Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ha nekem rossz,...

Szerintetek ha nekem rossz, akkor legyen másnak is rossz? Mit gondoltok? Milyen ember lehet ez?

Figyelt kérdés
2020. júl. 1. 22:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, milyen élethelyzetben ilyen. Ha csak extrém élethelyzetben, akkor valószinűleg csak keserű és dühös, de amúgy lehet, hogy jó ember. Ha minden csip-csup hétköznapi ügyben is ilyen, akkor meg egy bosszúvágyó, rosszindulatú, gonosz kis görcs, aki nem mellesleg embertelen és éretlen.
2020. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Azt vettem észre, hogy alapban jelen van itthon sok emberben, de az utóbbi években még több embernél látom.

Én nem értem. Sőt, sokszor olyan helyzetben nem értem, hogy valaki tök jó helyzetben van és mégis ezt az elvet képviseli. Pl. valaki keres nettó 300.000-at egy munkahelyen, van egy örökölt nagy háza, rengeteg félrerakott pénze és kiakad, ha a családját eltartó minimálbéres emelést kap. Konkrétan láttam ilyet. Szerintem ez nagyon gáz.

2020. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Tipikus magyar béka effect.
2020. júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Pl. Egyik ismerősőm már sokszor ment sok országba utazni, Párizs, New York, Rio stb... De én még sohasem, mert túl drága minden stb... akkor azt gondolom " bárcsak a koronavírus miatt az előre megvett jegyei feleslegesek volnának, mert a repülő járatokat törölték, és lehetetlen az előre elköltött pénzét visszaköltenie " És így amiket megvett idénre pl. 15 utazási jegyet, felesleges 1 millió pénz ment ki neki. És én ennek örülnék. Hogy miért? Azért mert legalább megtudja milyen érzés ha én nem megyek a negatív dolgok miatt sok helyre. Érted? Ez rossz dolog? :/
2020. júl. 1. 22:44
 5/25 anonim ***** válasza:
54%
Miért foglalkozol azzal, hogy ő megy ilyen helyekre? Te miért nem mész olyan helyre, ami érdekel? Nem azt mondom, hogy feltétlenül Párizsba, ha nincs sok pénzed, de ha kicsivel az átlag felett keresel, akkor azért Horvátországba eltudsz menni.
2020. júl. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Emberileg érthető, de attól még erkölcsileg rossz, mert káröröm.

Én ugyanezt éreztem, amikor a sok népszerű társasági fa_zkalap siránkozott a korlátozások alatt, hogy unatkoznak otthon. Én meg az egész életemet igy kell, hogy leéljem, mert kiközösitenek a társadalomból, önhibámon kivül, előitélet okán.


Emberileg ez is érthető, de attól még nem vagyok büszke rá.


Kicsit ezek amolyan Robin Hood-féle igazságszolgáltatások. Ő is népi hős lett, pedig tolvajnak erkölcsi értelemben bűn.

2020. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%
4 Igen, rossz dolog. Ezek miatt tartasz ott,hogy nem tudod kivitelezni amit szeretnél és csúszol mindig vissza, míg nem egyszer fordulni fog a kocka, csak nem felfelé, hanem totálisan lefelé. És te nem érted neked miért nem jár. Jár, csak önmagadra rakod a kötelet és mész lefelé. Ennyi.
2020. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
49%
4 Attol meg, mert nem tortenik meg velem valami, tudom, hogy rossz dolog :DDD Szerintem szanalmas, ha valaki ezzel akar maganak oromet okozni, hogy mason karorvend, ettol te semennyire nem leszel elorebb, az illeto viszont elbukott egy kis penzt, valoszinu aki 15 repulojegyet vesz evente, annak ez csak egy kellemetlen bukas, de jovore vesz 20-at, hogy bepotoljon 1-2 helyet aztan annyi.
2020. júl. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Talán, mert irigy vagyok? Ez nem annak a jele? Sajnos már mondtam neki, és rossz vége lett, de csak lecsesszet engemet. Hogy rossz dolog ez meg hasonló. Pedig nem gondoltam volna, hogy ez rossz dolog lesz. Mit gondoltok? Talán azért foglalkozok, mert de jó neki, hogy majdnem több dolga van meg neki mint nekem?
2020. júl. 1. 22:54
 10/25 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó, ez nem erről szól szerintem, hanem arról, hogy végre az is kóstolót kaphat a másik nyomorából, akinek amúgy jól ment a szekér, és esetleg le is nézte a kevésbé szerencséset.

Szerintem a helyzetben rejlő igazságtételnek örül igazából, nem kimondottan a másik kárának.

2020. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!