Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kezeli kb az összes...

Miért kezeli kb az összes hiroldal a kánikulát a tökéletes időnként?

Figyelt kérdés

Most nem az a tipikus, meleg miatt hisztiznő proli akarok lenni, csak feltűnt, hogy kb évek óta amikor a nyári időről olvasok, minél döglesztőbb a hőmérséklet, annál jobban örülnek neki a cikkek írói.

Pl amikor még nyár elején az a 36fokos idő volt, olyan címek voltak mindenhol hogy "végre itt a jó idő!!" amikor meg lehult annyira az idő hogy ismét lehessen lélegezni, akkor keseregtek, hogy "szünetel a nyár".

Most, ebben 30 fokba, ami a párásságtól jóval többnek érződik ismét jönnek az esők, megint az van, hogy "szerencsére marad a kánikula, de az eső miatt nem lesz olyan kellemes"


Minden szurkálódás nélkül, tényleg érdekel, hogy mégis hogy született meg az a kollektív döntés, hogy a forróság az egyetlen idő ami ideálisnak van beallitva, annak ellenére hogy az emberek többségét legalább annyira zavarja, mint a mínuszok..? Pláne hogy idén még csak el sem lehetett nagyon menni strandolni a vírus miatt.


2020. aug. 15. 02:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt, én egy csomó cikkben azt látom, hogy negatívként állítják be a kánikulát.

Másrészt, értelemszerűen nyáron, az emberek többsége örül a nyárnak és strandidőnek.

2020. aug. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
Mert nyáron a 35 fok a normális. Idén egyébként nagyjából egyszer volt ilyen meleg, a hőmérséklet a nyári átlag alatt volt.
2020. aug. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%

Nem a vírus miatt nem lehetett menni strandolni, hanem mert júni és júli hónap szinte végig esős volt. Nem volt strandidő!!!

Nyáron minimum 28 foknak kéne lennie, max 35-36. Ez az ideális és normális.

Emlékszem mikor gyerek voltam, 90-es években, 2000-es évek elején, júli végétől augusztus közepéig tökéletes nyári kánikula volt. Mindig ekkor mentünk nyaralni, mivel ennyire kiszámítható volt az idő. Most meg még tervezni se lehet. Viharok ma már brutálisak. Persze, hogy örül az ember, ha az évszaknak megfelelő a hőmérséklet.


Viszont általában a legtöbb magyarnak sose jó semmi, ha nyáron meleg van, az a baj, ha télen hideg van, az is baj...stb.

2020. aug. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is azt látom, hogy fülig ér a szájuk, ha 35 fok lesz árnyékban. :D És rettenetesen megrémülnek, ha +28 fokot kell konferálniuk nyáron, átmennek gyászjelentésbe.
2020. aug. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
A 2# jól írja, hiába is van lepontozva.
2020. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
Mitől írja jól a kettes? Én Szegeden lakom, itt kb. három hete rohadt meleg van éjjel és nappal. Nem mindegy, hogy valaki hegyvidéken, vagy az Alföldön lakik, illetve nagyvárosban, vagy erdő közepén.
2020. aug. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

A strandolás szempontjából valóban jó a 35 fok, ha az ember egész nap vízközelben van, bár nekem még akkor is sok. Más helyzetet nem tudok elképzelni, amikor jónak lehetne tekinteni.


Személy szerint nehezen viselem, alig várom, hogy vége legyen a nyárnak, és egyáltalán nem tekintem jónak a 30 fok fölötti hőmérsékletet, hiába ez a normális nyáron. Nekem is nagyon nehéz megértenem, hogyan szeretheti valaki a kánikulát, pedig ismerek 1-2 ilyen embert, viszont az ismerőseim többsége a 25 fok körüli hőmérsékletet kedveli.


A "jó idő" kifejezést sokan a napsütéssel azonosítják, valószínűleg emiatt írják így a cikkekben is. Ha az embernek légkondija van, nem nehéz elviselni, de akinek nincs, az nem tud aludni rendesen éjjel, napközben meg izzad, ingerült lesz, ragad stb. Legalábbis én így vagyok vele. Számomra nagyon kényelmetlen évszak a nyár, és szerintem egyáltalán nem ideális az ember számára a hőség.

2020. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
A 35 fok strandoláshoz jó, semmi máshoz. Kirándulni, városban sétálgatni, dolgozni, éjjel aludni, konyhában sütni-főzni, stb. egy rémálom ebben a hőmérsékletben.
2020. aug. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
Nyáron nyárnak kell lennie, az évszakokat nem érdekli, hogy nyaralsz vagy dolgozol. Amúgy a terményeknek is kell a napsütés, teljesen más a zöldségek-gyümölcsök minősége, ha állandóan esik az eső.
2020. aug. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
A napsütés nem egyenlő a kánikulával. A nagy meleg és a szárazság épphogy rossz a terményeknek.
2020. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!