Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket milyen erzessel tolt...

Titeket milyen erzessel tolt el az, hogy sokan igazsagtalanul jutottak nagy vagyonhoz?

Figyelt kérdés
A gondolat, hogy ti tisztessegesen es/vagy kemeny munkaval kuzdotok azert, hogy legyen hol lakni, de egy egesz eletnyi munkaja alatt sem sporolnatok ossze akkora vagyont, mint az emlitett emberek?
2020. júl. 13. 15:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#7-es, a felelősségteljesen bánás a pénzzel az egy másik téma. Itt szimplán arról van szó, hogy van aki 8 általánost, esetleg egy okj-t végzett és napi 8-12 órás műszakkal keres mondjuk 20 év munkatapasztalattal 300 nettót.


Aztán ott van egy ugyan ilyen adottságokkal megáldott ember, aki emberileg semmivel sem tett többet azért, hogy előre jusson, még is sikerült lopással, sikkasztással, mások kihasználásával pénzhez jutnia.


Igazából engem nem mások sikere zavar, mert én sem panaszkodhatok arra, amim van, hanem sokkal inkább az, hogy az "élet" szeret kivételezni arra nem méltó emberekkel, nagyon nem igazságos és szerintem eddig a történelem során még nem is igazán volt olyan társadalmi, politikai rendszer/intézmény, ami normálisan igazságot bírt volna teremteni.


Ezeknek az emberek láttára meg nem értem, hogy mi értelme van tisztességes életet élni, mert ugyan olyan önsanyargatás a szegények számára a tisztesség, mintha azon kattognának, hogy a másik ember miért meri elvenni másoktól azt, ami szerintük nekik jár.

2020. júl. 13. 16:22
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Dühít. De mit tehetnénk ellene? Semmit sajnos. Ezekre az emberekre nincs aki rászóljon. A legjobb amit tehetünk hogy nem húzzuk fel magunk rajta :(

Azokat viszont tisztelem akik kőkeményem megdolgoztak a gazdagságukért mert ilyen is van, és még esetleg segítenek is a szegényeken.

2020. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem foglalkozom más emberek vagyonával. Egyrészt a 10 parancsolat tiltja, másrészt a koporsóban mindenki egyforma.Ahogy fogantatáskor is.
2020. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én tisztességes munkával 10 év alatt elértem azt az életszínvonalat, amire vágytam, így nem érint. Nyilván ha a nyakamba szakadna egy nagyobb vagyon, tudnék vele mit csinálni, de mivel nincs rá szükségem, így max kósza ábrándnak tartom.
2020. júl. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14es vagyok, az lemaradt, hogy engem nagy büszkeséggel tölt el, hogy mindenért, amim van, önerőből dolgoztam meg. Ez az identitásom egyik fontos eleme és nem cserélnék gazdagabbal, ha az nem tisztességes úton jutott hozzá. Az élet mindig igazságtalan volt és mindig igazságtalan lesz, amin nem tudok változtatni, azon nem vagyok hajlandó stresszelni.
2020. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
60%

Sokáig érdekeltek ezek, és idegesítettek, néha még most is hatalmas dühvel tölt el az, hogy amíg valaki 17-18 évesen 2-3 vadiúj autóval (Audi, BMW) flexel, hogy a sajátja, miközben soha életében egy percet nem dolgozott, addig én míg kidolgoztam a belemet, iskolába jártam, tanultam, éheztem, és egy perc szabad időm sem volt, nem tudtam összespórolni a jogosítványra, így az elúszott, és mai napig nincs meg. Pedig a vezetésre alapoztam az egész életemet. Most munkám nincs, jogsim sincs, és igen, azt hiszem ezért idegesítenek ezek a kis ficsurok. Ezen kívül semmire nem tudok irigy lenni, csak erre.

Az, hogy másnak mennyi pénze van, és hogyan az viszont abszolút nem érdekel. Ha egyszer eljutok, hogy végre valahára jogsim lesz, akkor azzal megvannak a terveim, és nekem is lesz annyi pénzem, hogy ne érdekeljenek más emberek.

2020. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!