Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kezeli kb az összes...

Miért kezeli kb az összes hiroldal a kánikulát a tökéletes időnként?

Figyelt kérdés

Most nem az a tipikus, meleg miatt hisztiznő proli akarok lenni, csak feltűnt, hogy kb évek óta amikor a nyári időről olvasok, minél döglesztőbb a hőmérséklet, annál jobban örülnek neki a cikkek írói.

Pl amikor még nyár elején az a 36fokos idő volt, olyan címek voltak mindenhol hogy "végre itt a jó idő!!" amikor meg lehult annyira az idő hogy ismét lehessen lélegezni, akkor keseregtek, hogy "szünetel a nyár".

Most, ebben 30 fokba, ami a párásságtól jóval többnek érződik ismét jönnek az esők, megint az van, hogy "szerencsére marad a kánikula, de az eső miatt nem lesz olyan kellemes"


Minden szurkálódás nélkül, tényleg érdekel, hogy mégis hogy született meg az a kollektív döntés, hogy a forróság az egyetlen idő ami ideálisnak van beallitva, annak ellenére hogy az emberek többségét legalább annyira zavarja, mint a mínuszok..? Pláne hogy idén még csak el sem lehetett nagyon menni strandolni a vírus miatt.


2020. aug. 15. 02:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
De nem tart egész nyáron.
2020. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen mindegy, hogy nyáron nyárnak kell lennie, itt most nem erről van szó, mert ezt a tényt senki nem vitatja. Nyilván a klíma nem igazítja magát az emberhez, ez egyértelmű.

A lényeg, hogy többen viselik nehezen, mint amennyien örülnek neki, és valóban nem "emberhez való" ez a forróság, szóval +1 ember, aki szerint szintén nem ez nevezhető jó időnek.

2020. aug. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
25%
El lehet költözni Északra. 😆 Nekem jó ez az éghajlat, tudok alkalmazkodni, pedig klímareumás vagyok, azaz nem vagyok jóban a légkondival, otthon nincs is és nem is lesz.
2020. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
66%

Én is érzékeny vagyok a klímára, ezért is utálom a nyarat, mert ilyenkor minden hivatalos helyen megy, de hát muszáj, különben meghal az ember. :D

Vajon az költözzön északra, aki nem szereti a meleget, vagy az délre, aki szereti? Mindegy. Inkább köztes helyre mennék, mert itt nagyok a szélsőségek.

Persze az ember elviseli, mert tehet mást, és nem is tart örökké, a másik három évszakot pedig szeretem.

2020. aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

#6

Szeged a Napfény Városa. Nem tudom, hogy akkor mit csodálkozol ezen, hogy ennyit süt nálatok a nap.

2020. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%
Szeged ilyen lehet 2050-ben és ez nem biztos, hogy annyira utópia. Undorítóak ezek az egyre forróbb nyarak, amik egyértelműen a klímaváltozást jelzik. [link]
2020. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
54%

A 35 fokos hőség egyáltalán nem normális, legalábbis Magyarországon. Mamámék idejében max 30 fok volt nyáron, a globális felmelegedésnek köszönhetjük, hogy most már 35 lett a megszokott. Ja, és augusztusban akkor már hidegek voltak a hajnalok, reggelek, nem 23 fok volt 5 órakor...

A hírekben meg muszáj ezt mondaniuk, mert itt nálunk a napsütés=jó idő, eső, hó=rossz idő. Ahelyett, hogy mindkettőben megtalálnák a szépet, ugyanis a földnek mindkettőre szüksége van. De ugye annyira kényelmes p_csák lettünk, hogy föl vagyunk háborodva, ha esni mer az eső. Én imádom az esőt is. Szeretem hallani ahogy kopog, szeretem a látványát, egyszerűen boldoggá tesz a tudat, hogy a növényeknek, állatoknak ez most mennyire jó lesz, mert nekik szükségük van rá. . Borzasztóan eltorzult a világ, hogy már lassan azt várjuk, hogy az időjárás igazodjon hozzánk (lásd, a 2012-es londoni olimpián rakétákat lőttek föl az égbe nehogy esni merjen az eső és megzavarja a szórakozást...), pedig pont fordítva kéne, és hálásnak lenni azért, ha süt a nap, vagy ha esik az eső. De hát majd úgyis meg lesz az eredménye ennek a hozzáállásnak, és akkor majd nézünk nagyokat...

2020. aug. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Magyarország pont köztes éghajlat, csak váltakoznak az évszakok. Én szeretem nyáron a nyarat, télen a telet, tavasszal a tavaszt és ősszel az őszt.
2020. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta azt látom, hogy augusztusban már minden növény ki van száradva, mintha szeptember vége lenne. Végre ezen a nyáron a hőség mellett az eső is esett, ez lenne a normális.
2020. aug. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Mindig voltak aszályosabb és esősebb évek.
2020. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!