Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hát hol is kezdjem..

3. éve vagyok kollégista, (középiskola) viszont valahogy úgy érzem, nem találom a helyem..

Anno 2 éve jelentkeztem ebbe a suliba, viszont elég messze van, ezért muszáj kollégistának lennem.

Az iskola nagyon jól megy, rengeteg barátom van, átlagom majdhogynem kitűnő 1 tantárgy kivételével már 2 éve.

Viszont a kollégium..

Igazából nem is a kollégiummal van bajom, hanem azzal, hogy rettenetes honvágyam vagy.

Van egy másik iskola, nagyon közel, ahol ugyan úgy tanítanak ilyen szakot, csak itt nincs olyan lehetőség, hogy maradjak szakmát tanulni.


A legrosszabb az egészben pedig az, hogy a szüleim mindig is azt akarták, hogy a közelebbi suliba járjak, mivel így minden nap látnának, minden nap otthon lennék, így meg csak 2 napot vagyok otthon a kollégium miatt.


Most van 2 választási lehetőségem:

Vagy maradok ebbe az iskolába, amibe jelenleg is járok, ez által mindig gyomorgörccsel megyek vissza a koliba a szüleim miatt, mert tudom, hogy nekik ez rossz, hogy nem látnak minden nap.

Vagy, egy teljesen új környezetbe belecsöppenni, beilleszkedni, viszont minden nap otthon lehetek a családommal.

Hálás vagyok, hogy ilyen szerető családom van, viszont most nagyon megfogott ez a dolog..



2020. aug. 31. 14:34
A kérdező szavazást indított:
Maradjak
Közelebbi iskola
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Szüleiddel van a baj...bocs
2020. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Maradj.

Most amúgy aug 31-én délután hogyan lehetne elintézni, hogy holnap új suliban kezdj?

2020. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Év közbe is át lehet menni egy másik suliba
2020. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Év közben is át tudok menni egy másik iskolába. Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2020. aug. 31. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, tudom, hogy át lehet menni, de ha ez opció volt, akkor azért jóval egyszerűbb lett volna új tanévre időzíteni a váltást...
2020. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt olyan osztálytársam aki fél év koli után vállalta inkább a rettenet sok utazást minden nap, így otthon is volt meg a suli is megmaradt. Neked mi számít nagy távnak?

Neki Budapest 4. kerület-Tápíószele útvonal volt. És így járt egészen érettségiig.

2020. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Huhh már két éve honvágyad van? Akkor szerintem én most elkezdek félni...
2020. szept. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!