Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én nem értem, hogy miért...

Csak én nem értem, hogy miért ne szólhatnék bele más szülő nevelési módszereibe?

Figyelt kérdés

Azt én értem, hogy "az ő élete", de amikor egy másik élet is a képben van az azért már teljesen más, sokszor nem is a nevelésbe szól bele az ember, hanem inkább már az emberi hülyeségbe.

Engem pl. az kiakasztott, amikor írják, hogy nem vihet fel kaját a szobájába a gyerek, csak mert "morzsálni fog és az vonzza a hangyákat". Hát a francba is már, ha eddig nem sikerült megtanítani takarítani, akkor legalább most ha majd elhangyásodik, akkor megtanul takarítani. Ha meg nem, erre mondják azt, hogy edd meg, amit főztél! ;)

Azt még én vagyok a hülye, mert beleszólok ilyenekbe, még ők sértődnek be rám, bezzeg azt meg még ők is leszólják, amikor a szülő tiltja a gyereknek, hogy maszturbáljon, de az mitől másabb valljuk be őszintén? Ugyanúgy egy nevelési módszer az is, még ha ez sokaknak nem is tetszik, ők se szóljanak abba bele akkor! De nem, én abba is beleszólok, mert ugyanolyan hülyeségnek tartom, mint a fentebb említettet, szerintem jogom van kimondani/leírni a véleményem arról, amiről csak akarom, ha megértik, amit mondok, ha nem.



2020. júl. 23. 14:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%

2-es vagyok, jogod van kifejezni a véleményed, mint ahogy másoknak is joga van kifejezni a véleményét rólad.


Csakhogy a stílus maga az ember, lerí rólad a pikírtség és a káröröm, na ilyenkor hiába fogalmazol meg véleményt, ne számíts arra, hogy építő jellegűnek fogják gondolni. Másfelől ha vannak gyerekeid, biztos neked is van olyan módszered, amivel meg más nem ért egyet, gondolom azt is csendben eltűröd, mint ahogy másoktól elváród, igaz? :)

2020. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Hát, az apámnak nyugodtan oszthatnád a neveléssel kapcsolatos bölcsességeidet, mert jogod van hozzá, csak ő, élve a jogával, mivel nem érdekelné, hátat fordítana és menne, aztán felőle nyugodtan elmondhatod, amit szeretnél.
2020. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

#10 Látszik nem érted miről szól a kérdés.


#11 Tudod, csak a baj, amikor már ezredjére is leírod szépen a véleményed és úgy is te vagy a rossz, akkor az már rossz.


A különbség köztem és ezek között a szülők között, hogy én elgondolkozom azon, hogy mi van, ha igaza van és nem véletlenül mondja úgy, ahogy. Egy gyerek is akkor tanul szokszor ha erősebben szólsz rá! Nem kiabálva, csak erősebben.

2020. júl. 23. 15:01
 14/26 A kérdező kommentje:

#6 Remélem azért majd egyszer megtanulja hogyan kell takarítani! :)

A seggét is kitörlöd?

2020. júl. 23. 15:05
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, hogy te elgondolkodsz. És? :D miért kell másoktól elvárni, hogy olyanok legyenek, mint te? Miért gondolod, hogy tévedhetetlen vagy?


Minden gyerek más. Honnan tudhatnád, hogy a más gyereke az erősebb rászólásból ért? Nem az a baj, hogy véleményt formálsz, hanem, hogy nem véleményként, hanem igazságként tekintesz rá és fáj ha ebbe beledörgölik az orrod, ennyi.

2020. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kitörlöm, mert még csak 3 éves. De ha most nem tanulja meg a szabályokat, akkor később nehéz dolgom lesz vele.
2020. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
#16 Igen, bocsánat, nem kigyerekekről van szó, hanem kamaszokról. Ezt nem írtam. Egy kisgyerek esetében rögtön más 1-2 dolog.
2020. júl. 23. 15:20
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy csak a te módszered jó, csak te csinálhatod jól? Téged szoktak kritizálni? Te elfogadod?

Sosem ettem gyerekként a szobámban, most sem eszünk a hálószobában és a gyerekeink sem, amióta etetőszékhez/asztalhoz tudnak rendesen ülni. Sőt... a szüleim mindig erőltették, hogy egy család vagyunk, együtt ülünk le enni. Így van ez a mai napig, ha haza utazunk és így van ez a mi kis családunkban is. Gyerekként nem értettem és utáltam. Ma értem, hogy ez visz rendszert a család életébe és a közös étkezések alkalmával lehet megbeszélni azt is, hogy kivel mi történt éppen aznap. Szeretem ezt a hagyományt, ez a mi családunknak egy érték. Hiába jön bárki azzal, hogy szerinte a mindennapos kanapén, tv előtt evés tök oké, szerintünk nem, innentől kezdve meghallgatom, elfogadom a véleményt, de nem fogadom meg. Tök fölöslegesen jártatnád a szádat, ha pedig erősködsz és nem fogadod el, hogy másnak lehet más véleménye/értékrendje, amiben a gyermekeit neveli, a második ilyen után nagyívben elkerülnélek.

Mindenkinek szíve joga abban a hitben, szellemiségben és értékrendben felnevelni a gyermekét, ami az ő legjobb belátása és tudása. Ebbe senkinek nincs joga beleszólni egészen addig, amíg nem veszélyezteti a szülő a gyermekét. Véleményt cserélni lehet, de értelmes felnőtt emberek módjára, nem "ki ha én nem" megmondó stílusban. Feltételezem a Te nevelési módszereid sem tökéletesek mindenki szemében. A sajátodéban maximum. Ahogy általában az elfogult szülőknél ez lenni szokás.

2020. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Micimacko67 ***** válasza:
100%
Kérdező, jogom van elmondani a véleményemet rólad?
2020. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Csak hogy tudja mindenki, én mindenkinek zöldet adtam, mert itt tulajdonképpen most nincs rossz válasz, nyugodtan le lehet szólni meg ilyesmik, az hogy "én vagyok a rossz" nem jelenti azt, hogy be is sértődöm rá, mint egyesek, egyszerűen csak tényleg nem értem miért ne lehetne meg valamiről a véleményem, ha kéretlen, ha nem.
2020. júl. 23. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!