Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy volt,hogy kimegyek Ausztri...

Úgy volt,hogy kimegyek Ausztriába de mégsem?

Figyelt kérdés

Úgy volt,hogy segít állást keresni egy ismerősöm aki kint él. Talált is még aznap mert egy barátja épp keresett az éttermébe kisegítőt. Akkor nagyon 100%-ra mondta ismerősöm,hogy ez menni fog. Napokig sírtam, migrénem volt mert folyton agyaltam. Túl bizonytalannak tűnt, de ő irogatott,hogy ne hozzam őt kellemetlen helyzetbe és,hogy megígértem meg hogy ez nagyon biztos. Nagy nehezen rávettem magam,hogy felmondjak és haza költözzek. Erre tegnap előtt írt ismerősöm hogy nagyon nagyon sajnálja de az étteremtulajdonos visszatáncolt mert a régi alkalmazott visszajött így rám nincs szüksége. Na most én meg itt állok munka nélkül egy válság közepén amikor amúgy is nehezen lehet munkát találni. Megvettem a jegyemet is ami 15.000Ft volt így most azt is bukom. Ti mit tennétek? Én voltam a hülye? Kire lennétek mérgesek? Hisz ez az ismerősöm csak segíteni akart, ezt szívességből tette. De közben mégis zavar a gondolat,hogy erőltette nagyon most meg koppantam,hogy bocsi de mégsem.


23/L


2020. júl. 5. 10:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

:D :D vicces, ahogy egy már megszokott, becézett alakot (főleg, hogy neten van használva, lazán) kijavítasz, csak hogy vissza akarj vágni.


De jó, ha ez segített a lelkiállapotodon, akkor örülök. Úgy is, hogy bennem semmit se okozott, ilyenekkel ne fáraszd magad.


A net tele van nyelvtanulási lehetőséggel, könyvvel, videóval, gyakorlattal. Fel lehet frissíteni, könnyebb, mint újat tanulni, és nem sokára ki tudsz menni sokat keresni. Addig meg el leszel otthon, keresel valamit ott. (ha már ezt így le kellett írni...)

2020. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Jó. Csak addig mi a szarból élek? Komolyan...ott hagytam egy biztos állást emiatt és mindenki mossa kezeit. Ez nem fair szerintem. Mindegy..jó tanulópénz,hogy senkiben sem szabad megbízni.
2020. júl. 5. 11:14
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "senkiben sem szabad megbízni" kérdése, egyszerűen így alakult, nem tehet róoa a barátod.


Egyébként ne tekints már értékként egy kisegítői állásra!

Fogod magad, bedobálod az önéletrajzod az összes étterembe/gyárba/benzinkútra (Burgenlandban szinte csak magyar kollégáid lesznek), aztán elhelyezkedsz.

Oberwart, Oberpullendorf, Neutal, Eisenstadt, stb.

Sok esetben - bár nyilván a hirdetésbe az ellenkezőjét írják - nyelvtudás sem kell, mert magyar mindenki.

De szerintem ennyi idősen inkább tanulj, képezd magad, ne kisegítői állásokat hajts!

2020. júl. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem tudnál vissza menni az előző helyedre ? Nagyon sajnálom 😔☹️
2020. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már annyira biztosra mondta ez az ismerős az állást, akkor egyértelműen rá lennék mérges. Főleg, hogy még adta alád a lovat hogy "ne hozd őt kellemetlen helyzetbe". Azért visszakérdeztem volna, hogy persze "Én ne hozzalak téged kellemetlen helyzetbe, de ha te hozol engem rossz helyzetbe, azzal minden rendben van?" Nem lett volna szabad annyiban hagynod, hanem mondani kellett volna neki, hogy valamit intézzen, és ne hagyjon szarban, mert az ő ígérgetése miatt hagytad ott a munkádat.
2020. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%

Fuggetlenul attol, hogy igy alakult, szerintem oriasi hiba volt erre a lapra tenni fel mindent. Plane most, hogy egyik naprol a masikra valtozik a virushelyzet. Hogy egyetlen emberre szamitasz, es nincs B-terv. Kulfoldre nyelvtudas es toke nelkul amugy is meresz kimenni, de allast feladni...

Ez a te tanulopenzed volt.

2020. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%
Kedves kerdezo. Ezzel a mentalitassal maradj Magyarorszagon. Es okolj mindenkit, de te voltal nagyon ostoba.
2020. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2020. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%
De most komolyan mit kell sírni? Meg kiakadni ennyire gondolkodás helyett? Elolvasva az előző kérdésed, első körben pszichiáterhez küldenélek! Minden rossz szándék nélkül!
2020. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!