Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért erőltetik ennyire azt a...

Miért erőltetik ennyire azt a vegetáriánus és vegán dolgot és miért nézik le ennyire azt aki húst eszik?

Figyelt kérdés

Évezredek óta húson él az ember. Bocsánat. húson IS. az ember mindenevő.

Ha jól látom amióta van internet azóta kezdtek megjelenni ezek az emberek:

én nem eszem húst, sokkal egészségesebben élek úgy. Aha. hogyne. Az emberi szervezet, ha nem kap húst (nem ilyen műhúst amit a mekibe kapsz, hanem rendeset!!) akkor a szervezet háztartása felborul. A mindenevő élőlénynek mindent kell enne. a változatos étrendtől lesz igazán egészséges aaz ember. ha valami kimarad akkor abból hiánya lesz és a növényekből szerzett tápanyagok angy részét ezeknek a pótlására fordítja a szervezet, magyarán csak "ránézésre" lesz egészséges. legbelül romlott.

Rossz ezt mondanom, mert hát én is ellenzem a nagyüzemi állattartást, ahol hetekig törött csontokkal hagyják szenvedni az állatokat, de ez az igazság.


Évezredeken át semmi baja nem lett tőle az embernek. De most az elmúlt 20-25-30 évben meg hirtelen igen. Érdekes :(


Ha valóban semmi jó hatása nem lenne a húsnak, akor az ősember miért azt vadászta? Miért vadászta le a mammutot és az oroszlánt, sokszor emberéletet követelve, ha simán csak letéphette volna a növényt? Mert nem volt jó neki, hogy csak egyfélét eszik.



Erre meg jönnek ezek, akik csak ilyeneket esznek: gluténmentes, paleo, fair trade, vegán, laktózmentes, teljeskiőrlésű, bio, e-mentes kajákat.


Ekkora fszságot :(

gluténmentes: természetes anyag, ami minden ételben megtalálható. erre kivonják.


Miért vonják ki belőlük? Azért, mert az éppen nem tesz jót. De könyörgöm!! az nem erről szól!

Úgy a legtermészetesebb, ha nyersen eszed meg a növényt. Főzéssel a jó baktériumokat is megölöd benne!


2020. júl. 16. 23:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%
Testvérem lassan 10 éve nem eszik húst. Eléggé meglátszik rajta. Persze ez egyénfüggő, valakinek lehet, hogy tényleg jobb hús nélkül élni. Másik testvérem is egy ideig vega volt, de rájött, hogy időnként kell húst enni. Viszont az elsőnek említett személy nagyon összement, falfehér, erőtlen, agresszív, szerintem a vega életmódja tette ezt vele (viszont mostanában elkezdte kóstolgatni a gombákat és a halakat). Ezeket a teljes kiőrlésű dolgokat is fogyasztja, de én azt látom rajta, hogy nem eszik jóízűen. Nekem az a mottóm, hogy az az egészséges étel, melyet előszeretettel fogyaszt el az ember (mértékkel és ésszel). Én ezért is szeretek enni oldalast savanyúsággal, csípős bélszínt, mustáros-szezámmagos pácos csirkemellet, indiai wokkos húst, tepsiben pácolt csirkecombot, tormás sonkát kenyérrel és tojással, meg még sok mindent. És az a legjobb, hogy valamiért nem híztam meg ezektől (64 kg vagyok fiú létemre). Az állatokat én is sajnálom, de végülis nem mi öltük meg őket. Ezen kívül ők jobban szenvednek, amíg életben vannak (ha üzemben tenyésztik őket és nem Alsópusztakotkodácsin). Sokan sznobságból lesznek vegák, hozzájuk nem fűzök semmit inkább. Akik meg érzik magukon, hogy nem feltétlen hasznos számukra a hús, azok nyilván okkal nem fognak fogyasztani húst. De azért ők is engednek néha a kísértésnek. Megoldás nincs, mert mindenki mást lát meg a gasztronómiában használatos hozzávalókban. De egyébként egyet tudok érteni veled ebben a kérdéskörben. Viszont aki hús nélkül éli az életét, ő dolga, páran rá szoktak jönni, hogy nem megy ez nekünk...
2020. júl. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11. Itt az igazság. A sznobság. 90%-ban az. a többi gondolkodó normális ember pedig maga dönti el, hogy mi a jó neki.

