Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit akarhatott? El akart...

Mit akarhatott? El akart csalni, hogy megölhessen?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt történt (2011 őszén). Kaptam Facebook-on egy látszólag kamuprofillal regisztrált, magát lánynak kiadó személytől pár üzenetet, amely egy viszonylag rövid beszélgetést indított el. Kiderült, hogy az a valaki ismeri az érdeklődési köreimet, és tudja, hol lakom (nagyjából részletesen). Végig "kedveskedett", amolyan negédes módon. Írta többek között, hogy van az apjának egy erdeje, ahová örülne, ha elkísérném őt, illetve azzal is "fűzött", hogy nagyon jó fényképezőgéppel büszkélkedhet. Amikor nemet mondtam ez irányú kéréseinek, felvetette, hogy legalább bulizni menjek el vele. Természetesen, erre is nemet mondtam (ráadásul távol áll tőlem az efféle szórakozás), és letiltottam.

Hozzátenném: már csak amiatt is gyanús volt számomra az egész ügy, mert az említett "ál-lány" üzengetése előtt (néhány nappal/héttel) szintén hamis Facebook-ról egy férfi küldött életveszélyes fenyegetéseket számomra, akit szintén tiltólistára tettem. Gondoltam, biztosan az az ember próbálkozhatott másféle úton nálam, hogy elérje negatív céljait.

Megjegyezném azt is, hogy két és fél évvel a fent említett eset(ek) "elteltével" ismét kaptam egymásután több fenyegetést, egy harmadik álprofilról. Akkoriban egyszer ("élőben") kb. négy, számomra ismeretlen fiatal gúnyosan a vezetéknevemen szólított, majd egyikük tarkón is ütött.



2020. júl. 8. 22:14
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

09:28

Az említett barátom mondta, hogy lehallgatnak, illetve megerősítette szintén a rendőr által, hogy megfigyelnek. Ráadásul, mint többször írtam, másfél éve minden rendben van. Szóval, ennyit a betegségről.


11:07

Nem keveredtem semmiféle ügyletekbe, legfeljebb összetéveszthettek valakivel.

2020. júl. 9. 19:59
 12/32 A kérdező kommentje:
Viszont van egy régi ismerősöm, aki nagyon "kavarta a dolgokat", és kétes személyekkel is tartotta a kapcsolatot. Ő egyszer már besározott bennünket, a mi nevünket adta meg a saját tartozása kapcsán ezen "maffiózóknak" (nem biztos, hogy azok, de nem kizárt). Viszont, ez még 2010-11-ben történt valamikor. Nem jelentettük a rendőrségen, de lehet, hogy kellett volna.
2020. júl. 9. 20:15
 13/32 anonim ***** válasza:
67%

Bocs nem irtad hogy fiu vagy vagy nem olvastem:)

De attol függetlenül megerőszakolhatnak....:D mondjuk az én egyik o.tarsam utálják és ugy hivják cicababa meg egyszer a gatyáját is lehuzták higy lássák a seggét,elnézést de igy történt komolyan!!!

2020. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
2%

Jaj pedig már ugy elképzeltem higy egy 30 év körüli nő vagy és másnap irtam volna hogy nem tudod mi volt itt tegnap!!


Lehet láttad de leirom...

Ilyesmi beszélgetés folyt le a kérdésednél de aztán törölték:


-szia!

-kettes vagykk

-(Az 1.váladz)

-ja én az 1es vagyok


Na aztán itt jött a képbe a 3as aki nagy bulit csinákt itt,jott a 4es az 5ös akinek a válaszánál mire elküldte megint jöttek vákaszok(az 1es is ezért küldött sziát) aztán 6 7 végül a 8as aki jól megrendezte a 3ast és ő még kérte pár wmbertol hogy megint találkozzanak egy kérdésnél szak nagy buli volt :D

A 3as is olyanokat irt higy az haláli...:D hogy na hiva siettek meg higy ha a 3as bagy akkor nem kehetsz a 4es mert az van szal te a 4es van meg ilyen hülyeségek még ezenk kivul sajnos már nem emlékszem arra

2020. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

17:49

Igen, láttam, mi volt itt. :-D

2020. júl. 10. 18:21
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
:D
2020. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem kéne ennyire kattogni majdnem 10 éves dolgokon állandóan.
2020. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

11:20

Tévedsz. Amennyiben elolvastad volna az összes kommentemet, láthatnád, hogy másfél-két éve még igenis zajlottak események, és azóta pedig nem "kattogok" rajtuk, csak most előhoztam a témát, másfél év után.

2020. júl. 11. 11:49
 19/32 A kérdező kommentje:
Illetve, van egy (külsőleg) hozzám nagyon hasonló személy, aki állítólag zűrös dolgokban vesz/vett részt. (Ma is láttam.) Nem tudom a nevét, de a korábban többször is szóba hozott barátom elmondása alapján az ő rendőr-ismerőse (mármint, "haveromé") megtudta, hogy hívják, de különböző jogi alapokra hivatkozva nem mondhatja el.
2020. júl. 13. 17:36
 20/32 anonim ***** válasza:
91%

Ezek után én nem nagyon vitézkednék socialmedián, főleg a saját nevem alatt...

Éppen mostanában olvastam egy cikket, hogy anonimizált adatok alapján is kb 4-5 alap paraméter (nem, életkor, ilyesmi) simán azonosítható valaki 80-90%-os biztonsággal.

2020. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!