Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez nagyon nem normális dolog?...

Ez nagyon nem normális dolog? Lehet bármi értelme?

Figyelt kérdés

Van értelme levelet (leveleket) írni egy olyan személynek, aki nem létezik? Arról lenne szó, hogy, bár van családom (szüleim és párom), gyakran érzem úgy, hogy senki nem ért meg teljesen. Nem is ez a lényeg hanem hogy megfogott nagyon egy fiktív személy, aki amúgy nem létezik, egy sorozatszereplő. Vagy ha valaha létezett is, már biztos nem él. Elég nagy hatással volt rám, mert kicsit magamhoz hasonlónak látom, a problémáit, a személyiségét, a környezetét. Nem teljesen ugyanaz de van jó néhány hasonlóság. Mivel látom ezeket a hasonlóságokat és úgy egyébként, hogy milyen, ezért úgy érzem, ennek a személynek szívesen írnék leveleket, mert így legalább az illúziója meglenne annak, hogy van valaki állandó ember akinek elmondhatom örömöm-bánatom és kiírnám magamból a dolgokat. Közbe konfliktus vagy veszekedés se lenne belőle, mivel nem létező személy, csak egy fiktív világban létezik. Ha meg egy "igazi" embernek mondom el, akkor vagy megért vagy nem, vagy van konfliktus vagy nincs, így viszont csak kiadom magamból az érzéseim.


Ez nagyon beteges dolog lenne? Vagy csak furcsa? Amíg nem keverem a képzeletet a valósággal, addig nincs probléma?

Nem hinném igazinak az adott személyt, nem gondolnám, hogy összefutok vele az utcán, csak neki címezve írnék levelet. Mármint leírnám egy papírra amit neki mondanék de nyilván nem adnám fel a postán egy lakcímmel és a címzett nevével.


Csinált közületek valaki hasonlót?



2020. jún. 18. 22:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem szokásom nagyon rajongani nem létező személyekért de ebben az esetben nagy hatással volt rám. Éppen egy nehéz időszakomban bukkantam rá, talán ezért is hatott rám ennyire.

Számomra ez valami semmihez sem fogható, hiába szeretnek a szüleim és a párom is (már amennyire), velük mégis más.

2020. jún. 18. 22:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, más is csinálja.

Mikes Kelemen volt a legismertebb.

2020. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen úgy érzem, hogy még senki mást nem találtam, aki ennyire hasonló helyzetbe lett volna, mint ő (hozzám hasonló) és emiatt szimpatizálok annyira vele. Nincs olyan ismerősöm, rokonom, senkim, akiről ezt elmondhatnám.
2020. jún. 18. 22:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget írni, de mintha úgy szokták volna csinálni, hogy utána elégetik a levelet.
2020. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csináld bátran, ha segít!


Én pl. ha nagy bajban voltam, mindig megnéztem a Terminátor és Alien filmeket. Sarah Conor és Alan Ripley a mai napig a példaképeim! :) Imádom, ahogy soha nem adják fel!

Amikor beteg voltam és nyomták belém a mérgeket, elképzeltem mindig, hogy ők mit tennének a helyemben, mennyire küzdenének és soha semmi nem állítaná őket meg. Gondolatban úgy gyilkoltam a betegséget a testemben, mint Ripley az idegeneket :D Tudom, hogy hülyeség, mert kitalált személyek, valahogy mégis erőt adtak egy kilátástalan küzdelemhez. Végül meggyógyultam, pedig semmi sem indokolta... :D


Mindenkinek más a túlélő taktikája és mindegyik éppen olyan jó, mint a másik!

2020. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség.

Ha elég jól tudsz összpontosítani erre, akkor a tudatod kapcsolatba lép az agyad másik részével, amelyik pl. az immunrendszerért felel, és nagyobb teljesítményre kapcsolja.

Biztos, hogy ez is számított nálad a gyógyulásban.

2020. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az lehet segítség, ha leírod a gondolataidat. Mert nem hallgatnak meg és nincs akinek el tudd mondani. Én is szoktam csinálni pl itt. Azt viszont nem tudom mennyire egészséges, ha egy képzelt személynek írogatsz. Egy idő után szerintem nem kizárt, hogy becsavarodsz tőle, ha súlyos a helyzet
2020. jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!