Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok ember számára miért nem...

Sok ember számára miért nem alapvető a kedvesség és a jó modor?

Figyelt kérdés
Bármilyen rossz napom is van, igyekszem emberséges hangnemben beszélni a másikkal, ami mintha sokaknak nem menne. Nem várom el a mézesmázos viselkedést, de szerintem alap dolog a köszönés, vagy az, hogy a szemembe néz az illető, amikor hozzá beszélek... sokak számára ez fáradtságot jelent? Vagy ezt a mintát látták otthon? Nem kötözködő jelleggel írtam ezt a kérdést, csak számomra olyan furcsa, hogy sok ember mennyire rossz modorú.

2020. aug. 29. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

"Vagy ezt a mintát látták otthon?"

Igen.

2020. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pár hónapja gyakorlatilag ugyanezt írtam ki. Nem lettem okosabb azóta se.
2020. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Nekem fura hogy ezt nem tudod megérteni. Én normális vagyok, de ezerszer volt velem, hogy rosszul éreztem magam, esetleg velem is durván beszéltek, vagy nem volt kedvem senkihez. Akkor van, hogy némelyik embert ellenszenvesnek érzem, vagy van, hogy semleges hangnemben beszélek vele, de ő magára veszi.


"sokak számára ez fáradtságot jelent?"

Szerintem kötözködő vagy. Nem fáradtságot jelent, csak nincsenek olyan hangulatban.


"Vagy ezt a mintát látták otthon?"

Lehet ezt is látták, de lehet, jó körülmények között élnek, csak rossz napjuk volt, vagy gyűlölik az embereket, csak úgy.


"de szerintem alap dolog a köszönés,"

Én engem nem érdekel a köszönés pl. a munkahelyen, nem vagyok senkinek sem a barátja, de mégis követelték tőlem. Mikor megadtam, senki nem köszönt vissza, mikor abbahagytam ez miatt, kiakadtak ismét. Tehát valami íratlan beteges szabályok alapján élnek az emberek, és ha valaki nem követi azt az íratlan normát, akkor lecseszik. Én megértem teljesen, ha valakinek semmi kedve nincs a külvilághoz kapcsolódni, egy köszönés erejéig sem (csak azt nem értem, akkor minek követeli ugyanaz az ember, amit ő nem ad meg).

2020. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Kevered a fogalmakat. Én mindig kifogástalanul udvarias vagyok, mindig mindenhol köszönök (boltban felesleges, mert úgyse köszönnek vissza), viszont senkivel sem vagyok kedves. Bocs, de miért is kellene annak lennem? Az emberek többsége egy gyökér, örüljön, hogy nem vágom pofán, nem hogy még kedves legyek, cöhh...
2020. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Mármint boltban is köszönök, de volt rá példa, hogy hangosan kellett válaszolnom magamnak a saját köszönésemre, mert az eladónő, aki 1 méterre volt tőlem a kasszánál, nem méltatott válaszra.
2020. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
"hogy a szemembe néz az illető, amikor hozzá beszélek..." Ez például lehet azért is, mert nem szeretnek túlságosan szembe nézni úgymond.Én mindig mások szemébe nézzek, de ritkaság, hogy mások is így tennék.Akiktől kérdeztem miért, attól ilyen válaszokat kaptam."Nem szeretek valakinek a szemébe nézni, túl intim Számomra." "Nem szeretek csak egy dologra figyelni, unalmas." "Fölösleges, nem a szememmel hallok." Viszont valóságban normálisak velem az emberek, interneten egyáltalán nem.Például mikor valakinek kinyitom az ajtót, úgy 50% ban azt mondják nyugodtan menjek, 10% csak simán kimegy, 40% pedig meg is köszöni.
2020. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Valamilyen szinten fáradtságot jelent, igen. Én alapvetően udvarias vagyok az emberekkel, udvariasan tartom tőlük a távot és udvariasan nemet is mondok nekik. Nem vagyok érdeklődő a többség felé és nem hagyom magam egész nap traktálni mások hülyeségével.


Sokak szerint én is bunkó vagyok. Valójában pedig csak energiatakarékos. Ha az emberek számára az au udvarias, aki vigyázzban áll nekik, folyamatosan a segítségét ajánlgatja és meghallgatja a bolhaszaros életüket amihez egyébként semmi köze, akkor valóban, bunkó vagyok és ezt vállalom. Ha az az udvariasság, hogy előreengedjek egy idősebbet, tisztelettel beszéljek mással, köszönjek és megköszönjek dolgokat és kulturáltan megmondjam, hogy ne haragudj, de nekem ehhez nincs kedvem vagy nincs rá kapacitásom vagy épp kulturáltan kiálljak magamért és ne tűrjek el akármilyen hangnemet, akkor udvarias vagyok.


Tisztelek másokat. De tisztelem magamat is. És aki ezt nem fogja fel, az egy önző dög, aki csak azért hisztizik, hogy bunkó vagyok, mert így akar belemanipulálni a seggnyalásba. Ennyire egyszerű.

2020. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen igaza van a 7-esnek, kár, hogy a sok képmutató aljadék nyalonc őt is le fogja pontozni.

Kérdező, olyan lehetsz, mint a volt kolléganőm. Mindig fülig ért a szája, mindig vigyorgott és nyalizott, közben azzal szórakozott, hogy kirúgatta a közvetlen kollégáit. Csak akiről tudok, 5 vagy 6 embert rúgatott ki. De ő mindenki szerint egy tündéri, kedves ember. Hát én csak azt kívánom, hogy váljon köddé az összes ilyen kedves, és maradjanak meg csak a bunkók (=őszinték) a világban!

2020. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom, néhányan félreértették a kérdést, ahogy írtam is, pont hogy nem a mindig vigyori, képmutató viselkedést várom el másoktól, hanem az alapvető emberséges viselkedést, amiről a 7es is írt.
2020. aug. 29. 17:09
 10/14 A kérdező kommentje:
*emberséges hozzáállást
2020. aug. 29. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!