Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mihez kezdjek...

Szerintetek mihez kezdjek érettségi után?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet adóddott, hogy jövő tanévben érettségizem, de halvány lila fogalmam sincs arról, hogy merre menjek. Ezek a találd meg mi érdekel /mi a hobbid alapján keresd meg számomra nem bevált mondóka. Dolgoztam már több helyen, egyetlen egy helyen sikerült megállni a helyem de az sem tetszett igazából. Voltam fizikai munkás segédként, egy hétig bírtam. Utána voltam gyermekfelügyeleten is táborokban, 2 napig bírtam. Illetve voltam dokumentációs adminisztrátor is, azt kibírtam, de inkább csak a kellemes környezet és a kollégák miatt. Sehol sem találom a helyem, viszont itthon ülni sem szeretnék. Legszívesebben neki indulnék a világnak és abból keresném a kenyerem. De nyilván ilyen foglalkozás nem létezik.

Mit tudtok tanácsolni?

19/F



2020. jún. 16. 22:25
A kérdező szavazást indított:
Menj egyetemre, diploma nélkül lehetetlen érvényesülni
Menj valami OKJ képzésre és tanulj ki kényszerből valamit
Menj a híd alá ilyen mentalitással
Egyéb (leírom a kérdés alá)
27 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Amit csinálsz szeresd meg.
2020. jún. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Próbálj ki egy-két dolgot az érettségi után, ezt szakmákra értem. Kóstolj bele mindenbe, amihez csak egy kicsit is vonzódsz, aztán ha van rá alkalom, tanuld ki azt, amelyik a legjobban tetszett.
2020. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Második vagyok, én speciel így lettem vendéglátós. Főzni mindig szerettem, az emberekkel is könnyen megtalálom a közös hangot, irodában nem tudtam volna napi 8 órát egyhelyben ülni, így amikor 19 évesen belecsöppentem a vendéglátásba, mint éttermi diszpécser, eldőlt. Ez a szakmám azóta, szeretem, vannak árnyoldalai, mint minden szakmának, de én akkor is a pultban érzem magam a legjobban, nem tudok mit tenni ellene, kell a pörgés.
2020. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Én jelenleg ebben vagyok. Először szeretnék egy olyan szakmát szerezni, amivel bárhol, bármikor el tudok helyezkedni. Pl. bolti eladó, árufeltöltő. Aztán útközben, ha úgy alakul majd végzek egy komolyabb szakon, legalább tudom magamnak finanszírozni is.

Kényszerből soha ne csinálj semmit.

2020. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyetemnel penzugyileg jobb a villanyszerelo, gazszerelo, komolyan beszelek. Az, h diploma nelkul lehetetlen ervenyesulni egy vicc. Mondom ezt mernoki diplomaval.
2020. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Ment mindenkinek a zöld.


Azt egyébként elfelejtettem megemlíteni, hogy szorgalmat illetőleg nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban.

Átlagom az 3-as lett. Semmiből se lettem 5-ös.

2020. jún. 16. 22:47
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Második vagyok, a vendéglátós. Én végig kettes voltam matekból, egyszer buktam is, pótvizsgára. Mégis pontosan adok vissza, és a kassza is kifogástalan. Nem az átlagod dönti el, értesz-e valamihez, vagy nem. Szeresd csinálni, okozzon örömet, ennyi.
2020. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vagy túl szorgalmas és nem is tudod még, hogy mit szeretnél, szerintem szerezz meg először egy hiányszakmát. Azzal mindig lesz munkád és pénzed. Aztán később még mindig csinálhatsz másik szakmát vagy akár egyetemre is mehetsz.
2020. jún. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Honvédség. Ha te nem tudod kitalálni mit csinálj, ott megmondják neked. Tapasztalat.
2020. jún. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8 Most néztem meg az 5 legkeresettebb hiányszakmát. Ezek közül a mezőgazdasági - gépész, a kamionos illetve az ápoló mind érdekelne, de ezzel is az a gond, hogy pl ha neki látok az ápolóinak (mondjuk akkor már inkább mentőápoló) és kiderül, hogy mégse tetszik/nem bírom csinálni akkor időt pocsékoltam megint. És még mindig anyámékon élősködök és ezt már nem szeretném. Folyamatosan teszek félre pénzt, pl ruhákat már csak saját pénzből veszek, de sajnos fogyóeszköz és nem nagyon van idő válogatni. Ráadásul most autóra gyűjtöm a pénzt. Jelenleg ismét fizikai munkára megyek, csütörtökön kezdek. Már most nem érdekel, hogy mennyire nem bírom, Júliusig kell kibírni utána gyárba megyek. Mindegy, próbálkozom...


#9 Na az hiányzik még :D

2020. jún. 16. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!