Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlők, mit szólnátok, ha...

Albérlők, mit szólnátok, ha egy egyetemista lány adná ki az ingatlanját?

Figyelt kérdés
Furán néznétek? Kiakadnátok? Semmi extrát nem gondolnátok? Mennyire éreznétek megalázónak (csak a helyzetre koncentrálva, a kiadó személyiségétől független)? Mennyire éreznétek úgy, h "nektek áll feljebb" bmilyen helyzetben (pl rendszeresen késő lakbérfizetés, stb.)?

2020. jún. 7. 18:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Engem abszolút nem zavarna ez a dolog. A legtöbb albérlőt szerintem leginkább az érdekli, hogy találjon egy megfizethető, korrekt helyet.


Ha jobban belegondolok, talán még örülnék is neki, hogy a tulaj nem egy középkorú szülő, akinek a gyereke jövőre lesz egyetemista, ami jó eséllyel azt jelentené, hogy hamarosan újra költözködnöm kell...

2020. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Jöhet még válasz:)
2020. jún. 7. 18:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebben a különleges ? Hány albérlet kiadótól kérdezték meg mi a foglalkozása ? Ez nem tartozik a tárgyhoz.
2020. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jól van, csak belegondoltam abba, hogy 20 éves gyakorlatilag kislányként kiadni soktíz/százvhány ezerért egy lakást valakinek, aki jó eséllyel idősebb, családos, dolgozik...


De jó hogy albérlős oldalról nem fura, ennek örülök, köszönöm a válaszokat!:)

2020. jún. 7. 18:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra nem lenne benne. Még örülnék is hogy nem egy begyöpösödött, vaskalapos öregember, hanem feltehetően egy rugalmasan gondolkodó, értelmes fiatal, akivel jó eséllyel könnyebb megoldásokat találni az esetleges problémákra.
2020. jún. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Kockázatos, de nem a bérlő részére. Nem lenézésből mondom: 20 évesen még nincs elég tapasztalatod, hogy megfelelően megszűrd az embereket. A szélhámosok hamar kiszúrják a naiv, átvágható embereket. Légy ügyes albérlőválasztásnál. Amikor mutatod a lakást, ne légy egyedül egy vadidegen bérlőjelölttel.
2020. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván a többségben benne lenne az irigység vagy lenézés, attól függően, hogy mit gondol, honnan lett a lánynak egy második ingatlana, amiből pénzt tud csinálni.
2020. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 otthon lakom, ezt meg örököltem. És igen, pont emiatt kérdeztem, mert nem egy szokványos helyzet azért, legalábbis amennyire én látom...


Köszi mindenkinek a válaszokat, akkor lehet belevágok majd. (Egyelőre nagybátyámé a haszonélvezeti jog, de megbeszéltük, hogy onnantól, hogy igényt tartok rá, haszonnal/terhekkel megkapom.)

2020. jún. 7. 20:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 éves voltam, mikor kiadtam anno a lakásom. Az első lakó egy fiatal - velem egykorú - pár volt, senki nem nézett sehogy. Semmi extra nem volt, rendesen fizettek, írtunk szerződést, havonta átmentem a pénzért. Ennyi.
2020. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szuper:) köszi a válaszokat
2020. jún. 7. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!