Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lányok mégis miért szégyelli...

A lányok mégis miért szégyellik és titkolják a barátjuk előtt, hogy menstruálnak? És miért nem mondják ki, hogy menstruálnak? És ha annyira görcsölnek, miért vesznek erőt magukon, hogy eljöjjenek bandázni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Nekem egyáltalán nem ciki ez a téma, és szerintem a fiú osztálytársaimnak se, meg a fiú baráti körömből se ismerek olyat, akinek ez ciki lenne. Van egy barátnőm, 2 hete vagyunk együtt. Tegnap találkoztunk, sétálgattunk, meg fagyiztunk és láttam rajta, hogy rosszul van, le volt fehéredve az egész arca, a fagyit se ette meg. Megkérdeztem, hogy mi baja, erre azt mondta, hogy "azok a napok vannak". Ezt nem csak nála, de a lány barátaimnál is észrevettem, hogy azt mondják, hogy csaj-baj, havi baj, stb. De van, akik ki se mondják, csak annyit mondanak, hogy "Fáj a hasam... tudod...". Miért szégyellik a lányok? Miért nem mondják ki? Jó, nem kell a homlokukra írni, de baráti körbe miért nem mondja ki? Ez olyan intim dolog nekik?


Légyszi normális válaszokat, tényleg érdekel a dolog. Azok a lányok is írjanak, akik így mondják.



2020. júl. 15. 17:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szégyellem a férjem előtt, de még soha nem mondtam neki, hogy drágám, menstruálok. Inkább azt, hogy képzeld, megjött. Szófordulat. A kamaszlányok meg ráadásul szégyenlősek is még. :)
2020. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

2 hete vagytok együtt ne várj többet sőt az is csoda hogy elmerte mondani hogy megjött... most amúgy meg nem azért de a megjött vagy havi baj tökéletesen jelképezi a menstruációt :D

ez inkább ilyen világ társadalmi beidegződés hogy oké meg van a tudományos neve de mást használunk rá... te sem úgy hívod a farkad hogy pénisz... mások előtt baráti körben stb ":D meg a barátnőd nemi szervét sem úgy hívod hogy szeméremajkak vagy vagina ":D

2020. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
amúgy meg nem titkolta korrektül válaszolt :S
2020. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
nem tudok mas agyaval gondolkodni, en 16 evesen is a fel osztalytermet atuvoltottem hogy megkerdezzem barantomet hogy jon-e velem wcre mert tampont kell cserelnem. de hallottam mar olyat is hogy az apa az egesz csaladot lehurrogta (anyukat, lanyait) ha barmi menstruacioval kapcsolatos dologrol mertek beszelni az o jelenleteben. a lany ennek hatasara abban a hiszemben nott fel, hogy mindenkitol titkolni kell a dolgot. ez a masik veglet
2020. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelj, menstruálok" Hosszú és hivatalos, felesleges. Előítéletek miatt van, aki úgy reagál rá, mintha a világ dőlne össze.

"Megjött" Rövid, egyszerűbb, szelidebb, hisz nem kell ezt az egészet felfújni, van azt kész. Nem kellemes, de ez van.

2020. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Én sem szégyellem. De ez egy természetes dolog, nem fog megállni az élet miatta. Ugyanúgy elmegyek vele dolgozni, a barátaimmal, sőt, ugyanúgy edzek is közben. Ha nagyon fáj, beszedek egy görcsoldót és az élet megy tovább. Másnak meg a háta /feje fáj, azt is mindenki leszarja, ezzel miért kellene foglalkoznom? Miért kellene ágynak dőlnöm miatta? Nem lesz attól hamarabb vége.
2020. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem olyan dolog, amit úton útfélen hirdetni kell. Nem úgy megyünk társaságba, hogy mikor megérkezünk, jó hangosan megjegyezzük, hogy éppen menstruálunk. Amúgy én sem szeretem a menstruáció kifejezést. Maximum a menzesz szót használom, de inkább csak úgy fejezem ki, hogy megjött a havim.

A legtöbb lány/nő ugyanúgy éli a mindennapjait azokon a napokon is. Vesznek be fájdalomcsillapítót és le van tudva. Nem lehet minden hónapban hiányozni a suliból, később a munkából. Nem kell az egészet nagy dobra verni, mert teljesen természetes.

2020. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
A fiúk, férfiak miért azt mondják, hogy elmegyek, miért nem azt, hogy ejakulálok? :) A megjött, piros betűs napok, bizonyos napok stb sokkal szebben hangzanak és a pasikat sem rendíti meg annyira, mintha azt mondanánk, hogy menstruálunk.
2020. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó is, hogy mondod, legközelebb szuper őszinte leszek és beszámolok inkább arról, hogy levált a meg nem termékenyített petesejtem miatt megvastagodott nyálkahártyám, ami miatt a következő kb. 5 napban nagyjából 1 deci vért fogok kicsöpögtetni, köszönöm a figyelmet, most már folytathatjuk a fagyizást.
2020. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én sosem titkoltam. Pedig egy fiatal lánynak általában sokkal jobban fáj, mert 16 évesen még nem igazán szed(het)nek fogamzásgátlót. Amúgy sosem szoktam használni a menstruálok szót, inkább azt, hogy megjött. Vagy mondom a férjemnek, hogy na, most se lesz CSOK. Ebből már tudja. (gyerekmentesek vagyunk :D)
2020. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!