Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek érettségi után?

Mihez kezdjek érettségi után?

Figyelt kérdés

Fodrászatot tanultam és diplomám is lesz róla (igen, ilyen létezik errefelé:D). Viszont bármilyen továbbtanulásra vagy külföldi útra (hogy aztán ott dolgozzak) nincs pénzem.


A baj az, hogy hosszútávú tervekkel is szarul állok mert kilátástalannak érzem az életem és félek tervezni.

Nagyon sok dolog érdekel ( pl. Műköröm, tetoválás, sminkelés, animálás, digitális rajzolás, akár modellezést is megtanulnék, sütés/cukrászkodás, pszihológia, írás) viszont ezek közül van amit meg sem célozhatok az esélyeim csekélysége miatt. Van még egy olyan lehetőségem hogy a semmiből hirtelen felbukkanó apám segítségét kérem, hogy csehországban találjon nekem valami állást és segítsen elhelyezkedni de ahhoz előbb beszélnem kéne vele.


Annyira zűrzavar van a fejemben és félek a jövőmtől...



2018. ápr. 25. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne félj, ha az első dolog nem jön be, még változtathatsz.


Ha van olyan felsőoktatási szak, ami kicsit is érdekel és van rá esélyed, akkor jelentkezz és élj az Erasmus program lehetőségeivel, eljuthatsz külföldre, világot láthatsz, embereket ismerhet meg és nem feltétlenül muszáj elvégezni a szakot, átjelentkezhetsz másra, vagy kint is maradhat valahol, ha sikerül jó helyen jó embereket megismerni.

Ha én újra kezdhetném, csak nyelvet tanulnék.

2018. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!