Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire fontos a közös téma...

Ennyire fontos a közös téma egy normális emberi kapcsolathoz?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy nincs semmi különösebb érdeklődési köröm, így közös témám se nagyon van senkivel. Vagy csak nagyon minimális. Vannak ugyan, akik szóbaállnak azért velem, de láthatóan nagyon zavarja őket a közös téma hiánya, hamar ridegek, távolságtartóak lesznek, nem érdekli őket semmi velem kapcsolatos. Kettesben találkozni, programot megbeszélni meg esélytelen velük így. Miért ekkora nagy tragédia a közös téma hiánya? Így sose lesz egy normális emberi kapcsolatom se?
2020. júl. 28. 10:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Közös téma nélkül maximum felületes, köszönésig és semmitmondó csevegésig jutsz valakivel, de ez még haverkodáshoz is kevés. Épp itt az ideje, hogy elkezdj érdeklődni dolgok iránt, nem hiszem el, hogy valakit az égadta világon semmi sem érdekel.
2020. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem van érdeklődési köröm, de csupa olyan dolog, ami senkit nem érdekel, így ugyanott vagyok. Ráadásul a kommunikációs készségem is rossz, vagy inkább nincs is. A párkapcsolatomnak is azért lett vége, mert nem tudtunk semmiről beszélgetni. Szóval szerintem elég alapvető a legtöbb embernek, nélküle nagyon nehéz.
2020. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Hát ha csak nem dgáson alapuló a kapcsolat, tehát valóban normális, akkor nem árt a közös beszédtéma, de lehet két kuka is boldog együtt, szép csendben elüldögélve, meg újságot olvasva egymás mellett....
2020. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Ha a kiszemelt partner nem látja, hogy hevesen érdeklődsz iránta, akkor nem fogsz kelleni neki. Nekem se kellett soha olyan "szerelmi" partner, akiben nem láttam az irántam való lelkesedést. Legyél akkor fizetett lányokkal, ha senkinek a személye nem tud feldobni. Te járnál olyannal, akit abszolút nem érdekelsz, rád se néz, hozzád se szól?
2020. júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
Kell találni egy ugyanolyan bamba nőt, mint te.
2020. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nálam az nem gond, ha valaki csendes és keveset beszél, de hogy semmiről ne legyen véleménye? Az intelligenciához hozzátartozik az is, hogy valamelyest tájékozott vagy a világ dolgairól, kultúráról, filmekről, a napi életeseményekről, zenékről, könyvekről, stb. Annyi dolog lehet a világon, amiben lehet közös téma. Ha te semmiben nem találod meg az érdeklődésed és nincs véleményed semmiről, akkor nem csodálom, ha sivárak az emberi kapcsolataid.
2020. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudom értelmezni a kérdést. Miért és hogyan akarnál pl. beszélgetni emberekkel, ha nincs témád, nincs véleményed?
2020. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden barátommal és barátnőmmel van legalább egy közös érdeklődésünk vagy hobbink, általában ezek által ismerkedtünk meg. Bár nem ez az egyetlen oka, amiért barátok vagyunk, de egyszerűen én személy szerint nem tudnék mit kezdeni egy olyan emberrel, akit egyszerűen semmi nem érdekel és nem tűnik úgy, hogy te különösebben nyitnál akár emberek, akár lehetőségek irányába.

Persze, lehet találni olyan embert, akivel el tudsz lenni a semmiben, de érdemes? Miért nem nyitsz?

2020. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdj el olvasni könyveket és mindjárt lesz miről beszélned...!


Az olvasottság fejleszti a műveltséget és a kommunikációt, hiszen témát is szolgáltat.

2020. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenféle közös téma nélkül nyomulsz rájuk, akkor miért is csodálkozol, ha irdegek és távolságtartók veled az emberek? Teljesen alap.

Ha nem lehet veled beszélgetni, nem lesznek barátaid, ennyire egyszerű az egész.

2020. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!