Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban mindenki ennyire jól...

Valóban mindenki ennyire jól áll anyagilag? Ti ezt tapasztaljátok?

Figyelt kérdés
Egy másik kategóriában olvastam egy kérdést, hogy ki mennyi félretett pénzzel vágott bele a gyerekvállalásba és szinte kivétel nélkül minden válaszban hitetmentes házat, kocsit, több millió megtakarítást írtak. Nekünk még nincs tervben a gyerek, de 25+ évesek vagyunk, albérletben élünk és bár, jól keresünk illetve biztos állásunk van ezek jó, ha 40 éves korunkra lesznek meg. Igaz egyikőnknek sincs szülői segítsége és azért biztos nagyon sokat számít, de kb. 20 válaszból 17en milliómosak voltak. Tényleg ennyire jó a helyzet és mi vagyunk szörnyen lemaradva? Ha most a szülői támogatást nem nézzük hogyan él ilyen jól sok fiatal, akik most vágnak bele a családalapításaba?
2020. júl. 23. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Hát én pl. nem csesztem el a pénzem albérletre, hanem 28 éves koromig otthon laktam, minden pénzt félretettem és összejött egy lakásra való.
2020. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0 Ft-al, 0 segítséggel vágtam bele-lévén abszolút nem számítottam arra, hogy nekem valaha lesz gyermekem. Szerettem volna, de az orvosok mást mondtak,
2020. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Akkor te azok közé tartozol, akik szülői segítséggel jutnak hozzá. Nagyon sokan viszont nem tehetik meg, hogy otthon éljenek sokáig, főleg amikor az embernek komoly párkapcsolata van, a kérdésem inkább azokhoz szól, akiket valóban nem támogatnak a szülei.
2020. júl. 23. 11:59
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

1.: Ez itt a Gyakori. Itt 100-ból 99 válaszoló 9 éves kora óta dolgozik NASA mérnökként, van 4 diplomája, és havi 12M fizuja.


2.: Én leírom, hogy mit látok a környezetemben, Budapesten. Nos a parkolók és utak tele. Többnyire német prémium és SUV kocsikkal. Minden 2. ember kezében Ájfos. Lábukon Májki cipő. Nyaralni járnak. A tökömig érő taknyos kölykeik kezében szintén Ájfos, lábukon Májki, meg Rében napszemüveg.

Szóval akkor hol van itt csóróság? Főleg, hogy a boltokban olyan sor van, hogy sokszor be sem megyek, inkább rendelek kaját, meg ami a legfőbb ismérve a jólétnek: A kukák melett mindig van TV doboz!!!


Ja, és idehaza (is) sok Rolex órára, több ÉVES várólista van!!!

2020. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért a csóró és a milliómos közt van átmenet. Plusz én úgy látom, hogy sokan ezt sajnos hitelekből tudják csak finanszírozni.
2020. júl. 23. 12:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Hitel, szuloi tamogatas, fizetesek se voltak rosszak mostanaban de az elso 2 pont az ami szinte minden masodik embernel jatszik de lehet tobbnel. 0rol hitel nelkul azert eleg konnyu a median nettobol kiszamolni h hol tartananak az emeberek, es a legrosszabb az egeszben h az arakat meg felveri ez a fizetokepes regeg, szoval ha 0rol mesz akkor neked is hitelt kell venni h versenyezni tudj es az egesz folyamat generalja egymast, ez volt az utobb evekben. Most meg meglassuk h recessziban mit fog tortenni.
2020. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Sokkal több jó anyagi helyzettel rendelkező magyar van mint azt hinnéd.


Viszont ha statisztikákat nézel, átlag keresetet stb... akkor nem tűnik annyira nagy rétegnek.


Szóval könnyen elképzelhető hogy sok kommentelőd tényleg jó helyzetben álltak gyerekvállaláskor.

2020. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Biztos van közöttük valós válasz is, de ne felejtsd el, ez egy névtelen oldal, mindenki azt válaszol, amit akar.
2020. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
En pl egyetem alatt otthon éltem, majd kulfoldon dolgoztam, es baratnomnel laktam, picit neha otthon is. 31 eves koromra osszejott sajat ketszobas budapesti lakásra, hitel nelkul. Eleg jol keresek, de a kozeli barataim is, ok is 30 korul vettek sajat lakast, mai erteken 30 milla korul.
2020. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Dehogy áll ilyen jól mindenki.

Nem olvastam azt a kérdést, de gondolom, mac 20-an leírták, hogy van házuk, autójuk, megtakarításuk. Él még 10 millió másik az országban, akik nem válaszoltak. Lehet, hogy valaki, bár olvasta a kérdést, de 5 ilyen válasz után nem akarta bevallalni, hogy neki semmije sincs.

Mi jól keresünk, a környezetemben én is főleg hasonlóakat látok. De például apukám felesége gyárban dolgozik, több kolléganője minimálbérre ment el szülni, vagy annyi munkaviszonya volt csak, hogy csak gyest kap. A férj vagy dolgozik, vagy nem, és vagy albérletben laknak, vagy a nagymamától örökölt ezer éves felujításra szoruló házikóban.

De attól, hogy (most olvastam el újra a kérdést) 20-ból 17-en gazdagok egy kérdésnél, nem jelenti azt, hogy az ország 85%-a gazdag. Ha még lenne 800 válasz, az már jobban túkrözné a valóságot, de akinek nincs pénze, az inkább le se írja.

2020. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!