Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mihez is lehet kezdeni egy...

Mihez is lehet kezdeni egy ilyen helyzetben? Kilátástalannak látom az életem, a helyzetem?

Figyelt kérdés
19 Éves vagyok és pár hónapja olyan vakvágányra futott az életem, hogy moat egyáltalán nem találom a helyes, jó, járható utat. Nincs pénzem, nincs semmi jobbra kilátásom. Van egy 5 éves kislányom, akit egyedül nevelek, emellé terhes vagyok... Az apja nem foglalkozik a dologgal, éli a világát. Jelentkeztem munkára, de eddig semmi visszajelzés ... Már arra adtam a fejem, hogy belementem, hogy egy ismerôs (!) azt mondta, kisegít, ha cserébe megkapja amit akar... aztán persze úgy adott bármit is, mint annak, aki olvassa amit írok. Már fogalmam sincs,.mihez kezdhetnék... Hogy lehetne pénzhez jutnom... :( Nem nagyon érdekel az, hogy valaki is le akar szólni... Én már teljesen kivagyok, rontani nem ront, javítani nem javít a helyzetemen egy rossz szó sem. :( Csak hátha valakinek van valami ötlete.
2014. szept. 16. 13:41
1 2
 1/20 anonim válasza:
14 évesen szültél? :-O
2014. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem gondolom igaznak ezt a történetet, de ha mégis az lenne, akkor menj el és kérj szociális segítséget. Gondolom szereted a gyerekeidet, de nem tudsz róluk gondoskodni. Ezért menj a gyámügyre, átmenetileg helyezd el a nagyobbat, majd a kicsit is miután megszületett, és kapd össze magad.

Ha talpra álltál, akkor vedd ki őket.


Off:Az ilyen történeteknél kérdezném a sok okos abortuszellenest, hogy ilyenkor mi a tanács? Persze szüld meg lesz valahogy. Tessék! Így!

2014. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Anyaotthonban élünk, ahol kaptam 1 fej káposztát meg egy csomag tésztát, fôzzek káposztás tésztát... ez eddig ok. két napra. ok... de így nem élhetünk! és megmarad a baba, nem ez a kérdés, átvészeltem sokmindent már a kislányommal is... Hanem az a lényeg, hogy így egymagam, hogy tudnám kirángatni ebbôl magam az elsô fizuig? Mindenképpen dolgozni fogok, tehát ez nem kérdés. ... Csak túlságosan megmentôsködni akartam, én fáztam rá... Kirúgtak a tanfolyamról, el kellett hagyjam az otthonom, a szülôvárosom egy ostoba hiba miatt: egy kislány felügyeletét elvállaltam 2 hétre, amibôl 1 hónap lett, de nem hivatalosan volt a lány velem, így a gyámhatóság megkért, a lányt adjam az anyjának. én nem vitáztam, de az apa (akinek szimplán szívességet tettem) fenyegetett, az anya meg is mondta, hogy ô már a saját védelmét szervezi meg ilyenek... így jobbnak láttam lépni... volt egy barátom is... hozzá költöztünk, de utcára raktak... utóbb kiderült babát várok, én elhittem hogy akarja, meg én sem vagyon abortuszpárti... aztán most ott vagyok, hogy terhes vagyok, a baba apjának új párja van, és nincs semmim. tehát nem kamu, nem unatkozok. Dolgozni fogok, 200%, mert volt már munkám elôtte is és pozitívumként fogják fel, hogy 19 évez vagyok, igyekszem ellátni a gyerekem és vam egy szart sem érô érettségim. erre sok a gyár... de kéne valami megoldás addig is, kibortít ez a pénztelenség! ez átmeneti, tudom, de nem bírom idegileg.
2014. szept. 16. 13:56
 4/20 anonim ***** válasza:

Ez egy roppant nehéz téma,én is 19 vagyok.

Pénzhez csak munkával,tesco(?)

