Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit akarhatott? El akart...

Mit akarhatott? El akart csalni, hogy megölhessen?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt történt (2011 őszén). Kaptam Facebook-on egy látszólag kamuprofillal regisztrált, magát lánynak kiadó személytől pár üzenetet, amely egy viszonylag rövid beszélgetést indított el. Kiderült, hogy az a valaki ismeri az érdeklődési köreimet, és tudja, hol lakom (nagyjából részletesen). Végig "kedveskedett", amolyan negédes módon. Írta többek között, hogy van az apjának egy erdeje, ahová örülne, ha elkísérném őt, illetve azzal is "fűzött", hogy nagyon jó fényképezőgéppel büszkélkedhet. Amikor nemet mondtam ez irányú kéréseinek, felvetette, hogy legalább bulizni menjek el vele. Természetesen, erre is nemet mondtam (ráadásul távol áll tőlem az efféle szórakozás), és letiltottam.

Hozzátenném: már csak amiatt is gyanús volt számomra az egész ügy, mert az említett "ál-lány" üzengetése előtt (néhány nappal/héttel) szintén hamis Facebook-ról egy férfi küldött életveszélyes fenyegetéseket számomra, akit szintén tiltólistára tettem. Gondoltam, biztosan az az ember próbálkozhatott másféle úton nálam, hogy elérje negatív céljait.

Megjegyezném azt is, hogy két és fél évvel a fent említett eset(ek) "elteltével" ismét kaptam egymásután több fenyegetést, egy harmadik álprofilról. Akkoriban egyszer ("élőben") kb. négy, számomra ismeretlen fiatal gúnyosan a vezetéknevemen szólított, majd egyikük tarkón is ütött.



2020. júl. 8. 22:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
85%

Nekem vakarózós ez a sztori.... Vagy full kamu, vagy csak töredékeket látunk.

1.lehallgatni valakit nem olyan egyszerű. Aki egy kicsit is jártas a témában, az tudhatja, hogy kizárólag bírósági végzéssel teheti meg a hatóság is. Maszekként pedig fizikai képtelenség.

2.Megfigyelés. Van róla fogalmatok mekkora mocskosul nagy energia és pénz befektetésbe kerülne évekig megfigyelni valakit?

3. Ha valóban egy ennyire "értékes" célpont vagy akkor miért egy 12éves trollok uralta helyen keresel megoldást a megfelelő szervek helyett?

2020. júl. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
86%

En is a 21-es valaszt gondolom.

Fenyegeto uzeneteket barki kaphat csak ugy, de amit ezen tul irsz, azt folottem elmondtak.

2020. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Nem kamu a történet, legfeljebb leírhatnám részletesebben is, de szerintem így is sok mindent közöltem.

Valóban furcsának tűnhet, de tapasztaltam, amit tapasztaltam.

2020. okt. 12. 22:32
 24/32 A kérdező kommentje:
Írtam egy Facebookos ismerősömnek, aki ismeri a fenyegetőzőt. Megkérdeztem, mit tud róla, mit gondol személyéről (több, mint egy napja), de eddig valamiért (legalábbis kora délutánig) nem válaszolt, pedig több alkalommal is fent volt chaten.
2020. nov. 5. 17:31
 25/32 A kérdező kommentje:
(Másfél napja nézte meg az üzenetem, de azóta semmi.)
2020. nov. 5. 17:54
 26/32 anonim ***** válasza:
Ő is benne van az összeesküvésben.
2020. nov. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

18:05

Tehát, szerinted létezik egy összeesküvés? Komolyan gondolod, vagy viccnek szántad? Mert arra gondoltam én is, hogy talán falaz neki, és nem a véletlen műve, hogy egyszer odajött hozzám utcán az említett ismerősöm, majd bejelölt Facen. Ráadásul kiderült később ugyebár számomra, hogy ő az egyedüli ismerősöm, aki "ismeri" a fenyegetőzőt.

2020. nov. 5. 19:17
 28/32 anonim ***** válasza:
Komolyan gondoltam, és most - az alapján, amit utóbb írtál - már biztos vagyok benne. Szakíts meg vele minden kapcsolatot!
2020. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Töröljem vagy tiltsam?

Illetve, mit tudnál még elmondani erről az "összeesküvésről"?


Egyébként már hetekkel ezelőtt feloldottam a fenyegetőző tiltását.

2020. nov. 5. 20:03
 30/32 anonim ***** válasza:
Paranoid skizofrén ismerősöm ugyanilyen dolgokat ír..
2020. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!