Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 18-35 közötti srácok, ti...

18-35 közötti srácok, ti kétségbe esnétek, ha októbertől kötelező jelleggel minden besorozható Magyar férfinak kötelező lenne katonai szolgálatra jelentkeznie?

Figyelt kérdés
Képzeljétek el, hogy csak nagyon indokolt esetben tudnátok mentesülni a szolgálatteljesítés alól (eü. probléma, igazolt pszichés gondok vagy ilyesmik). Az nem számítana, hogy van és mennyi gyereketek, iskolába jártok-e éppen vagy dolgoztok. Mindenképpen meg kell jelennetek és egy 6 hónapos alap kiképzés után minimum 1 évnyi szolgálatot kellene teljesíteni Magyarország határánál.

2020. aug. 22. 12:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
9, ja, ott nem vezették ki. De nálunk már megszűnt, és csak a semmire nem vezetnék be
2020. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem esnék kétségbe, de valószínűleg mennék az utcára az értelmesebbekkel együtt. Nevetséges lenne az egész.
2020. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Lenne erre a projektre max. 5 épkézláb ember... Nagy ötlet, még a kitalálása is.
2020. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mert nem lehetnék katona, ugyanis színtévesztő vagyok. Nem tudnám maradéktalanul ellátni a feladataimat, mint katona.
2020. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is ez képtelenség. A laktanyák lerohadtak teljesen, mióta nincs sorkatonaság. Nem tudnák az embereket elszállásolni, kiképezni.

Ha esetleg háború törne ki, akkor eléggé beparáznék, de akkor nem csak én, hanem mindenki.

Bár papírom nincs róla, de a lábamat mióta műtötték, azóta nem bírja a terhelést. Ha megerőltetem, akkor iszonyatosan fáj a térdem. Gondolom ez hamar ki is derülne egy alkalmasságin.


Amúgy meg egyedül élek egy kertes házban. Azt ki fogja gondozni? A honvédelmi miniszter?

2020. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár az általad megszabott korhatárból kinőttem, plusz az utolsóelőtti garnitúrával voltam SÖRkatona ( egy vicc volt...) eszem ágában nem lenne bevonulni, hogy valami műveletlen félkegyelmű parancsait kövessem.
2020. aug. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze majd ezért hazarepülök... Meg amúgy is, én részemről pacifista vagyok, fegyvert akkor fognék, ha következő mozdulattal egy olvasztókemencébe ejthetném.
2020. aug. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztességesen végigcsinálnám, de amúgy elég röhejes látni, hogy itt mennyi legénykéből teljesen kipusztult a hazafiság."


Nem hazafiság, hanem megtanultak gondolkodni, nem vakon falnak rohanni.

2020. aug. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy el senki háborúzni, nincs háború. Problem solved.
2020. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Hivatásos katona voltam, végig csináltam már egy kiképzést. Engem csak akkor hívnának be ha háború van, de akkor szerintem az elsők között kéne mennem.

A sorkatonaságot nem támogatom, de lehetnének enyhébb alkalmassági feltételek, hogy többen megpróbálják a kiképzést, mert most elég nehéz bekerülni.

32/F

2020. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!