Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha találnál egy...

Mit tennél, ha találnál egy táskát, benne viszonylag sok pénzt és minden mást, ami egy embernek nagyon fontos?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam egy női táskát, az összes szükséges irattal, bankkártyával, lakás-és autókulccsal, 340€-val...

Őszintén bevallom, megkisértett az ördög, hogy megtartom legalább a pénzt.


Te mit tennél?



2020. júl. 25. 08:49
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
32%

100%-ban biztos voltam,hogy majd jön egy válasz"hogy ne magadból indulj ki"..

Csak az a gond,hogy én már nem 18 éves gyerek vagyok,mint az itteni válaszadók döntő többsége,hanem 2x annyi idős,ismerem az embereket(sajnos).

De lehet tévedek,és a magyar emberek 98%-a talpig becsületes és erkölcsös,csak nekem nem volt még szerencsém hozzájuk :D

2020. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
én 42 vagyok és visszaadnám azonnal. Meg sem fordulna a fejemben, hogy megtartsak belőle valamit.
2020. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy elméletben sokkal könnyebb becsületesnek lenni, mint gyakorlatban...


Szóval már ott a megállóban lopva belenéztem a táskába, láttam sok minden van benne, a pénztárcában 250€.

Ujjongtam magamban...,

nagyon komolynak tartottam, hogy éppen most találok pénzt, amikor tényleg a legjobbkor jön...

De nem tartott sokáig ez az érzés, mert a lelkiismeretem közbeszólt és onnantól azzal traktált, hogy "na, most lehet csak igazán megmutatni, mi is az igazi becsület, nemcsak beszélni róla", és csak ezt hajtogatta, miközben meg annyira kellett az a pénz...

Végig a hazaúton kétségek között vergődtem.

Megfordult a fejemben, hogy kiveszem a pénzt és megszabadulok a többi cucctól valahol, mert loptak el tőlem is táskát és semmit sem kaptam vissza belőle, így megérdemlem, mint vigaszdíjat.

De ezt elvetettem, es már csak a pénzt akartam kivenni, minden mást visszajuttatni, viszont a lelkiismeretem közben csak nem hagyott békén a becsületpróbával... készen voltam.

Otthon jobban megnéztem a tárcát. Amikor megláttam, hogy kié és minden fontos irata benne van, ráadásul egy kis notesz is, amibe külön bele van írva, hogy elvesztése esetén nagyon szépen kéri, hogy ha mást nem is, de legalább azt a kis noteszt juttassák vissza a megadott címre és egy telefonszám is, rájöttem, nem habozhatok tovább, értesítenem kell.

Felhívtam, hogy megtaláltam a táskáját, és máris tudom vinni.

Végtelenül boldog volt, sírt a telefonba, szemèlyesen

tárt karokkal várt, hálából 200€-ót kaptam :)


Mindenestül adtam vissza a táskát, azaz kiálltam a becsületpróbát, de nem volt egyszerű, intenzív belső munkát igényelt, hogy eljussak a helyes megoldásig.

2020. júl. 26. 18:28
 34/51 anonim ***** válasza:
78%
Köszönöm Kérdező, tegnap óta várom a végkifejletet. Hálás vagyok Neked!
2020. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
79%
Respekt! :)
2020. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
És szerintetek jobb ember az, akinek egyértelmű, hogy visszaadja, és nem kell munkálnia magát, vagy csak a végeredmény számít?
2020. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ha másnak is kockára teszi az élet a becsületét, de kétségei támadnak, jusson eszébe, hogy akkor cselekszik helyesen, ha a lelkiismeretére hallgat.

Felemelő érzés :)

2020. júl. 26. 18:58
 38/51 anonim ***** válasza:
0%
Akkor is így gondolnád, ha nem kaptál volna pénzt?
2020. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

Jót kérdeztél 36.válaszoló, ez nekem is eszembe jutott és szégyeltem is magam miatta, hogy egyáltalán megfordult a fejemben, hogy elveszem a pénzt,

viszont azt az érzést nem lehet tökéletesen fejben elképzelni, hogy igazából pénzt találsz. Elsöprő erejű volt.

2020. júl. 26. 19:05
 40/51 A kérdező kommentje:

Igen, pénzjutalom nélkül is felemelő lett volna.

A pénzt már akkor elengedtem, amikor telefonáltam, nem vártam semmit, csak kicsit reménykedtem.

2020. júl. 26. 19:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!