Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért bánnak simán durván...

Miért bánnak simán durván manapság a férfiak a nőkkel?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy egy vitában egy férfi aki nem ismeri a nőt ugyanolyan durván szól mintha egy férfihez szólna? Valami nem tetszik nekik akkor ugyanúgy sértő jelzőket használnak, odaszólnak, stb. Csoda hogy meg nem ütik őket.


Régen azért nem ez volt, idősebb ismerőseimtől tudom.


Szóltak nekik ha valami nagyon nem jó dolgot csináltak akár utcán vagy bárhol de egyáltalán nem durván..


Szóval ne gyertek azzal hogy a nőknek régen mindent lehetett és biztos ezt szeretném, mert nem, ugyanúgy meg lett nekik említve csak sokkal kedvesebben.


Vajon a kiharcolt egyenrangúsággal jött ez a dolog? Mert én amúgy személy szerint hatalmas baromságnak tartom ezt az egyenrangú dolgot, régen is jó volt az embereknek még sem voltak elférfiasodott nők és elnőiesedett férfiak. És minden férfi tudta hogy hogy szóljon egy nőhöz, mert ha nem úgy szólt akkor azzal saját magát hozta szégyenbe. És nem csak a szeretett nőre gondolok, hanem társaságban, utcán, szórakozóhelyen.. És szerintem az volt a helyes. Nem pedig erőltetni valami hülyeséget..


Ma meg már ha valami butaságot csinálok félek hogy leverik a fejemet.


Miért lehet ez? Tényleg ennyire eltűnt a tiszelet? Én például csak elszenvedője vagyok ennek az egésznek mert én nem vagyok tiszteletlen, jót akarok mindenkinek de nagyon sokan voltak már velem azok és ennek nagy százaléka sajnos férfi volt.


23/N



2020. jan. 28. 13:49
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy ugyanúgy szól valaki egy nőhöz mint egy férfihoz, az valószínűleg azért van, mert egyenrangúként kezeli a két nemet, ami szerintem szuper.


Az, hogy valaki ok nélkül durván, bunkón szól valakihez (bárkihez), az azért van, mert az illető egy tuskó.

2020. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
66%

Szépen burkolt provokálás egy férfi kérdezőtől-nem nő, ez egyértelmű.


"Régen azért nem ez volt, idősebb ismerőseimtől tudom." Dehogynem volt...

2020. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Én nőként mondom hogy szerintem nem egyenrangú. Egy nőnek fizikálisan is lelkileg is sokkal kisebb a tűrőképessége..
2020. jan. 28. 13:54
 4/49 anonim ***** válasza:
100%

#3

Tegyük fel, hogy igaz. Ettől még miért ne lehetnénk egyenrangúak?

Nem egyformának kell lenni, nem vagyunk azok, soha nem is leszünk. De egyenrangúak...?

2020. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 Skorpió87 ***** válasza:
100%

Régebben nem ez volt? Mikor? A nagyszüleink idejében nagyobb nevelést kapott mindenki, de ha belegondolsz, hogy mi volt pár 100 éve...


Egyébként a nőket a mai napig nem a megfelelő tisztelet övezi, sok helyen.

2020. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

"Régebben nem ez volt? Mikor?"

Szüleim sok mindent meséltek és még a 70-80-90-es években sem volt ez.

2020. jan. 28. 13:58
 7/49 A kérdező kommentje:
Igazából csak az zavar hogy ugyanúgy le k.cs.gözik a nőket és még egyéb hasonló jelzőket is használnak rájuk. Lassan már simán nekik is mennek pl. egy hétköznapi nézeteltérés során. És ez szerintem nagyon nagy gond.
2020. jan. 28. 14:01
 8/49 anonim ***** válasza:
97%
Attól, hogy vannak bunkók, az egyenjogúság még nem rossz. Mindkét nemben vannak erősek és gyengék, ez egyéni, ne általánosíts. Ha neked jobb lenne a múlt, költözz valami arab országba. Nekem jó a jelen, élek a lehetőségeimmel, és nem élek vissza vele.
2020. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
ma 14:06 ez első beszólásig vagy lökdösődésig én is ezt állítottam.
2020. jan. 28. 14:07
 10/49 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem mindegy milyen környezetben vagy, mit veszel észre, te hogyan viselkedsz. Valamelyest lehet hogy igazad van, valamilyen szintű provokációval lehet találkozni a média felől, másfelöl, volt amikor régebben még sokkal rosszabbul(ezt helyesen írtam nem?,miért húzza alá?) kezelték a nőket, egyrészt, a hagyományok lazultak néminemüleg, nem mindenki tudja, hogy kell viselkedni a rokonokkal, vannak elvárások, közbe vágyak amik tombolnak. Nyilván senki se akarja leégetni magát mások előtt, ilyet azért ritkán látni, másfelől a nők se adják meg a "tiszteletet" a férfiaknak, vagy azért mert nem is érdemlik meg, vagy mert magasan hordják az orrukat stb..szerintem erről sokat lehetne beszélni stb..de ha hiányolod a tiszteletet, akkor tegyé érte, tégy olyat amiért felnéznek rád, legyél pédakép és szeretetreméltól, akkor nem fognak ''megszólni''.:D A lelkiháttérrel kapcsolatban, meg talán egy könyv adná meg a választ, hogy ki áldozat, mi a férfi archetipus, miegymás. Írj rám privátba ha van kedved kielemezni a témát, remélem tudtam segíteni. :)
2020. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!