Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy volt,hogy kimegyek Ausztri...

Úgy volt,hogy kimegyek Ausztriába de mégsem?

Figyelt kérdés

Úgy volt,hogy segít állást keresni egy ismerősöm aki kint él. Talált is még aznap mert egy barátja épp keresett az éttermébe kisegítőt. Akkor nagyon 100%-ra mondta ismerősöm,hogy ez menni fog. Napokig sírtam, migrénem volt mert folyton agyaltam. Túl bizonytalannak tűnt, de ő irogatott,hogy ne hozzam őt kellemetlen helyzetbe és,hogy megígértem meg hogy ez nagyon biztos. Nagy nehezen rávettem magam,hogy felmondjak és haza költözzek. Erre tegnap előtt írt ismerősöm hogy nagyon nagyon sajnálja de az étteremtulajdonos visszatáncolt mert a régi alkalmazott visszajött így rám nincs szüksége. Na most én meg itt állok munka nélkül egy válság közepén amikor amúgy is nehezen lehet munkát találni. Megvettem a jegyemet is ami 15.000Ft volt így most azt is bukom. Ti mit tennétek? Én voltam a hülye? Kire lennétek mérgesek? Hisz ez az ismerősöm csak segíteni akart, ezt szívességből tette. De közben mégis zavar a gondolat,hogy erőltette nagyon most meg koppantam,hogy bocsi de mégsem.


23/L


2020. júl. 5. 10:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Megpróbáltam volna visszamenni
2020. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mi?
2020. júl. 5. 10:34
 3/19 anonim ***** válasza:

Németül tudsz? Volna hol lakni amíg nincs állásod? Volna miből ellátni magadat?

Ha nem, akkor a jegyet indulás előtt vissza tudod váltani.

2020. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Attól, hogy ez a munkahely nem jött össze, próbálkozhatnál máshol is.

Kisegítőket sok helyen keresnek. Illetve a gyorséttermekben(mcdonalds) is szinte folyamatosan van felvétel (még így válságban is).

2020. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom visszaváltani a jegyet. Nem visszaváltható. Nagy betűkkel rá is van írva. 9 évig tanultam de már elfelejtettem. De azt mondta ez az ismerősöm,hogy ezzel nem lenne baj kint mert visszajönne. Csak most ez így gáz...
2020. júl. 5. 10:35
 6/19 A kérdező kommentje:
Ismerősök nélkül és nyelvtudás nélkül baromi nehéz. Még az állashirdetést sem értem pedig emelt németes voltam csak aztán 10 évig angolt tanultam ami “elnyomta” azt a tudást.
2020. júl. 5. 10:36
 7/19 anonim ***** válasza:

Hát a tanulást könnyen el lehet intézni.

Sokan mennek ki ismerős nélkül.



(na ja, hát ennyi értelme van a nyelvvizsga meglétének is a diplomához. Van egy 10 éves, elfogadják, aztán meg se tud szólalni...)

2020. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hogyan megy ki ismerős és nyelvtudás nélkül? Hol lakik? Kivel és hogy kommunikál az állással kapcsolatban? Fb csoportokban is bent vagyok de az osszes allashoz nemet kell. Nekem meg ugye az nincs...
2020. júl. 5. 11:00
 9/19 anonim ***** válasza:
Hol írtam, hogy nyelvtudás nélkül? Mondd már meg, lécci.
2020. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

“Légyszi”.

Mivel az én kérdésemhez kommentelsz gondoltam segíteni próbálsz a tanáccsal,hogy keressek munkát magamnak. Az én helyzetem az az jelenleg hogy nem beszélek németül. Ha valaki azt mondja,hogy keressek magamnak akkor gondolom ez nekem szól.

2020. júl. 5. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!