Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az utcán kirabolnak már...

Ha az utcán kirabolnak már sehogyan sem védhetem meg magam?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyen történik. Dunakeszi Göd Vác és környéke. Az elmúlt 1 hónapban már a 8.

Amiket tapasztaltam az elmúlt 1-2 évben:


ha gázpisztollyal véded meg magad- garázdaság

paprikaspré- súlyos testi sértés

megütöd- szintén súlyos t.sértés.

gumilövedékes gázpisztollyal meglövöd- súlyos testi sértés és gyilkossági kísérlet.

Ezzel szemben:

beviszik a támadót, kihallgatják, 2 napig fogdában van és elengedik. Ennyit erről.



Ennyit ér egy áldozat élete? Honnan tudjam, hogy a következő pillanatban nem fog-e megkéselni??? fél éve az történt!!! Nem hitte el a támadó, hogy nincs nála telefon és megkéselte. A nő elvérzett.


Álljak egy helyben pakoljak ki neki? Buksiját ne simogassam meg?


Addig nem védhetem meg magam amíg belém nem vág? Vagy már sosem?


2020. júl. 27. 19:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
66%

"Már sehogyan se védhetem meg magam?"


Mi ez a naív kérdés? Eddig se védhetted meg magad.


Ezekben az ál demokráciákban, az uralkodó osztályok annyira rettegnek a jónéptől, hogy mindenféle fegyvert tiltanak. (Persze egy bűnöző szerez magának.)


Vedd észre, olyan országban élsz, ahol még a golyóálló mellény viselése is tilos neked!

Mert akkor a rendőrségnek nevezett maffia csapat se tudna lelőni, nem csak a bűnözők.


Azt szeretik, ha azt tehetnek veled amit csak akarnak!


Vegyél fel svájci frank alapú hitelt.

Ne merj fegyvert hordani.

Ne merd megvédeni magad.

Rettegj, hogy még egy kommentedért is bevihetnek...

2020. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

10 Majd hirtelen felindulásból nekiugrik 6 késes cigánynak? :D

És ezzel mit fog majd elérni?

Vagy agyonverik szerencsésebb esetben vagy pedig rosszabb esetben megszurkálják

Tömeg ellen csak a tömeg a megoldás

2020. júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Na persze, ha 6-an körbeállnak, akkor jópofi van.. De ha egy és az is be van drogozva, persze, hogy ott helyben agyonverném, de nem tehetem, mert én kapok a fejemre.


Na meg a fegyvertartási szigorítások. Két kép. szigorítás előtt. bűnöző kezében fegyver, civil kezében fegyver. szigorítás után::: bűnöző kezében még mindig van fegyver, de a családját védő ember kezében már nincs.

Gratulálok :(

2020. júl. 27. 19:30
 14/23 A kérdező kommentje:
8: nem zűrös környék, csak a vasútálomásokon és a banki automatáknál járkálnak ilyen drogos kéregetők, akik nem fogadnak el nemleges választ és jobb esetben csak kötöszködnek és belemásznak az aurádba IS.
2020. júl. 27. 19:31
 15/23 A kérdező kommentje:

De itt az egésszel az a baj, hogy Simán beállítják "kéregetőnek" a ksi gcit, erre TE lefújtad paprikasprével.

Hiába mondhatod, hogy késsel fenyegetett meg rángatott senkit nem érdekel, mert ő meg vágja a jópofit, hogy de hát én csak aprót kértem...

(ha nincs kamera vagy szemtanú)


Aztán meg az a baj, hogy jobb elhárítani a támadást, minthogy megvárni a kiszámíthatatlant. Pl megszúrja a combodat, hogy ne fuss azonnal segítségért.

2020. júl. 27. 19:38
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Kik állítják úgy be? Ismersz minden egyes esetet? Ne puffogtasd már ezeket a közhelyeket... tudod a bűnözők már csak ilyenek, bármit összehazudnak, hogy megússzák a felelősségrevonást. Ezen feleslegesen sértődsz ennyire vérig, nem fogja azt mondani, hogy igen persze rendőr/bíró úr le akartam döfni, hogy elvegyem az értékeit. Amúgy az kéne még, hogy minden hülye legálisan rohangáljon fegyverrel, az USA-ban is nagyon szépen boldogulnak... megtámadnak, hárítod a támadást ahogyan tudod. Ott nyilván nem a Btk. elhatárolási problémái futnak le az ember fejében. Arra viszont, hogy az amúgy már ártalmatlanná tett tolvajt még percekig tovább rugdosd a földön és agyonverd, nincs jogod. És ez így is van jól.
2020. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Ártalmatlanná kell tenni! Ez a lényege. Ki mondta, hogy tovább rugdossam?

Ne keverjük a támadó menekülő bűnözőt akinek azért kell a hátán vagy nyakán térdelni, emrt különbe elmenekül vagy megöl pár embert. pl. a bringás nő aki áthajtott a piroson. Teljesen jogosan fogták le a rendőrök. Ha elengedik elfut. Márpedig nem futhat el, mert bűnöző.

A paprikaspré azért jó, mert megvakítja a támadót és a bőr felülete megég. Olyan, mintha savba mártanád a fejét. Bár meg is érdemli.

2020. júl. 27. 20:55
 18/23 anonim ***** válasza:
89%

"A paprikaspré azért jó, mert megvakítja a támadót és a bőr felülete megég. Olyan, mintha savba mártanád a fejét."


Na baszki, te is sokat hiányozhattál kémia óráról...

2020. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18: Te mondod? Jobb, ha a te kezedbe nem kerül ilyen még azt sem tudnád merre fog fújni. Pontosn tudom, hogy mit csinál. Az a fajta spré amiről beszélünk. Mert ugye több fajta van :)
2020. júl. 27. 21:07
 20/23 A kérdező kommentje:
18: ott van az, hogy olyan "mintha". tehát nem "az". csak olyasmi.
2020. júl. 27. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!