Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért várják el a lakásbérlőkt...

Miért várják el a lakásbérlőktől sok helyen, hogy egyetemista legyen, ha sem a bérleti díj, sem az elvárt viselkedés (nem bulizós/rendszerető/szinte csak aludni jár haza/elvan magában) nem indokolja ezt?

Figyelt kérdés
2020. aug. 3. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, ez így kissé nevetséges elvárás.
2020. aug. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Ezen már én is el gondolkoztam, gondolom mi fiatalokat még be lehet fenyíteni, el hiszünk több mindent stb...

Az idősebbeket már azért nem annyira lehet le húzni ezzel és azzal a dologgal.

2020. aug. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Így egyszerűbb távoltartani az etnikailag/kulturálisan eltérő bérlőket. Mármint utóbbi elvárást nehéz úgy egy hirdetésben megfogalmazni, hogy ne üsse ki a biztosítékot sokaknál.
2020. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Hogy tudja a tulaj, hogy ha 1-2 év múlva kiköltözik a bérlő, ne egy leharcolt lakást adjon vissza.

Nem mindegy, hogy kiköltözéskor csak festeni kell egy lakást vagy a fele bútorzatot ki kell dobni, mert annyira nem vigyázott rá a benne lakó vagy nem tartotta tisztán és az egész lakás egy szemétdomb lett.

2020. aug. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: és ez hogy függ össze azzal, hogy egyetemista?
2020. aug. 3. 00:46
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Én azért szeretem az egyetemista bérlőket, mert szeptembertől június közepéig szerződünk, a maradék 2,5 hónapban a turizmusban hasznosítom az ingatlanokat (Airbnb, Booking).

A 2,5 nyári hónapban nagyjából annyi bejön egy lakáson, mint a 9,5 fixen kiadott hónap során.


Ezen felül igen, releváns szempont, hogy javarészt kulturáltak a fiatalok.

Azt gondolnám, hogy csupa buli, hangoskodás és rongálás jár velük, de a legkevésbé sem.


Az sem igaz, hogy manipulálhatóak lennének, egy felnőttel ellentétben- bár soha nem is volt ilyen szándékom.

Már csak azért sem, mert a legtöbb esetben a szülők végzik az utalást, velük egyeztetek a részletekről.

2020. aug. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Ök biztos nem lesznek önkenyes lakasfoglalok.


Mert pk ha egy pàr menne aztan öesz gyerekük, ki sem lehetne tenni öket

2020. aug. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én pl azért keresek egyetemistát, mert a másik szobában is egy egyetemista van és múltkor is csak a baj volt a munkás csajjal...

A másik az, hogy első albis vagy koliból szabadult egyetemistát tényleg jobban a rendre lehet "fegyelmezni". Őket a szülők is elég rendesen irányítgatják otthonról.

2020. aug. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Rugalmasabbak, általában (tisztelet a kivételnek) rendezettebb életet élnek, a szülők nem fogják engedni, hogy kitegyék a gyerekét, vagyis két lábon áll a fizetési hajlam. A legtöbben megbecsülik, hogy van lehetőségük a lepattant koli helyett albérletbe költözni, vigyáznak rá. Nekem ez a tapasztalatom velük. A legnagyobb pozitívum a rugalmasság, de ez két oldalú. Én is az vagyok pl. a nyárral, ők is azok akár karbantartásban, javításban, költözésben.
2020. aug. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyetemre nem megy az a réteg, akikről polkorrektségből nem írhatja bele a hirdetésbe, hogy maradjanak távol. :)
2020. aug. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!