Ha akarsz beszélgetni s néha rendes 19évesnek érezni magad írj :)

2014. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De egy ötévesnek nem mondhatom, hogy 'bocsi, amíg nincs fizu, nincs vacsi' ... holnap már fogalam nincs, mit teszek elé... Ovi után éhes, aztán vacsi is kell neki... és Tesco meg társai nem jók, mert hová tegyem ovi után? Intersparba voltam ma... ott azt mondták vasárnap pl 12 órázni kell... ezért gondolkodom gyárakon... Holnap neki is indulok újra a városnak... de addig is ennünk kéne valamit.
2014. szept. 16. 16:05
 6/20 anonim ***** válasza:

Anya otthonba nincs senki aki tudna segíteni?

Vagy úgy időzíteni a dolgokat h pont beleférjen? Ha jól emlékszem anno 4-ig ott voltam...

Ha nem akarod meghozni a "nehéz" döntést,sajnos a kislánynak és a születendő kisgyerekednek is nagyon sokat kell nélkülözzön...

2014. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hogy mehetnék oda az orvoshoz, hogy 'bocsi, a gyerek apja meggondolta magát, ezért én is?' mondjam, hogy a visszalévô 3 hétben gyorsan intézzük el, nehogy ne tudják kipucolni belôlem? tényleg? Nem... Ezt nem lehet. És attól,mert most így alakult, még nem lesz szörnyũ életük velem, nem fognak koszosan, büdösen járni és éhezni sem. ... Hiszen a lányom most is tud enni és holnap is fog, csak nincs ötletem, hogyan jussak pénzhez. De azért nem vagyok elveszett lány azt hiszem. ... És itt olyan anyák laknak, akikre egy kisállatot sem bíznék, nemhogy a kislányomat. Ma is megtépte az egyik kislány az enyémet, az anyja meg csak 'jó, állj be a sarokba' a lány sírni kezdett, így nem kellett neki... És megérdeklôdtem ezeket, azért tudom írni, hogy itt helyben így megy pl az Intersparba.
2014. szept. 16. 16:31
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem mondtam hogy szörnyű lesz,de azt sem hogy kifogástalan.

Azonban mikor 2 gyerek jár suliba,2 kell mindenből.Mikor elkezdenek kamaszodni.Találni egy férfit aki úgy szereti őket mintha a sajátja lenne.Stb. Ott kezdődik a probléma...

Mondhatjuk hogy jó anya vagy,de általában kell egy apa is,mert van olyan amit egy anya nem tud megadni.S csak a gyerek sérül... belül.. s az elején nem fogja felfogni milyen sokat köszönhet neked...


Supermarket meló nem elég,elkell kezdj valami szakmát is!

2014. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát elkezdtem, csak épp ugye beletrafáltam ebbe az egész családi perpatvarba... aztán kidobtak... De jövô szeptembertôl levelezôn gondoltam, hogy majd tanulnék valamit, mert az érettségim kevés... bár ezen is néha csodálkoznak, hogy 'neked van érettségid?? de hát ott a kislány...' de pont érte kell mindent megtennem. És nem, nem bízom az emberekbem eléggé ahhoz, hogy én újra bele merjek vágni egy kapcsolatba. Hogy merhetnék? És ha újra utcára kerülök majd, mert az új is csak annyira tart, mint egy megunt akármit? Nem! Persze nehéz és nem a legjobb apa nélkül... De nem bízom senkiben, van kirendelt családgondozónk is... benne sem,pedig nô mind a kinti,.mind a 'benti'. Próbáltam bízni, ës nem is zárkózom el elôle, de nem tudok bízni benne. Nekem ez a része az életnek nem megy. De tudom mi a dolgom. Csak egy ötlet kéne...
2014. szept. 16. 16:52
 10/20 anonim ***** válasza:

Mennyire sokra tartanak egy érettségit,mégse ér sokat..

Levelezőn is bekell járni x napokat. Ha ajánlhatnék akkor az az ápoló lenne,nem nehéz,mindig találsz munkát.

Ha pedig kapcsolatba kezdesz,az nem azt jelenti hogy rátámaszkodsz,akkor is kell egy biztos pont ha nem jön össze.

Ötlet pedig nem kell,csak a terv.

Megcsinálod ezt az 1 évet,azután szakma,azzal állás később.

S ami a legfontosabb rohadt sok kitartás.

Ui: A kislány ugye nem a vérszerinti gyereked?

2014. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!