Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én nem értem, hogy miért...

Csak én nem értem, hogy miért ne szólhatnék bele más szülő nevelési módszereibe?

Figyelt kérdés

Azt én értem, hogy "az ő élete", de amikor egy másik élet is a képben van az azért már teljesen más, sokszor nem is a nevelésbe szól bele az ember, hanem inkább már az emberi hülyeségbe.

Engem pl. az kiakasztott, amikor írják, hogy nem vihet fel kaját a szobájába a gyerek, csak mert "morzsálni fog és az vonzza a hangyákat". Hát a francba is már, ha eddig nem sikerült megtanítani takarítani, akkor legalább most ha majd elhangyásodik, akkor megtanul takarítani. Ha meg nem, erre mondják azt, hogy edd meg, amit főztél! ;)

Azt még én vagyok a hülye, mert beleszólok ilyenekbe, még ők sértődnek be rám, bezzeg azt meg még ők is leszólják, amikor a szülő tiltja a gyereknek, hogy maszturbáljon, de az mitől másabb valljuk be őszintén? Ugyanúgy egy nevelési módszer az is, még ha ez sokaknak nem is tetszik, ők se szóljanak abba bele akkor! De nem, én abba is beleszólok, mert ugyanolyan hülyeségnek tartom, mint a fentebb említettet, szerintem jogom van kimondani/leírni a véleményem arról, amiről csak akarom, ha megértik, amit mondok, ha nem.



2020. júl. 23. 14:31
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
#18 Azért egy hagyomány az teljesen más, az is, hogy a levest a családi asztalnál eszi meg az ember, ez sokkal inkább családfüggő. Én arra gondolok, amikor csak azért tiltja a szülő, hogy a kamasz gyereke a szobájában megegyen egy banánt, vagy egy kenyeret, csak mert "morzsálni fog", mert én ebben nem látok túl sok értelmet. Mondom, tanítsa meg takarítani.
2020. júl. 23. 15:52
 22/26 Micimacko67 ***** válasza:
Kérdező hány gyereket neveltél már fel?
2020. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

Mert a világon nincsen semmi közöd mások gyerekéhez, se ahhoz hogy hogyan nevelik.

Nem ehetnek a hálószobában? Aztán, micsoda szörnyűség. A hálóban mi sem eszünk, ahogy a gyerekeink sem, arra való a konyha. Ha te megengeded, lelked rajta, de nehogy már másoknak is meg akard magyarázni, hogy az csak úgy jó, ahogy te mondod. Szülj magadnak sajátot, aztán azt úgy neveled, ahogy akarod, gondolom te is baromira örülnél, ha egy hozzád hasonló tudálékos, nálam van az etalon típusú okostojád folyamatosan osztaná az észt neked.

Mondjuk ha engem akarnál folyamatosan kioktatni meg belepofáznál a magánügyeimbe, nem tennéd zsebre amit kapnál cserébe. :) Egyből elmenne a kedved a kéretlen "tanács" osztogatástól.

2020. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%

Fordítsuk meg a dolgot.


Mit szólnál, ha valakitől folyamatosan azt kapnád, hogy miért engeded a gyereknek, hogy a szobában egyen, ennek így nincs értelme, szabályok kellenek, és szétmorzsál a szobában... Mindezt kéretlenül, naponta többször, erőszakos stílusban mondaná az arcodba.


Ugye, hogy felidegesítene? Pedig csak a tükörképed...

2020. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Jogod van elmondani.

Jogod van eltűrni a többiek véleményét rólad. Nekik is joguk van. Jogod van bosszankodni és agyvérzést kapni.

Nincs jogod másokat zaklatni.

2020. júl. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Mar hogyne mondhatnad el a velemenyed, persze, hogy elmondhatod! Csak aztan ne csodalkozz, ha kerulni fogjak a tarsasagod.


Egyebkent van ra mod, hogy ugy mond el a velemenyed, hogy azzal ne erezze mas, hogy beleszolsz, elmondod egyesszam elso szemelyben, hogy te hogyan csinalod, megosztod az ezzel kapcsolatos tapasztalatodat (pl. ,,Amikor az en gyerekem volt ennyi idos, es ezt meg ezt csinalta, akkor en azt csinaltam, hogy...”). Ha nincs ennyi idos gyereked, es nek voltal meg ilyen szituacioban, akkor pedig akkor erdemes elmondani a velemenyed, ha ketdezik, ami ugy hangzik, hogy ,,Te mit tennel az en helyemben?”. Egyeb esetben meg ne csodalkozz, ha nemfogjak a tarsasagod keresni.

2020. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!