Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi tévő legyek az...

Szerintetek mi tévő legyek az életemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom hogy van ennél nagyobb problémám is a világon viszont én most mégis hatalmas dilemmában vagyok. Nemrég vásároltam egy autót és nyilván a saját baromságom, hogy nem lett alaposan átnézetve. Én arra számítok, hogy kb. 150 000 Ft-ot kell még rákölteni. Viszont egyre jobban agyalok azon is, hogy eladom mert mazdáról lévén szó itt-ott megkezdte a rohadás.Viszont egyébként sem 20 évre tervezek ezzel az autóval hanem csak pár évre szóval ilyen szempontból talán nem is lenne probléma a rozsda. De ha eladnám, akkor elég sok pénzem visszajönne amit igazából csak tartalékolnék. Nagyjából a 150 000-es szerelési költséggel együtt (amit ha eladnék meg spórolnék) közel 1 millió forintom lenne tartalékba. A ha viszont megtartom akkor összesen maradna kb. 1 millió Ft félretett pénzem. Nemrég költöztem haza külföldről és jelenleg még nem dolgozok talán emiatt sem látom értelmét az autónak. Lehet hogyha dolgoznék akkor viszont nagy hasznát venném.Igazából nem kenyérre kell az autó ára csak jobb érzés ha több pénz áll rendelkezésre. Viszont az autó nyújtotta kényelem elveszne ezzel egyértelműen. Szerintetek megtartsam? Talán még hasznát veszem a későbbiekben. Egyébként is jelen állás szerint ha eladnám nagyjából már 200 000 Ft-ot Buktam rajta. Vagy eladjam és gyűjtögessem a pénzt? Ti mit tennétek?


2020. aug. 25. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha valóban csak 150 ezret kell rákölteni, akkor tartsd meg, de sajnos kötve hiszem, hogy egy rohadás jeleit mutató autó ne okozzon újabbnál újabb 150 ezres kiadásokat... így nézve egy ilyen autó pénznyelő. Én nem értek az autókhoz, de vmi olyat kellene választani, ami jó műszaki állapotban van és biztonságos, emiatt inkább többet költeni rá, ha kell akkor többet spórolni emiatt.


Te most fizetted meg a tanulópénz, hogy nem vesszük meg azonnal vágyunk tárgyát, hanem megvárjuk, míg nagyobb biztonsággal tudunk belevágni ilyen beruházásokba. Ez elég elhamarkodott döntés volt sajnos és már most bukó anyagilag, jobb lesz kiszállni.

2020. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az autó luxus. Ha nincs vele baj, akkor is. Ha van, akkor főleg. Nem tudom mennyit keresel, de ha jó a tömegközlekedés, be tudsz jutni dolgozni azzal is, vagy bármilyen más módon, akkor én eladnám.
2020. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megjavíttatnám és keresnék munkát.


Egy kocsi felbecsülhetetlen ha pl csajozni kell menni másik városba, vagy egy vidéki kis faluba. Én a kocsim miatt dugtam meg egy csomó nőt. Vidéki busszal nem jutottam volna el sehová sem!

2020. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!