Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy kilátást...

Mit lehet kezdeni egy kilátástalan élettel?

Figyelt kérdés
Úgy érzem teljesen felesleges volt megszületnem mert az egész eddigi életem egy nagy nulla volt. Nincsenek barátaim, nem volt egy barátnőm sem, nincs semmi hobbim, egész nap itthon ülök és tengetem a napjaimat. Elvégeztem két haszontalan egyetemi szakot, lényegében csak időhúzásra volt jó az az 5 év. Az egyetem alatt még úgy-ahogy éltem társasági életet (értsd pár haverommal rendszeresen leittam magam) meg eljártam edzeni is pár évig, viszont kb. 4 éve csak itthon döglök. Akkor végeztem el az első szakomat, a másodikat egy másik egyetemen végeztem, ott már nem volt egy haverom sem, utáltam az egészet, alig vártam vége legyen. Mióta azt elvégeztem semmi érdemlegeset nem tudok felmutatni: kapásból 8 hónap munkanélküliséggel indítottam (úgy hogy előtte négy hónapig már be sem jártam egyetemre csak a szakdolgozatot írtam és záróvizsgára tanultam), aztán dolgoztam egy helyen kb 6 hónapot amit ott hagytam mert fizikailag nem bírtam. Azóta ismét munkanélküli vagyok (5 hónapja), fogalmam sincs mihez kezdjek, nem tartom senkivel a kapcsolatot, nem járok sehova, csak netezek egész nap. Sokszor belegondolok ha nem lennének szüleim akik még mindig engedik hogy itt lakjak akkor már rég csöves lennék valahol. Nem is tudom hogy alakulhatott ez így, de már nagyon a végét járom, mindegy lenne ha megölném magam mert ebből nem sok minden lesz már. Egyszerűen úgy érzem nem is nekem való ez az élet nem tudok beilleszkedni a társadalomba.
2020. júl. 29. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán próbálkozol valamivel?


Vannak céljaid? Volt valaha álmod? Van bármi, ami érdekel?

Ennek mentén lehet elindulni, mert ez fog motiválni, nem a külső elvárások, hogy "a te korodban ezt meg azt kellene tenned".


A saját életedet kell(ene) élned, de nem úgy néz ki, hogy ezt a fajtát nagyon élveznéd.


Vajon kin múlik, hogy megváltozzon?

2020. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem legyen egy rövid távú célod és egy hosszú távú.

Pl rövid: új telo vagy új tv vagy nem tudom, plüss állat

Pl hosszú: barátnő, kocsi, költözés, házasság bármi és jelentkezz mindenféle munkára, bolt, konyha vagy vmi. Ott emberek között lennél és akkor kimozdulnál. Tudom, hogy nem egyszerű munkát találni a vírus alatt/után de én ezeket próbálgatnám :)


Ami most eszembe jutott, hogy vmi állat menhelyen besegiteni, állatok segítenek a lélekgyógyításban és mellette csinálnál vmit :D


Hidd el, hogy ha már felismered ezt a hibádat, már jobb is vagy mint gondolnád!

2020. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

KB ugyan így érezem magamat igaz már nem mindig,egyetemre én is akartam menni de csak időhúzás miatt de nem lett belőle semmi így el kezdtem egy szakmát de nagyon nem tetszett aztán rá szántam magamat és 2 év után be fejeztem, munkanélküli voltam majd okj aztán dolgoztam kb 10 napot jött a korona ki rúgtak nem bántam mert ott a lelkedet is ki hajtották állítólag ha sok meló van,aztán pihi és kB ugyen ezek a gondolatok majd 1 hónap el telt és találtam egy melót sofőr vagyok furgonon járom európát azt remélem valamilyen formán megjön az eszem és belátom hogy valamit kéne kezdenem végre magammal.

Őszintén jó úton járok találkozok minden félem emberrel akikkel lehet jókat beszélgetni és új dolgokat próbálhatok ki sőt láthatok is több dolgot is, lassan le esik számomra mi adna értelmet az életemnek az pedig az hogy jól érezzem magamat,kapcsolat, barátok kellenek és egy jó munkahely igazából ez is jó egy darabig mert most nyaralasnak fogom fel az egészet de azért távol lenni kicsit nehéz még ha csak a szüleimről van szó.

Figyelj mozdulj ki,dolgozz olyan helyen ahol emberek vannak aztán ismerkedj,én az elején azért jöttem sofőrnek mert nem akartam emberek közt lenni de amikor a lerakón vagy a felrakón vagyok ott van hogy várni kell akkor találkozom velük vagy ha nincs munka akkor nappal tudok menni be a városba enni egy jót és amit még akarok csinálni ott is vannak emberek itt külföldön minden felé ember van sok rendes van köztük az a vicc hogy ezek akik dolgoznak nem is németek ha nem törökök,magyarok,románok, lengyelek, ukránok stb..

Nem tudom mi értelme van ezeket le írni? 😀

Lényeg az az hogy mozdulj ki aztán kezdj el élni, ne foglalkozz azzal mi lesz 20 év múlva? csak élj,legyenek tervek, most ott van a családod aki támogat szerencsére engem is ezért azt javaslom amihez kedved van próbáld ki sokat ne törd rajta magadat menj ha nem tetszik akkor ott hagyod.

Nem szabad túlgondolni a dolgokat,nem is érdemes szerintem,élj a jelenben és élvezd azt.

Elsőre ne az számítson hol mennyit fizetnek?

Próbáld ki, ismerj meg embereket aztán majd alakul, legyen b terved is.

Rakd magadat rendben, lelkileg is ez fontos.

Össze vissza írkaltam bocs még én ehez így 22 évesen kicsi vagyok 😀

Jobb lenne gyereknek lenni még,igaz nagyon ott sem sikerült ez a barátkozósdi sajnos se párkapcsolat én hülye vissza utasítottam pár jó csajt akik be próbálkoztak de majd egy következő életben nem leszek ennyire hülye. 😁

Szépen le írtam mindent gondolom is,szóval fogadd meg ezeket kezdj el sportolni valamit legalább heti pár alkalommal de séta is jót tesz vagy egy kis torna, na jó fekszem alszom mert 2,5 óra múlva kelek, ha van kérdés nyugodtan írj aztán szívesen adok tanácsokat azt nem garantálom hogy ezek mind hasznosak lesznek de ki tudja? 😎

2020. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az epitoiparba menj dolgozni. Az feler egy edzessel es jo penz.
2020. júl. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az építőipart én is ajánlom, még lehet, hogy a számításaidat is megtalálod benne. Ha más nem meg lehet elég motivációt fog adni ahhoz, hogy sikerüljön megtalálni és összeszedni magad, mert sokakat nagyon hamar elrettent az építőipar és az azon belüli munkavégzés.
2020. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress olyan munkát, amit el bírsz végezni.
2020. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!