Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon félek az új iskolámtól,ugyanis van mit rajtam csúfolni. Kancsal a szemem,van rajtam felesleg...tényleg pánikrohamaim vannak már,valaki tud mondani valamit ami megnyugtat... Vagy hogy viselkedjek....

2020. aug. 28. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Add önmagadat.

A kancsal szemeddel és a súlyfeleslegeddel is Te vagy te, így kell elfogadniuk.

Elsősorban neked kell magadat elfogadni, bátorságot gyűjteni.

Magabiztos ember boldog ember, mutatkozz majd be, bátran kezdj ismerkedni.Ha kérdeznek rólad igyekezz nyílt és őszinte maradni, sose ferdíts.

2020. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Bátorság kell hozzá. Ha szembe tudsz nézni a félelmeiddel, le tudod győzni őket. Gondolom az első osztályfőnöki órán, vagy valamikor lesz valami bemutatkozó rész, amikor mindenki mond magáról pár szót. Na ott állnék fel azzal, hogy elmondanám, hogy ki vagyok, honnan jöttem, mi a hobbim, stb, és a végén, hogy nagyon félek tőle, hogy elítéltek a külsőm és a kancsalságom miatt. Esetleg ejtenék pár szót arról, hogy a kancsalság szembetegség vagy micsoda, és hogy erről nem tehetsz.

Innentől kezdve szerintem az osztály nagy része a szívébe zárna, hogy te ilyen bátor vagy, hogy nyilvánosan mersz beszélni a félelmeidről.

2020. aug. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kiállni mesélni a betegségemről biztos nem lesz bátorságom.
2020. aug. 28. 13:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan az első is írja, fontos, hogy lássák van önbizalmad. Ezenkívül az, hogy hogyan nézel ki másodlagos dolog. Jó osztálytárs és barát nem a külsődtől, hanem a személyiségedől leszel. Ha kedves, segítőkész, jókedvű ember vagy akkor szívesen lesznek a társaságodban.
2020. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig bátornak kell lenned. Egy percig, legalább. Ha addig sikerül, utána sokat fog nőni az önbizalmad.

Tapasztalatból mondtam (2-es válasz), hogy ha nyilvánosság előtt beszélsz a félelmeidről, az a többiek fölé tud emelni. És nagyon sok problémát megold.

Amikor a gyerekek csúfolnak valakit, a saját hibáira akarnak rávilágítani a csúfolt illetőnél. Az olyan hibáira, amit - teljesen érthetően - leplezni próbál.

Ha valakinek nagy az orra, talán csúfolják majd miatta. De ha úgy áll a többiek elé, hogy "hé, láttatok már ekkora orrot?" - akkor talán nevetnek rajta, de nem fogják csúfolni soha, mert tudják, hogy az illető tisztában van ezzel, és nem próbálja leplezni.

Ne félj ettől. Mit veszíthetsz?

2020. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig muszáj leszel beszélni róla előbb vagy utóbb úgyis fognak kíváncsiskodni. Ez az első lépés ahhoz, hogy önmagadat elfogadd.

Van betegséged ami ellen nem tehetsz semmit, te a betegségeddel együtt vagy önmagad.


Ha magadba zárod, nem beszélsz róla eleve úgy indulsz be az osztályba, hogy egy árkot ásol magad köré, nem engeded magadhoz közel az embereket, ezért nem is fognak erőfeszítéseket tenni, hogy ismerkedjenek, mert eleve te is azt mutatod, hogy nem akarod.


A kancsalságtól függetlenül egy egészséges, életerős fiatal vagy. Lesz időd leadni súlyfelesleget, ha akarsz, ha nem akkor az is te vagy,nagyobb ember az átlagnál.


Ne is adj okot arra, hogy a pletykásabbak helyetted találgassanak a betegségedről. Mondd el nekik, ha érdekli őket, hogy mi ez és miért van neked, és tedd hozzá, hogy ez téged nem is gátol semmiben. Mert nem gátol, ugyan olyan vagy mint ők.Ha azt fogod éreztetni hogy a betegséged miatt különc vagy, félénk vagy, nem beszélsz róla ők is ennek megfelelően fognak kezelni. A beteg aki nem akar barátkozni.


Bátorság, nyílj meg, ne bújj el.legyél büszke magadra úgy ahogy vagy. :)

2020. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os is jól mondja. Csak gondolj bele, és én is belegondolok az osztály helyzetébe.

Csomó új ember, mindenki mindenkiről levon valami következtetést 1 perc alatt. Lesz a magas gyerek, lesz a szemüveges, lesz a szeplős, a menő, a csendes, a zsiráfnyakú meg a hörcsög arcú. Meg a kancsal. Mindenkin lehet röhögni, ha valaki rosszindulatú akar lenni. Amíg csak azt látják, hogy kancsal vagy, a primitívebbek viccelődhetnek ezen. De ha tudják a sztorit, hogy így születtél, hogy pl. majdnem megvakultál kis korodban, vagy akármi, onnantól nem lesz vicces. Onnantól tudják a sztorit, és elfogadják.

Nekem volt olyan osztálytársam, akinek volt valami kattanása. Fura gyerek volt, sokszor röhögtünk rajta. De ő sosem vette rossz néven, hanem elkezdte kifigurázni saját magát, meg elmondta, hogy ő mitől ilyen. Aztán rájöttünk, hogy tök jó fej, és barátok lettünk. És tudod, mi tetszett benne legjobban? Hogy mert önmaga lenni, azzal együtt, hogy nevetség tárgya volt. Ő volt az osztály, de az iskola egyik bohóca is. Jó fej volt, a mai napig szívesen emlékszem vissza rá. Szerettük.

2020. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy neked nem hinném, hogy nagy segítség, de ha valakit csúfolni akarnak, akkor fogják is csúfolni, függetlenül attól, hogy van-e "okuk" rá.

Nekem az egyetlen "szépséghibám", hogy szeplős vagyok, de pont azzal nem csúfoltak...


9.-ben már kezdnek felnőni a kölykek, s ha normális iskolában vagy, akkor nem fognak csúfolni, mert nekik gázzab lesz, ha belekötnek valakibe azért mert kancsal.


Amúgy valami korrigáló szemüveged van-e? Csak mert nekem volt egy olyan osztálytársam, aki összenézett, de 3 évig senkinek se tűnt fel. :D Ha ne vegyük fel 11.-ben a szemet bioszból, még mindig azt hinnénk hogy rövidlátó vagy távollátó. :D

2020. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amikor pánikrohamod van, csak gondolj arra, hogy ez csak egy pánikroham, ebbe nem halsz bele, mindjárt elmúlik. Én ezt szoktam, és sokat segített.
2020. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget. Magamtól beszélni róla sose fogok tudni,de ha kérdeznek szivesen elmondom,hogy napokon múlott a látásom 😅 Aki esetleg kivancsi ram,szivesen küldök képet 🥰
2020. aug. 28. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!