Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha találnál egy...

Mit tennél, ha találnál egy táskát, benne viszonylag sok pénzt és minden mást, ami egy embernek nagyon fontos?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam egy női táskát, az összes szükséges irattal, bankkártyával, lakás-és autókulccsal, 340€-val...

Őszintén bevallom, megkisértett az ördög, hogy megtartom legalább a pénzt.


Te mit tennél?



2020. júl. 25. 08:49
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
0%

De én nem értem, hogy ez mi, hogy "elengedted", az nem volt soha a tied.


Ez olyan, mint az a sok kérdés, hogy mi lenne, ha négyesed lenne az ötöslottón, és mindenki kiakad, mert akkor "veszítene", pedig soha nem volt az övé az ötös.

2020. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
A sajátomnak éreztem egy rövidke ideig, de mihelyst lemondtam róla, elöntött az érzés, hogy igen, ez az.
2020. júl. 26. 19:16
 43/51 A kérdező kommentje:
Majd meglátod, ha élesben megtapasztalod, hogy nem minden úgy van, ahogy azt az ember elképzeli, ha próbára van téve.
2020. júl. 26. 19:18
 44/51 anonim ***** válasza:
79%
Biztosan tudom magamról, hogy nem tartottam volna meg semmit a táskából, de ettől függetlenül ha belenézek, igen egy pillanatra én is a magaménak éreztem volna és örömmel kutattam volna mi van benne. Átérzem amit a kérdező írt. De nem az a lényeg mit élt át, megkísértette e a pénz vagy sem. Az a lényeg ahogy cselekedett. Mondjuk én visszautasítottam volna a pénzt is. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb ember vagyok.....csak nem éreztem volna, hogy ezért nekem bármi járna. Elég lett volna, hogy örül aki megkapja. De én nem is vagyok rászorulva, szóval lehet így könnyebb.
2020. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
54%
köszi kérdező, hogy megosztottad ezt a történetet. Tanulságos volt szerintem mindenkinek aki elolvasta :)
2020. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

"Majd meglátod, ha élesben megtapasztalod, hogy nem minden úgy van, ahogy azt az ember elképzeli, ha próbára van téve."


Nekem nem tetszik, hogy csak mert te éreztél egy kis gyengeséget, másokat is ezzel "fenyegetsz". Kb. 120 ezer forint... nekem nem sok, akinek hiányzik, annak az.

2020. júl. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
"Fenyeget" :) mert ha érez valaki gyengeséget akkor mi van? Összedől a világ? :)
2020. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Csak annyit írtam, hogy fejben más az élmény, mint élőben.

Ez nem "fenyegetés", hanem tapasztalat.

2020. júl. 27. 18:03
 49/51 anonim ***** válasza:

"Ez nem "fenyegetés", hanem tapasztalat."


Igen, de te csak 1 ember vagy 1 tapasztalattal. Másnak lehet más a tapasztalata. Nem szeretem ezt, mikor egy vélt vagy valós bűnt kiterjesztenek másokra is, hogy a sajátjuk ne tűnjön nagynak.


(Pl. Megcsalom a párom, mert mindenki csal.)

2020. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

49-es megint, tudom, hogy lenézőnek tűnök, de csak nem értem, hogy hogyan tud valaki örülni egy idegen táskájának.


Őszintén nem értem.


És nem tartom magam többre azért, mert nekem nem jutna eszembe, mert nem neveltek ilyennek, nem is kellett harcolnom, hogy ilyen legyek, egyszerűen ezt dobta a gép, hogy így látom a világot.


(Ahogy pl. nem szeretem az alkoholt, ezért nem iszom. De sokkal többre tartom azt, aki függő, és meg bírja állni, hogy ne igyon, mert az egy kemény harc. Nekem nem kell harcolnom magammal.)

2020. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!