Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a gazdagság hátrányai? (Ne...

Mi a gazdagság hátrányai? (Ne sztereotípiákat, légyszi!)

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 16:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
60%

Ugyanazt tudom írni, amit már mások is, és amit sztereotípiának minősítettél, pedig elég általános dolog. Aki tehetős, azzal sokan tényleg csak azért próbálnak barátkozni, hogy valamilyen előnyhöz jussanak. Ezt a saját bőrömön is tapasztaltam már, pedig mi sokáig csórók voltunk, aztán sok munkával mára, ha azt nem is mondanám, hogy gazdagok vagyunk, de az átlagnál jobban élünk. Érdekes módon azóta gyakran felbukkannak volt osztálytársak, volt kollégák, régi haverok, akik már korábban elkoptak mellőlem, jön a "hogy vagytok, mi újság, mikor futunk össze, de régen láttalak", aztán egy-két találkozás után, sőt, van, hogy már elsőre is, majdnem mindegyik előáll azzal, hogy szívességet szeretne, szálljak be az üzletébe, de csak lóvéval, ha egy mód van rá, vagy adnék-e kölcsön, hogy kifizessen valami tartozást, vagy a másik része meg mindenféle programokra hív, és ha már ott vagyunk, akkor derül ki, hogy ő úgy tervezte, hogy az ő belépőjét/fogyasztását/útját is én fizetem.

Én nem vagyok smucig, ha egy baráttal megyek valahová, szívesen meghívom erre-arra, vagy ha nagy megterhelés neki egy program belépője, de mindketten el szeretnénk menni, gond nélkül kifizetem az övét is, de ők barátok, nem csak akkor keresnek, ha kell valami, sőt, akinek nem telik éppen valamire, nem ő fog vele előállni, hogy menjünk valahová.

2020. júl. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Pedig pont a sztereotípiákkal vannak a bajok. Azokkal, amiket a gazdagokkal szemben állítanak fel.

Tegyük fel gazdag vagy. Na akkor a többi ember azt hiszi rólad, hogy bunkó, beképzelt és irigy ember vagy. Mert a fejükben ez a sztereotípia él. Közben meg lehet, hogy ennek ellenkezője.

Nehéz így igaz barátokat szerezni.

Illetve ha valaki igazán gazdag, akkor ott már a pénz termeli a pénzt. Sok pénz mégtöbbet. Ha rossz döntést hozol, rossz befektetést kötsz, óriásit bukhatsz vele.

2020. júl. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de kipróbálnám. :D
2020. júl. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!