Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális az, ha csukott...

Normális az, ha csukott szemmel furcsa alakokat látok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, hogyha becsukom a szemem csak én látok különböző, színes arcszerű, kicsit ijesztő alakokat, mikor kicsit tovább csukva tartom a szemem? Általában pirosas árnyalatúak.

2020. jún. 15. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Írok valami érdekességet. Amikor gyerek voltam és becsuktam a szememet még utána egy ideig mindig láttam az arcom előtti dolgokat, igaz fekete-fehérben, de láttam.

Azóta ezt kinőttem. Hány éves vagy? Mióta észleled ezeket a dolgokat?

2020. jún. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó jó elég hülyének fogsz nézni, hogy ilyen idősen miért vagyok még fent, meg hogy egyáltalán miért vagyok az interneten, de 12 éves vagyok, lány. Nem túl rég óta, pár hete. Néha olyan érzésem van, hogy azok az arcok nem csak a szemem előtt vannak, hanem igazából is figyelnek. Mai nap alkalmával elég erősen láttam egy alakot, bár lehet, hogy csak amiatt a jumpscare miatt volt most erősebb... Alapból is egy parázós természetű vagyok, de ez már igazán kiakasztó.
2020. jún. 15. 01:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem játszol valami beteg videójátékon, nem nézel valami beteg rajzfilmet/videót, nem álmodtál valami rémisztőt az utóbbi időben, esetleg nem olvastál valami félelmetesebb dolgot?

Ezek előhozhatják ezeket, főleg, hogy még gyerek vagy és élénk a fantáziád. Nyugi egyébként, ezt pont ki is tudod használni. :) Amikor lehunyod a szemedet, akkor ne ezekre koncentrálj, hanem valami szépre, például egy rétre, tele virágokkal, stb.

Nyugi, nem figyel senki, és nincs mitől félned. Ha nagyon félsz éjszaka, akkor esetleg egy plüsst készíts oda magadhoz, és nyugtasd magad azzal, hogy a szüleid nincsenek messze tőled a házban.

2020. jún. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát egy plüssmacin fekszem... Bár lehet, hogy az hozza ki belőlem, hogy alig ettem. Olyankor mindig más vagyok. Néha van, hogy egyszerűen nem kívánom az ételt, viszont most a remegésem sem jött elő. Szoktam magam nyugtatni, hogy ezek csak képzelődések. Elég kíváncsi vagyok a világ dolgaira, főleg a tudósok által természetfelettinek vélt dolgok iránt érdeklődöm. Ez néha a frászt hozza rám, néha kinevetem, annyira látszik rajta, hogy kamu. "Nem játszol valami beteg videójátékon, nem nézel valami beteg rajzfilmet/videót, nem álmodtál valami rémisztőt az utóbbi időben, esetleg nem olvastál valami félelmetesebb dolgot?" mostanában nem szoktam sűrűn játszani, de vannak olyan videók, amik eléggé parák...
2020. jún. 15. 01:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és mindig próbálok valami szebbre, jobbra gondolni, de mindig jön a jumpscare képe...
2020. jún. 15. 01:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is halálra rémítettem annak idején magamat gyerekként egy-egy youtube videóval, amik után hetekig nem aludtam rendesen. Szerintem ez sok gyerekkel megesik, ne aggódj. És egyél, ha éhes vagy, igaz már fél kettő, és ilyenkor nem túl egészséges, de ha ettől elmúlik, akkor inkább egyél.

Javaslom, hogy ha ennyire megijedsz a dolgoktól, akkor inkább olvass, ne pedig filmet nézz róluk. Nem ciki ez, én sem nézek közel 20 évesen ilyen dolgokat, mert fel tudom magamat zaklatni, és utána nem tudok aludni, vagy rémálmaim lesznek.

2020. jún. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok éhes... De tudom, hogy ennem kéne... Nekem nem igazán vannak rémálmaim, és alapból egy nehezen álomba merülő egyéniség vagyok. Viszont nálam az a probléma, hogy van egy nővérem, akivel egy szobában lakom (nem ő az egyetlen testvérem) és ha pl megijedek valamitől, hetekig hallgathatom, hogy milyen puhány vagyok... Már kezd eltűnni a megfelelési kényszerem egy ideje, de azért nekem sem esik jól, hogy drága nővérem, és kb egyetlen barátom azéert piszkál, mert megijedtem egy hülye cartoon cat-es jumpscare-től... (ha te is inkább a parázós vagy, akkor nem ajánlom, hogy rákeress, kb annyi a lényege, hogy egy meganimált, fekete, mosolygó, ijesztő macska ami alakot tud váltani)
2020. jún. 15. 01:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha becsukom a szemem, fényes sárga és fényes kék arnyalatokban még látom pár másodpercig amit előtte néztem, utana totálisan random vörös, kék, sárga foltok...

Ha ráteszem a tenyerem a szememre, és kifejtek egy kis nyomást rá, esetleg meg is dörzsölöm, akkor par masodperc után megjelenik egy felhő szerű sárgás színű szilárdnak látszó térbeli kör, majd annak az "anyaga" elterjed a teljes látómezőmre, olyan, mintha egy szilárd gömb alakú térben lennék, gyerekkoromban ez volt az a hely, ahová menekültem a világ elől, úgy hívtam, hogy ez a köcsögöm, azt hittem, egy köcsög belseje... mint pl egy dzsin a lámpásban.

Most kipróbáltam, még mindig működik, 43évesen is... de évek óta eszembe sem jutott, úgyhogy most köszönöm ezt a kérdést :)

2020. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem a végtelen történetből Gmork volt ilyen, rettegtem tőle gyerekkoromban., mindenhol őt véltem látni, és tenylegesen annyira rettegtem tőle, hogy sokszor ténylegesen láttam is... a gyerekek elméje csodákra képes... pont ezért nem jumpscare ekkel kéne sokkolni, hanem szép dolgokkal...

Amúgy ha sötét ajtó előtt kell elmennem, a mai napig eszembejut néha, hogy nehogy ott üljön Gmork, a nevetségesen mű szörnyfarkas :D

[link]

2020. jún. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2020. jún. 15. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!