Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem akarta engedni,...

Miért nem akarta engedni, hogy telefonnal fizessek? Nincs a dolgozoknak valami tájékoztatás erről a dologról?

Figyelt kérdés
NFC-s telefonom van szóval ha tudok OTP Simple-lel szoktam fizetni. Mentem a az egyik L betűs multiban és mondtam, hogy kártyával fizetek. Ilyenkor eddig legtöbbször csak oda tartottam a telómat aztán pityent és kész is, mint a kártyánál. Most viszont egy eddig számomra ismeretlen idősebb nő volt a pultban mikor elindultam a terminál felé telefonnal gyorsan elfordította azt maga felé. Lefagytam nem is értettem most mi van. "Mit akarsz maga azzal? Az nem bankkártya." Elmondtam neki, hogy nem de olyan mintha sima kártyás fizetés lenne. "Hát itt így biztos , hogy nem fogsz ügyeskedni!" Megint nem értettem. "Kártya, készpénz, utalványos vagy visszapakolás lehet választani!" Nem értettem a helyzetet erre mondta apám, hogy teljesen sarki ABC-s néni hangulatú a "néni". Elkezdett nekem okoskodni ekkor már nekem is teli volt a tudatom vele. Oda jött a boltvezető/menedzser aki meg szó nélkül oda fordította a terminált és mint meg tudtam "Irént" szigórúan magázva. Elküldte a raktárba majd kasszást kért. lehúzta megint a termékeimet és fizettem nála majd eljöttem, ilyen eddig még nem volt velem. Olyan volt, hogy megkérdezték milyen ez a telefonos fizetés dolog de fentakadásom soha nem volt még vele.

2020. júl. 30. 16:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
58%

#20, nem figyeltél, természetesen a zsebedbe kell rakni, hogy kiránthasd és elhagyd...


Amúgy meg, a pénztárosnak nincs joga megtagadni a fizetést, ilyen esetben.

2020. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

#21

Akkor újra megkérdezem: láttál már női nadrágot? Örülök, ha a telefonomat meg 2 zsepit el tudok rakni a zsebembe.

2020. júl. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%

#21

Ahh ne haragudj, nagyon reggel van..... de leesett. :D

2020. júl. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

1.Szerintem senkinek semmi köze ahoz hogy a másik ember mivel akar fizetni. Feleslegesnek tartom ezen vitázni. Azt viszont észrevettem hogy gyakran lenne szükségük az embereknek készpénzre pl apróra de nincs mert túlságosan a kártyára hagyatkoznak.

2. Eladó vagyok. Gyakran fizetnek telefonnal nálam, ritkán okos órával (nem tudom mi a pontos neve). Először fura volt de nem akadtam fenn rajta. Mert ha a vásárló fizet akkor engem nem érdekel hogy azt a telefonján lévő aplikációval teszi vagy kártyával. A képernyő jelzi ha nincs rendben, ki is nyomtatom a blokkot. Nekünk sem volt tájékoztatás, magamtól jöttem rá.

3. Az én véleményem az hogy a telefonos biztonságosabb. Mert ha elhagyod a telefont a NFC-t akkor se tudja más használni mert tudtommal kód és/vagy ujjlenyomat kell hozzá. Az érintős kártyát viszont szó szerint bárki tudja használni ha te azt elhagyod vagy ellopják.

2020. aug. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
19%

A néni részéről azért jogos, mert ha nem stimmel a kassza, ő a felelős.ha nem mondták neki, honnan tudja, hogy engedélyezve van a boltban ez a fizetés?

A felelősség a vezetőé, aki nem gondoskodott az információ megosztásáról.

2020. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!