Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyultok az olyan...

Hogyan viszonyultok az olyan öngyilkos emberekhez, akikről sejthető, hogy rettenetes életet éltek?

Figyelt kérdés
És bármit is tettek, nem tudtak kikeveredni a szerencsétlen sorsukból???

2020. aug. 12. 15:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Balogh Ferenc öngyilkos lett es 4 kicsi gyereket hagyott magàra? Nem ertem.


Az öngyilkosok en ugy erzem mindig ha vàrtak volna vele egy napot legalabb akkor ma is èlnének.

Azaz egy trauma vagy amikor minden összejött vagy amikor padlon van az ember az mindig elmulik.


Az autoutak mellett is olyan fura nekem a viragcsokrok gyertyak melyek egy balesetre hivjak fel a figyelmet, ott, ahol minden auto eppen hót nyugisan es lazan halad csonk nelkül elöre.


Minden elmulik mindig. Es sajnalatos egy pillanat miatt ekkora àrat fizetni szerintem. Mert a masik pillanat màr teljesen mas. Uj nap is ujat hoz.

2020. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Drága Kérdező mi jár a fejecskédben? Segíthetünk?
2020. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Csak érdekel a téma, ez minden.:)
2020. aug. 12. 15:47
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki már megtette az azért van mert nem tudott racionálisan gondolkodni, félelmeitől kilátástalanságában. "Agya" gondolkodás módja beszűkül nem lát, nem tud más kiutat találni az adott pillanatban. Hangsúlyozom az adott pillanatban.


Ha előtte áll, gyakran tesz olyan kijelentéseket mint pl. hiányozni fogok? Sűrűn kér segítséget, igaz ez legtöbbször nem lépi át a célozgatás szintjét.

Segíteni tud elsősorban a pszichiáter, pszichológus. A család a barátok segítő szándéka is nagyon fontos.

2020. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Talán folytatnám azzal hogy nem fontos kérdés ezen az oldalon ki hogyan áll az öngyilkosság kérdéséhez. Nem vagyunk szakemberek csupán segíteni szeretnénk. Nem vagyunk egyformák tehát a vélemények is különbözőek.

A legfontosabb a külső segítség kérése és elfogadása. :)

2020. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Igen osztom.ez valoban egy beszükült tudatàllapot.


Valojabam önmagunk elött is kiszamithatatlanok vagyunk, illetve nem vagyunk önmagunk elött sem 100%-ban kiszamithatoak sajnos.ez nem teljes egeszeben döntesen meg IQ n mulik, hanem az agyi keringés, ionok, idegpàlyàk, biologia kemia, stb is erösen közrejatszanak egy öngyilkossagban.

2020. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Sajnálom az ilyen dolgot én is, de rengeteg kérdést vet föl oda-vissza alapon.
2020. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2020. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Relatív hogy kinek mi a rossz sors és kérdés hogy valóban megtettek e mindent a változásért.

Sokféle öngyilkossági ok létezik, de véleményem szerint ez sose megoldás.

Egyrészt sajnálom ezeket az embereket hogy ezt látják az egyetlen kiútnak, másrészt megvetem őket. Biztos hogy legalább egy szeretett hátrahagynak és bele sem gondolnak nekik mennyire fájhat. Valószínűleg sosem kerestek fel orvost, nem kértek segítséget.

Aki gyerekeket, házastársat hagy hátra szerintem undorító. Lehet azért teszi hogy anyagi gondjaikat úgy oldja meg hogy az életbiztosítást kapja meg a család. De ennek sem ez az egyetlen módja

Aki meg úgy lesz öngyilkos hogy másoknak okoz gondot, végképp megvetem. Pl vonat elé ugrik, vagy most volt hogy kiugrott az emeletről, rá a babakocsis anyukára, anyuka meghalt. Az ilyenre azt mondom megérdemli a poklot ha létezne és nem számít milyen rossz dolgok érték az életben.

2020. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!