Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedves 30 év fölöttiek! Ha...

Kedves 30 év fölöttiek! Ha most lennétek kamaszok, akkor mit csinálnátok másképp?

Figyelt kérdés
Mik azok a hibák, amiket kamasz/fiatal felnőtt korotokban elkövettetek és nagyon bánjátok? Mik azok a dolgok, amiknek örültök, hogy így történt és jó hangulattal emlékeztek vissza rá? Mik azok a csapdák, amikbe nagyon könnyű beleesni a fiatal években és később nagyon nehéz kijönni onnan? Mit tanácsolnátok egy 16-2 éves kamasznak? Menyit hogyan és mit tanuljak? Milyen kapcsolatokat ápoljak és miket hanyagoljak? Mennyit szórakozzak? Milyen tevékenységeket folytassak annak érdekében, hogy később minél többre vigyem és minél boldogabb, egészségesebb életet éljek? Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. jún. 25. 14:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"És nyilván nekem és másoknak se pár év után alakult ki, hanem hosszú távon." - Nekem meg több, mint 10 év távlatából nincs negatív hatása, szóval nem vagyunk egyformák.
2020. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11: de attól még leírhatom, hogy ezen változtatnék, nem?
2020. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Leírhatod, csak ne általánosíts, hogy mindenkinek rossz. Neked rossz volt, nekem pedig nem.
2020. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlóval kapcsolatban: anyámnak semmi baja nem volt tőle, tizen évig szedte. Aztán most 50 éves kora után, hááááát, nincs olyan szerve, része, amivel ne lenne baja. Mostmár 60 fölött van, szóval nem menopauza.

Kamaszéveimről: azt hiszem jól tettem, hogy viszonylag kiéltem magam, de ezzel együtt kicsit szétvertem a szervezetem, emésztőrendszerem-ivás, cigi- amit most keservesen viselek.

A tanulást leszartam, úgy is jól ment. Jobban ráálltam volna a saját szakomra(zene). Inkább huszonévesen csellóztam el dolgokat.

JA! Többet aludnék:)

2020. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Kamaszéveimről: azt hiszem jól tettem, hogy viszonylag kiéltem magam, de ezzel együtt kicsit szétvertem a szervezetem, emésztőrendszerem-ivás, cigi- amit most keservesen viselek."


De ez pontosan mit jelent h kiélted magad? Mert nem hinném h a cigi, meg a pia miatt vannak most testi problémáid. Hányszor ittál egy héten? Mennyi cigit szívtál el?


De ha sokat akkor sem ettől van sztem. A piálás egy sokk a szervezetnek, de aztán regenerálódik. Évtizedekig kell inni, meg cigizni, h maradandó károsodásokat szerezz.

2020. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14-es, és anyád mennyire élt egészséges életet? Dohányzás, sport, étkeztetés, stressz?
2020. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Anyám fiatalkorában egész komoly tornász volt, de később nem volt ideje rá. Az átlagnál később sem élt egészségtelenebb életet.

15-17 éves korom között kb.alkoholista voltam, majdnem mindennap részeg. Szóval believe me, azzal tönkre lehet tenni magad.

De 20 évesen kb. abbahagytam, azóta max 5-6x ittam (de akkor filmszakadásig..), azt is csak barátokkal.

Mostmár kb 5 éve nem iszom egyáltalán, illetve kánikulában esetleg limonádé-sört, vagy ha nagyon kínálnak, 1 deci bort megkóstolok. Szilveszterkor koccintok 1 icipici pohát tátrateával (amiből letöbbször csak 1 fél kortyot iszom).

Szóval 22-23 éves korom óta nem iszom, nem dohányzom, sosem kávéztam, energiaitalt sem iszom, igyekszem sportolni, és nincs arra igényem, hogy félrekefékljek. Ezért jó az, ha az ember-akár kisebb egészségkárosodással-kiéli magát 16-18 évesen

Vannak 40-es ismerőseim, akiknél kimaradt a kamaszkor, aztán akkor meg megbolondultak, depressziósak lettek vagy felrúgták a családot.

2020. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem a fogamzásgátló csak jót tett, 10 év alatt nem állt be a ciklusom, volt, hogy 2-3 hét után sem múlt el a vérzésem és hormonágyút kaptam. Voltam kivizsgáláson, semmit nem találtak, végső megoldásként adtak fogamzásgátlót.
2020. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18 évesen azonnal elköltöznék otthonról.
2021. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"15-17 éves korom között kb.alkoholista voltam, majdnem mindennap részeg. Szóval believe me, azzal tönkre lehet tenni magad.


De 20 évesen kb. abbahagytam, azóta max 5-6x ittam (de akkor filmszakadásig..), azt is csak barátokkal."


De ez azért már túl van azon, hogy "kiéli magát az ember" Nem gondolkodtál azon h vajon miért toltad ennyire durván a bulikat?


Mert én sem vagyok kispályás ilyen téren, de eszembe nem jutott soha filmszakadásig inni. Vagy ez lehet h genetika? Mármint én ha ittam este, akkor másnap, vagy utána pár napig rosszul esett volna a pia meg a cigi. De én is ittam hetente, vagy kéthetente, meg olyankor sokat is dohányoztam, de akkor jól esett. Lehet h a te szervezeted jobban lebontja az alkoholt vagy nem tudom. Én mindig megyek buliba, vagy bulit szervezek még most is ha kívánom az elszállást, de ez kb pár havonta van.

2021. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!