Az állati fehérje az emberi lét egyik alapja. Az étel összetevőinek az arányán kell változtatni mindig. De az ritka eset, hogy valamit teljesen ki kelljen vonni a szervezetből. Sokszor ott szokott a baj lenni! Hogy nincs! pl hús.

2020. júl. 17. 00:19
 13/23 A kérdező kommentje:

Ez a baj az egésszel. az, hogy létezik az a név, hogy vegán és a sznobság.

Egészséges étrend. ez lenen a helyes szerintem. Nem úgy, hogy vegán és akkor az húúúú az természetes az húú az növényevő és jajj nem hal meg a kis csirke.

2020. júl. 17. 00:21
 14/23 anonim ***** válasza:
36%
#11 - Szerintem a testvérem is sznobságból lett vega. Ő az idők folyamán állandóan azt mondta kifogásként, hogy sajnálja az állatokat. Bezzeg a növényeket nem sajnálja, meg a gombákat. Természetesen én is sajnálom az állatokat... igaz, én más okból. Én az üzemi tenyésztések módja miatt sajnálom őket. Szegény sertéseknek a péniszüket és heréiket lenyisszantják a megszületés után, nem látnak napfényt pár hónapos életük során és tablettákkal etetik őket egy 2 m^2-es karámban. Én azért nem értek egyet a vegákkal, mert azt hiszik, hogy ezekre a jelenségekre az a megoldás, hogy nem esznek húst. Én úgy gondolom, hogy ha a Tesco-ban megvett húst a lehető legjobban elkészítjük és végül jóízűen elfogyasztjuk, akkor azzal megadhatjuk az állatkának a végtisztességet.
2020. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
32%

Mindjárt jönnek majd a vegánok és elmagyarázzák, hogy valójában a gonosz tömeggyilkos húsipar lefizetett kommentelője vagy. Esetleg a húsipar szétmosta az agyad és vegáni szent kötelességük lenne téged élve halálrakínozni és megenni.

Kíváncsi vagyok melyiket fogják majd írni...

2020. júl. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Igen azért most írtam ki, emrt a gondolkodó emberekre vagyok kíváncsi. A hiperokos vegánok éjjel alszanak. nappal jön a kommentáradat.

14: tudsz gondolkodni. Nagyon jó. Aki már látja a valóságot és látja, hogy mi zajlik körülötte az nem dől be minden internetes jött-ment fszságnak.

Mondom.. egészséges étrend. Az, hogy csak azért nem eszik valaki húst, mert nem támogatja a nagyüzemi állattartást, az egyszerűen buta.

Az az állat amit egy tized másodperc alatt ölnek le az nem érez semmit. Pl vadászaton. Apám vadász. csak az ő által elejtett vadat eszem meg. Mást nem. Természetesen kipróbáltam a hús nélküli életet, különben nem lehetne erről szavam.


Kipróbáltam, nekem nem tett jót. ORVOS mondta el nekem, hogy az állati fehérje az emberi tápanyag, azélkül felborul a szervezet. Valami a végén nem fog működni, ha teljesen megvonjuk a húst.


Mindenből kell egy kicsi.

2020. júl. 17. 01:06
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, nézd meg pl. a keleti népeket, a buddhistákat, a shaolin szerzeteseket. Az utóbbiak, ha jól tudom nem esznek húst, mégis bivaly erősek. A trópusi törzsek között se mindenki fogyaszt húst.


Van, akinek a szervezete nem bírja a sok húst, vagy egyszerűen nem kívánja minden étkezéshez.

Pl. én nem ilyen vagyok. A legtöbb érkezéskor fogyasztok húst, viszont párom megvan anélkül is. Ő kipróbálta 7 évig a vegetáriánus életet, amióta összeköltöztünk saját döntése alapján újra esik húst.


Ha csak húst fogyaszt az ember és nem visz be mellé gyümölcsöt és zöldséget, na, az már egészségtelen.


Mindenki pedig úgy étkezik, ahogy akar. Nincs senkinek semmilyen joga ebbe beleszólni.

2020. júl. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező! Azért ne keverjük a szezont a fazonnal. A gluténérzékenység, tejérzékenység, stb. az sokszor veleszületett allergia, és nem tudja megemészteni a szervezete. Tehát pl. Juliska nem azért nem eszik rozskenyeret, mert nem akar, hanem mert beteg lesz tőle.

Hogy honnan veszem? Hát, mert cöliákiás vagyok, azaz veleszületett gluténérzékeny, örökletes autoimmun betegség. Szóval ezt ne keverd ide, ha láthatóan nem értesz hozzá. Gondolom nem genetikus/gasztroenterológus vagy.

