részemről a kupis emberekkel, lakásokkal sincs bajom, nem nekem kell ott élni, csak nekem fura, hogy adott embernek akkor sincs igénye a rendre, amikor vendég érkezik.

2020. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Utolsó, nálunk is pont így van.

Kivéve a portörlés felmosás, sajnos max 2 hetente tudjuk megoldani a 12 órás műszak miatt.

De a felsöprés, elpakolás, konyhai dolgok letörlése nálunk is alap.

Én is és a párom is szeretjük a rendet.

Nagyon pici lakásban élünk, így úgymond sok kacatunk van, vagyis nagyobb házban nem tűnne fel úgy mint itt.

De így is mindnnek megvan a helye.

Csomó tároló dobozunk van amibtől nem látszik minden zsúfoltnak.

Ami furcsa, hogy gyerekkoromban pedig igazi kis malac voltam, nem zavart a nagy kosz. Anyám is inkább olyan felületesen takarít. Szóval lehet nem is neveltetés kérdése :)

2020. jún. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
"Szerintem sokat számít, hogyha az embernek van párja, családja vagy lakótársa, akkor hogyan tudnak osztozni a házimunkán." - Én egyedül élek, nincs, akivel megosszam a házimunkát.
2020. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!