A vegánságot, meg az agressziót viszont én sem értem. Ez igazából ma már egy divatbetegség szerintem, ami engem nem tud meghatni. Az egészséges, mértéktartó életmód a legjobb természetesen, ahol mindenből kap egy kicsit a szervezet. :)

2020. júl. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
74%

Vegetáriánus vagyok, de nem érdekel hogy ki mit eszik.

Leginkább azt érzem hogy 2 tűz között vagyok.

Akik húst esznek azoktól azt hallgatom amit a kérdező írt.

A vegán unokatesómtól és a családjától meg azt hogy térjek át a vegánságra mert ha tejterméket fogyasztok akkor is meghal miattam egy csomó állat.(falun veszem a tejet,tojást stb. tehát nem Tescobol). A gyereküket is vegán étrendre "kényszerítik" (1,5 éves). Ami szerintem sem normális dolog, de nem szólok bele, az ő gyerekük.

Mindenki egye azt amit akar, aztán majd számol a következményekkel(ha lesz).

Én 10-11 éve élek így, a vérképem eddig jó volt, a sportolást is bírom úgy mint a testvérem(aki húsevő). A kissé rendszertelen mensin kívül nem tapasztaltam más negatívumot.


25/N

2020. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
56%

Azt írod, erőltetik a vega étrendet, majd írsz egy csomót hogy miért baromság, egészségtelen, sznob hülyeség a vega étrend.

Oké. :D


Vega vagyok, de lényegében a páromon kívül senki nem tudja biztosan rólam, nem vagyok kíváncsi az ilyen eszmefuttatásokra. Nekem amúgy is fura ez. Amíg ettem húst, a kutya nem bántott, és nagyon ritkán látok/hallok ilyet. Cserébe olyat napi szinten többet is látok, hogy a vegákat/vegánokat szidják hihetetlen stílusban...


Amúgy racionalitásnál maradva: meg tudnál nevezni egy olyan tápanyagot, ami csak és kizárólag a húsban található meg, semmilyen más élelemben nem?


Az egészségtelen húsfogyasztásra nekem az a tippem, hogy lényegében pár évtizeddel ezelőttig szó se volt arról, hogy a mindennapi étrend része lett volna a hús. Néha vadászott az ember, később télen disznót vágott, de olyan soha nem volt, hogy minden egyes nap, napi 2-3 étkezéshez húst fogyasszon - amit ma rengetegen csinálnak. Ezt nem hiszem, hogy egészséges, a legközelebbi rokonaink, a főemlősök is mindenevők, de az étrendjük nagyon kis részét teszi ki a hús. A mindennapi fogyasztása nem természetes, akárki akármit mond. Fogyasztjuk évezredek óta? Igen. Fogyasztjuk napi szinten évezredek óta? Dehogy.


A fair trade dolgokkal amúgy mi a probléma? Miért rossz, ha nem zsákmányolnak ki senkit és semmit?


"akkor is el kell fogadni, hogy ezek tények. Ami rosszat tesz az rosszat tesz. Ennyi."

Honnan veszed? A legtöbb tanulmány szerint egészséges lehet egy jól összeállított vegán étrend is, de legalábbis abban megegyezhetünk, hogy tudományos berkekben is vita van erről. Szó sincs tényekről ebben a témában.

Egyébként nekem pl. a háziorvosom vegán. :)


Amit a hús beszerzéséről írsz, azzal tök egyetértek (inkább kistermelő vagy vad, mint hormonnal telepumpolt ipari), bár ezután nem értem, mi a gond a bio kajákkal...


Gyerekeknél meg én eleve szigorítanék az orvosi vizsgálatokon, mert sok gyerek alultáplált, túlsúlyos, mindenféle egyéb módokon károsodik a szervezete a nem megfelelő táplálástól. Függetlenül attól hogy vegán vagy sem, rommá büntetném a szülőt aki veszélyezteti a gyerekét. Állítólag lehet kielégítően táplálni a gyereket vegán kajákkal, hát felőlem HA AZ ORVOS ELLENŐRZI rendszeresen és azt mondja hogy teljesen oké, akkor belefér. De legyen ellenőrizve rendszeresen és szigorúan! És tényleg, ne csak a vegán gyerekek, hanem a hambin-csokin-chipsen tartott gyerekek is...

2020. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!